Веро се чини дека е модерната социјална мрежа и сака да го сруши Инстаграм

Се чинеше дека меурот од социјалните мрежи веќе пукна, дури и покрај обидите на Google да продолжи со воспоставување на Google+ и покрај незадоволството на неговите корисници. Сега доаѓа Веро, социјална мрежа која е теоретски дизајнирана да ве поврзе само со оние кои навистина се грижат. Намерата на Веро е да му стави крај држење на телото, толку често денес на Интернет.

За ова, ќе мора да се соочи со недвижнини како Фејсбук, други во пораст како Инстаграм, па дури и со оние што паѓаат како Snapchat и Twitter. Биди така, Веро е нова социјална мрежа која се пробива на списокот хитови во сите продавници за апликации.

Сепак, за ова ги користи истите механизми што другите социјални мрежи веќе ги користеа во нивно време и кои, всушност, ги доведе до неуспех во повеќе од една прилика. И покрај тоа што тие го одбиваат поимот држење на телото, реалноста е дека тие јасно се фокусираат на influencers, тој нов феномен на јавни личности заснован на социјални мрежи што можеме да го видиме и ден за ден, исто така. Јасно е дека зад сето ова има значителна инвестиција во рекламирање ... дали е Веро она што го нуди?

Сè укажува на не, всушност, тие исто така додаваат на моделот freemium, додека не добијат милион корисници, кога ќе ветат дека ќе имаат цена претплата за да нè воодушеви со нашите услуги, и сè за ... ништо навистина, бидејќи не нуди различен аспект во однос на другите. Всушност, се чини како конгломерација на одликите што ги направија Спатифај, Инстаграм, Фејсбук и Твитер познати и навлезени во прилично пријатен кориснички интерфејс, но Премногу сложен за минималистичкиот корисник што изобилува денес, дали Веро ќе го замени Инстаграм?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)