Razor X електрична долга табла со разумна цена и добри перформанси

Светот на електрична енергија се издига како пена и кога ќе погледнеме наоколу можеме да видиме секаков вид електричен транспорт, автомобили, мотоцикли, велосипеди, па дури и овие долги табли или лизгалки. Razor, е бренд кој има добар каталог на електрични производи и меѓу нив го наоѓаме ова долги жици Razor X.

Придобивките од оваа лонгборд се доста интересни со оглед на цената што ја има, но станува збор за производ кој не е фокусиран на секого и во принцип самата фирма го претставува како производ за деца, што веќе ни кажува дека нешто, иако може да го користат возрасните тивко.

Ова се општите спецификации

А долга табла треба да има добра табла за да можеме да го имаме тоа чувство на „сурфање“, а овој RazorX навистина го има. Таблата што ја поставува оваа долга табла е флексибилна и истовремено отпорна, со 5 слоја бамбус, што не значи дека нема изразено ограничување на тежината, што е 100 килограми (според самиот производител), но најдоброто од сите е дека кога има флексибилност, лицето кое го користи ќе ужива во добро чувство на вртења и удобност. Зборуваме за електрична долга табла и моторот е исто така важен дел.

Во овој случај, имаме заден мотор на десното тркало и вистината е дека тој работи доста добро во повеќето случаи, но нема да кажеме дека рампите се нејзина сила, а тоа е дека моќноста од 125 вати понудена од мотор во некои моменти тие не пристигнуваат и ќе биде потребно да се "весла" за да се искачи. На рамни површини е во состојба да нè носи спокојно и без напор. Се разбира, зборуваме за тестови со возрасно лице, но препорачаната возраст за овој Longboard е 9 или повеќе, на што треба да додадеме дека детето е запознаено со овој вид лизгалки.

Дизајн на RazorX

Во оваа смисла, ни се допаѓа дизајнот и тој нуди убав финиш со бели тркала, а слободен простор на дното Во која можете да ја видите марката на долгата табла и на горниот дел има доволно шкурка за да не се лизнеме во употреба.

Исто така, има еден вид «кажете»Слично на оној што се наоѓа на лизгалки, ова овозможува да се подигнат предните тркала и да се понуди можност за полесно вртење. Во секој случај се постигнуваат линиите за дизајн и долгата табла е прекрасна.

Општа употреба

За оние кои започнуваат со светот на електричната лонгборд, не многу големи возрасни или за деца, ова е несомнено добра лонгборд. Од друга страна, ако барате моќ, тоа може да биде нешто кратко, бидејќи е точно тоа брзината што ја достигнува овој Razor X е максимум 16 км / ч. Батеријата добро се држи во зависност од употребата што ја даваме, но производителот ни кажува дека е околу 40 минути и е прилично близу до реалноста. Како негативна точка ќе кажеме дека бучавата што ја создава лонгбордот при возење може да биде нешто непријатна и друга негативна точка е што не можеме да одиме наназад на едноставен начин бидејќи моторот го спречува тоа.

Контролата за давање брзина или сопирање работи со две батерии, а батеријата со долга табла се полни од домашната електрична мрежа. Во овој случај имаме производ кој многу добро се прилагодува на односот квалитет-цена и може да биде многу корисен за многу корисници, но мора да се има предвид дека не е сличен на Boosted што го видовме вчера, тој е производ фокусирана на детската публика со која можат да патуваат и возрасните. Цената е 271 евро и оваа долга табла можете да ја купите директно од онлајн продавницата Razor.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Anоанис Јан Брунер dijo

    Iaулија Мирири