Доверба на GXT 323W Carus - Многу ефтини слушалки за игри за PS5

Со доаѓањето на PlayStation 5, иако тоа било на капе, исто така, веднаш претпоставува пристигнување на низа додатоци со цел да се задоволат потребите на корисниците. Меѓу нив, главната и суштинска работа е секогаш да имате добри слушалки за да ги максимизирате вашите игри перформанси.

Ние ви донесуваме економична алтернатива со добри перформанси, слушалките за игри GXT 323W Carus од Trust, целосно компатибилни со PS5. Ова е наше искуство со оваа ефтина и интересна слушалка што може да стане интересен придружник на битката за вашиот PlayStation 5.

Материјали и дизајн

Да почнеме со вообичаеното, дизајнот и материјалите на слушалките. Довербата, генерално, секогаш се обложувајте на уреди кои без да целат најмногу премија, тие постигнуваат добри завршни работи и пред се стандард за отпорност што ја придружува компанијата многу години. Целта е скоро секогаш да се добие вредност за парите, и тоа покажува. Прегледаните слушалки пристигнуваат во бело, со прилично агресивен дизајн на игри и мат пластика што помага да се намалат отпечатоците од прсти. Не знаеме, сепак, со оглед на бојата на PS5 Trust Carus, како тие ќе стареат.

 • Димензии: 210 x 190 x 110 mm
 • Тежина: 299 грама

Од своја страна, на страните има мал дета detail во сличен алуминиум и логото Производи на GXT игри од брендот. Внатрешниот дел од лентата за на глава има голема перница и истото важи и за слушалките. Овие целосно ќе ги покријат вашите уши за да ве изолираат правилно. Во левата слушалка ги имаме флексибилниот микрофон и кабелот 3,5 милиметарски приклучок со должина од 1,2 метри и плетен најлон, гарантирана издржливост.

Технички спецификации

Сега се свртивме кон техничкиот дел. Наоѓаме систем на стерео репродукција со два аудио канали (2.0) преку околу возачи од не помалку од 50 милиметри. Звуците ќе се слушнат прилично гласни благодарение на нивната големина, иако потенцираме дека нема да има никаков вид на виртуелизација на техничко ниво кога станува збор за имитирање на 7.1 или 3D звукот на PS5, нешто резервирано за сопствените слушалки на брендот. Овие возачи ќе имаат импеданса до 32 Оми, додека микрофонот не се отстранува. Нивната фреквенција ќе осцилира помеѓу 20 Hz и 20000 Hz кога играте игри.

 • Дисторзија: 5%
 • Тип на магнет: Неодимиум
 • Тип на микрофон: Практичен електрет
 • Фреквенција на микрофон: 150 Hz - 16000 Hz

Немаме активно намалување на бучавата, Нема ниту вграден софтвер, но во кутијата има голем број адаптери за кабелот за поврзување, кои ќе одат директно на контролорот PS5 DualSense. На техничко ниво, Taurus GXT Carus се прилично поедноставени слушалки, дизајнирани така што да пристигнеме, да ги поврземе со далечинскиот управувач и да започнеме да уживаме во нашите игри без премногу компликации, и така се развива неговата употреба. Се разбира, техничките вештини бегаат од процут, но тоа ни нуди се што е потребно за да имаме стандардно искуство.

Користете искуство

Во рамките на слушалките има истакната подлога, истото се случува и со слушалките. Ова значи дека во горниот дел не забележуваме непријатност во долгите часови видео игри, сето тоа и покрај фактот дека тие не се премногу лесни, но не се ниту забележливо тешки. Од своја страна, Во слушалките, имајќи толку големи возачи и добра подлога, откриваме дека тие целосно го покриваат увото, кое ќе биде тотално изолирано однадвор, нудејќи ни многу добро искуство на ниво на изолација, иако може да предизвика некои други непријатности кај носителите на очилата.

Од друга страна, од страната наоѓаме контрола на јачината на звукот што нема да има интеракција со корисничкиот интерфејс на PS5, тоа е, можеме да управуваме со јачината на звукот на слушалките преку нив, но тој секогаш ќе биде предмет на јачината на звукот што ќе му ја доделиме на аудио излезот преку копчето PS на DualSense. Во тој случај, големиот волумен е исклучително моќен, исто како што не најдовме „бучава“ во овие опсези. Од своја страна, ние исто така имаме предност што можеме да го активираме и деактивираме микрофонот преку прекинувачот за слушалки, иако копчето интегрирано во далечинскиот управувач исто така ќе работи за ова.

Мислење на уредникот

Се соочуваме со доста интересни слушалки, особено со оглед на опсегот на цени. Можете да ги најдете на нивната сопствена веб-страница или на Amazon за 39,99 евра, како производ што е специјално овластен за употреба на PS5, но исто така и на кој било друг гејмерски уред како што е вашиот компјутер, вашиот PS4 или вашиот Xbox. Без сомнение, тие се интересна алтернатива за подобрување на резултатите по ниска цена, бидејќи секогаш се потребни добри слушалки за да се играат добри игри или да се создаде поимшерливо искуство. Како што рековме, пред нас е производ на прилагодена цена што лесно може да влезе во нашите претензии.

GXT 323W Carus
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
39,99
 • 80%

 • GXT 323W Carus
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Квалитет на аудио
  Уредник: 80%
 • Conectividad
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 75%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Игри на среќа и груб дизајн
 • Убав кабел
 • Прилично тесен опсег на цени

Contras

 • Недостасува USB-алтернатива
 • Може да се продава во повеќе бои

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)