Firebug за Chrome

Firebug lite

Firebug е една од причините зошто некои веб-развивачи не се префрлија на Firefox од Chrome. Приклучокот е моќна алатка за развивач што ви овозможува да уредувате и следите CSS, HTML и JavaScript во живо на која било веб-страница.

Но, сега корисниците на Chrome ќе имаат и верзија на Светулка за прелистувачот Google. Ова е Firebug Lite, наставка на истите програмери како Firebug.

Всушност, екстензијата не ги нуди сите карактеристики на додатокот за Firefox, туку е замена за обележувач на огнена бубачка, за што веќе зборувавме некогаш.

Firebug lite за Google Chrome ги има во основа истите опции за обележувачи (преглед на HTML елементи со глувчето, CSS карактеристики за уредување во живо ...), сепак, има некои придобивки, како што се интеграција со лентата со алатки, активирање на Firebug Lite на одреден оптоварување на доменот пред сите други скрипти и е побрз при вчитување.

Види во Преземи Одред


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.