Boom Supersonic се надева дека ќе го подготви својот нов авион до 2023 година

бум суперсоничен

Пред само неколку дена зборувавме за тоа како НАСА конечно му додели договор вреден милион долари на Локид Мартин за тоа и нејзините високо квалификувани вработени отидоа да работат развивајќи тивки суперсонични авионитехнологија што, откако ќе се развие, Американската вселенска агенција планира да ја продаде на други компании како што се, на пример, Бум Суперсоник.

Токму Бум Суперсоник денес е протагонист на истиот овој пост благодарение на фактот дека, откако претстави неколку прототипови со кои убедиле компании како што се Japan Airlines и Virgin Group да ја финансираат нивната активност, успеаја да утврдат датум за пристигнување на пазарот на нивните нови суперсонични авиони, нова генерација што ќе започне да лета низ целиот свет, очигледно во 2023 година.

Japan Airlines и Virgin Group ќе бидат компаниите што ќе имаат суперсоничен авион создаден од Boom Supersonic во нивната флота

Како што е откриено и, за возврат, требаше да се очекува, откако првите единици на суперсоничниот авион на Boom Supersonic ќе бидат подготвени да ги пренесат во воздухот комерцијално, овие ќе управуваат Japan Airlines и Virgin Group. Овие авиони, како што е откриено, ќе имаат Капацитет на 55 патници и доволно моќ да пресечете на половина од времето потребно за да преминете кој било океан на планетата.

Да го ставите второто малку во перспектива, кажете ви ги, на пример, проценките на инженерите кои во моментов работат на развој на овој проект, кои ни кажуваат како нивниот необичен модел на авион ќе можете да патувате од Сиднеј до Лос Анџелес за само 6 часа и 45 минути наместо да ги користите 15-те часови што се потребни денес за трговски лет. Како однапред, се проценува дека патувањето од Сиднеј до Лос Анџелес со таков авион Costе чини околу 3.500 УСД по патување по патник.

Со цел да се развие ваков авион, крстен од самата компанија како 'најбрзиот цивилен авион во историјата', инженерите во Boom Supersonic мораа да работат со јаглеродни соединенија со кои успеаја да направат делови од каква било форма. Благодарение на употребата на овој материјал, инженерите на компанијата успеале да дизајнираат и произведат полесен авион благодарение, меѓу другото, на фактот дека ова соединение е полесно од алуминиумот, еден од главните материјали што се користат денес во производството на овој вид авиони.

XB-1, новиот суперсоничен авион на Boom Supersonic, ќе има капацитет да достигне 2.716 километри на час

Без сомнение, живееме во време кога се чини дека пазарот за комерцијални летови почнува повторно да се појавува благодарение на истражувањето на оваа нова класа авиони. Во овој момент, неизбежно е да се погледне наназад и да се види дека веќе многу години на пазарот постоеше друга класа суперсонични авиони, како што е добро познатиот Конкорд, кој работеше од 1976 до 2003 година или оној дизајниран од руската компанија Таполев, која започна да работи во 1975 година. Ако одиме уште подалеку во времето, вистината е дека првиот суперсоничен авион започна да работи во 1947 година. Имајќи го ова предвид ... Што може да понуди авионот Boom Supersonic, што е подобро отколку да се каже Конкорд?

Идејата за Boom Supersonic што се чини убеди неколку оператори, па дури и клиенти, не само што користи многу понапредна технологија направете ги летовите побезбедни. Ова е еден од главните предводници на проектот, како и можноста дека цените на летовите се многу поевтини. Овие, високата цена на билетите и безбедноста, беа два клуча, така што Конкорд престана да работи. Во случајот на Boom Supersonic, станува збор за билет што ќе биде за третина поевтин отколку што имаше Конкорд во тоа време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.