Вака изгледа Meizu M6, добар, убав и ефтин телефон

Во последно време сме заслепени од лансирањето на паметни телефони од висока класа, на Galaxy S8 му претходеше Note 8, помеѓу LG G6 и V3, додека Note 8 сакаше да биде крунисан како победник пред elвездениот изглед на iPhone X но ... Не секој е заинтересиран за врвна телефонија, ниско-крајната перформанси е долго за да остане.

Јасен пример е Meizu M6, кинеската фирма го претставува овој многу способен и достапен уред за огромното мнозинство џебови. Toе дознаеме малку повеќе во длабочина од што се состои овој чуден паметен телефон.

И стана опција од ниска класа против која ќе биде многу тешко да се бориме, без оглед на тоа што продолжува со дизајн кој се влечеше многу години, иако овој пат го смени металот за поликарбонат, намалувајќи ги трошоците . Првото изненадување е што ќе го постави на MediaTek Helio P10 со 2 или 3 GB RAM меморија во зависност од тоа што ќе избереме. Слично на тоа, внатрешното складирање ќе варира помеѓу 16 GB и 32 GB, може да се прошири со микро SD-картичка. Ова се главно податоците со кои се справуваме со Meizu M6, кој меѓу другите, ќе се продава во фантастична сина боја што допрва ќе се види, со привлечна завршница на симулацијата на метал.

 • Карактеристики на Meizu M6
  • Задна камера од 13MP
  • 8MP предна камера
  • Батерија од 2,070 mAh
  • Андроид Нугат 7.0
  • 5,0 инчен HD екран

Она што е навистина важно е тоа верзијата од 2 GB ќе танцува околу 85 €, додека тоа на 3 GB и соодветни 32 GB внатрешното складирање ќе биде достапно од само 114 €, телефон што ќе се продава на Амазон на пример и на кој ќе биде тешко да се одолее.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.