Велигденските понуди пристигнуваат во продавницата Плејстејшн и овие се

La Sema Santa е само зад аголот, колегите на Sony го знаат тоа доста добро, и кој подобар начин да го поминете ова празнично време отколку да ја играте вашата омилена конзола, освен ако не сте привилегирани и секако можете да ги поминете овие фантастични денови правејќи други фантастични активности. Биди така, Sony подготви добра битка со насловите што се достапни од сега на PlayStation Store за сите нивни конзоли Во моментов на пазарот, некои од видеоигрите имаат цена на срцев удар што скоро ќе ве чини да се асимилирате, затоа ве советуваме да заземете место и да ја чувате вашата кредитна картичка на далечно место.

Oneе ги анализираме најдобрите понуди една по една, а исто така ќе ви понудиме едноставна листа со оние за кои немаме време да ги коментираме, како за PlayStation 4, така и за PlayStation 3 и PSVita.

Велигденска продажба за PS4

Започнуваме со првиот на списокот, а тоа е дека наоѓаме титула ЕА што несомнено стана успех на ФПС оваа година, Бојното поле 1 е само 34,99, што е 50% попуст на неговата класична верзија, иако може да го добиете и Делукс издание за 44,99 € или Ultimate Edition за 89,99 €, сè зависи од вашите потреби и желбата што сакате да ја користите во играта.

Во истата третина од стиловите наоѓаме Overwatch, блокбастерот на Blizzard паѓа на 39,99 €, што претставува 42% вкупен попуст. Но, без сомнение, токму тој што може да не изненади е токму тоа за честа, револуционерната борбена игра со повеќе играчи започнува од 49,99 евра за верзијата Делукс и 79,99 € за Златно издание. Дефинитивно ќе ве чекаат битки помеѓу овие видео игри со висока напнатост со повеќе играчи.

За повеќето фудбалери, електронски уметности нуди ФИФА17 во неговото стандардно издание за 24,99 €, што претставува 64% попуст на вкупната цена. Понатаму, Grand Theft Auto V, класика во овие понуди, чини 34,99 €, најпрепорачан од сите ако земеме предвид дека сите нејзини DLC се тотално бесплатни и во моментов ја има најмоќната заедница што можеме да ја најдеме на PS4. Toе ги наведеме останатите интересни понуди:

 • Ковчег: Преживеан-еволуиран: 26,24 €
 • Rise of the Tomb Raider: 24,99 €
 • The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition: 34,99 €
 • Бетмен: Аркам ноќ: 12,99 €
 • Watch Dogs 2 (стандардно-луксузно-златно): 34,99 € - 39,99 € - 64,99 €
 • The Witcher 3: 24,99 €
 • НБА 2К17: 29,99 € до 49,99 €
 • Мафија III: 29,99 €
 • Безобразен 2: 34,99 €
 • Безобразно: 9,99 €
 • Проектни автомобили: 14,99 €

Велигденска продажба за PS3

Конзолата Сони сè уште стои и покрај фактот што е прекината надвор од Јапонија, а насловите што ги нудат за Велигден не се баш занемарливи. Како неговата постара сестра, ние не се среќаваме со никој друг Grand Theft Auto V од 19,99 € во нејзината верзија за влез, што претставува 50% вкупен попуст.

Наоѓаме и попусти на ФИФА17 паралелно со другата платформа, 19,99 € за стандардната верзија на PlayStation 3, попуст од 60% не помалку. Што се однесува до останатите игри, ќе имаме пристап до Bioshock Infinite: Final Edition Само за 8,99 €, ништо помалку од вкупен попуст од 82% на оригиналната цена. Ние исто така продолжуваме со мафија II, исто така, стандардна верзија на комплетната игра за смешно 6,99 €, не помалку од 76% попуст на вообичаената цена на предметната видео игра. Ако она што го сакате е да играте за смешни цени, Само да предизвика II Тие ви го нудат за само 2,99 € и dragonball Xenoverse за 9,99 €.

Игри на Плејстејшн плус за април 2017 година

За PlayStation 4 тие не оставаат ништо помалку од видео игри во вредност од 69,95 овој пат со PlayStation Plus. Игрите што Sony ни ги нуди овој пат и кои можете да ги преземете во текот на месец април се:

 • Привлечен кон смртта
 • Љубовници во опасна време-просторот
 • Бесен вонземјанин
 • 10 Втор нинџа Х
 • Проклетства ´N Хаос

Можете да ги имате овие игри на кои јасно се истакнува Привлечен кон смртта, игра за стрелање FPS поставена во средина нацртана со пенкало во тетратка што ќе ве натера да си поминете убаво и бесплатно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.