BOOM 2 е Ultimate Ears звучник што руши рекорди со PartyUP

БУМ 2

На 30 ноември, Ultimate Ears беше во можност да победи не помалку од а Гинисов рекорд со тоа што ќе може да се спари најголемиот број безжични звучници некогаш видени во еден уред. Не помалку од 208 BOOM 2 уреди од Ultimate Ears, кои ringвонат истовремено. Поради оваа причина, момците од Ultimate Eears не поканија на нивните настани во Мадрид каде можевме да видиме во живо и да режираме како се троши овој „нераскинлив“ звучник. Неговиот звук можевме да го ставиме на тест во најекстремни услови, затоа сакаме да ви кажеме за нашите впечатоци за BOOM 2, безжичниот звучник со кој можете да организирате забава за кратко време.

За почеток, клучот лежи во Забава, апликација што е достапна за сите корисници на iOS и Android и која ни овозможува да синхронизираме бесконечен број уреди БУМ, БУМ 2 и МЕГАБУМ. На овој начин, можеме да организираме забава на наједноставен можен начин, секој корисник и пријател може да го донесат својот БУМ и автоматски, преку врска, сите ќе се поврзат едни со други за да ја играат истата музичка содржина. Вака стигнавме до вкупно 50 БУМ 2 во Мадрид и можевме да уживаме во нивниот аудио квалитет додека ги „малтретиравме“.

Средба со крајните уши

БУМ 2

Компанијата Ultimate Ears стана исклучително позната во 1995 година за правење на сопствени слушалки за музички уметници. На овој начин 80% од врвните уметници имаат ваков тип на елементи на нивните концерти, давајќи им можност подобро да се слушаат себеси и да им понудат најдобра можна содржина на своите клиенти. Единаесет години подоцна, Ultimate Ears продолжува да го шири својот бизнис и денес ни нуди низа безжични звучници кои не оставаат апсолутно никого рамнодушен, особено сега кога се во сопственост на добро познатата марка Logitech, белег на хардвер и софтвер што ние тешко може да негира. Значи, ако не знаевте за Ултимејт ушите, треба да имате предвид дека Logitech ги поддржува своите технологии и материјали, со што исчезнува какво било сомневање за оваа извонредна марка безжична технологија за слушалки и звучници.

Што го прави БУМ 2 толку посебен?

БУМ 2

Фактот дека можете да го транспортирате каде и каде сакате, без страв дека ќе го задржите. Аудио опремата е генерално слаба, а особено кога се соочува со вода, нејзиниот јавен непријател број еден. Како и да е, Ultimate Ears BOOM 2 е апсолутно бестрашен, овие безжични звучници, со Bluetooth технологија, имаат отпорност на вода (IPX7) и гумена обвивка што ве поканува да ја испуштите без страв. Токму поради оваа причина, станува совршен придружник за нашите забави. Цената нема да биде нешто за што ве интересира кога знаете дека сметате на уред што веројатно нема да се расипе.

Така, како што можете да видите на фотографијата погоре, почнав да го ставам под вода додека свирев песна, и далеку од треперење, водата се распрсна, звучните бранови и моќта на Ultimate Ears BOOM 2 си ја завршија својата работа.

Дизајн и достапност

БУМ 2

Шарено и забавно, тоа е нивниот белег и тие ќе ни помогнат да не пропуштиме интензивно летно попладне во базенот. Сепак, три специјални и ограничени изданија ќе бидат додадени на веќе постоечкиот каталог, следејќи ги естетските и диференцирачките линии на останатите уреди во истиот опсег. На овој начин го наоѓаме Vynil со потрезвен дизајн, NInja, со нешто бизарна комбинација на бои и конечно Downton, што предизвикува најпопуларни урбани сензации. Овие ексклузивни модели ќе се најдат во Ел Корте Инглес, Амазон и Медија Маркт, И, овие звучници се толку впечатливи, што овие компании сакаа да имаат уникатен и посебен модел, кој можете да го набавите по цена од 199 € во нивните соодветни физички и онлајн продавници.

Ако ви се допадна овој напис, но ви требаат повеќе информации, можете прочитајте го нашиот детален преглед на UE Boom 2 овде.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)