Вести за HBO Шпанија и Movistar + за март 2018 година

Продолжуваме да бинго со стриминг содржина, денес ви ги пренесуваме сите новости од HBO Spain и Movistar +, двајца од најмоќните интернет провајдери на содржина на пазарот заедно со Netflix Бидејќи опсегот е широк, ви донесуваме резиме за најдобрите вести што ќе ги најдеме на овие платформи во текот на овој месец март.

Значи, ако не сакате да пропуштите ништо, време е да земете пенкало и хартија, затоа што има многу содржина за гледање на сите платформи, и ако сте го пропуштиле, дојдете до нашата објава премиери на Нетфликс во текот на месец март 2018 година.

Содржина на HBO за март 2018 година

Серија на HBO

Започнавме со сериите, кои најмногу фасцинираат добар број на корисници, во овој случај HBO пристигнува скоро во пролет со многу новини кои нè привлекуваат и многу внимание. Започнуваме со петтата сезона на Силиконската долина, наследникот на серијата «гикови», само го зема наследството од The Big Bang Theory, што многумина ќе сакаат внимателно да го следат, од следниот 26 март ќе уживаме во неговите дваесетминутни епизоди од раката на најнепопуларните момчиња во Силиконската долина.

 • ОЗ - Премиера на комплетната серија од 1 март
 • Викинзи - 5-та сезона - од 6 март
 • Грејачи (школа на млади убијци) - Премиера - од 8 март
 • Илузионистот (Измама) - Премиера - од 12 март
 • Аранжманот - Сезона 2 - од 12 март
 • О Бизнис - Сезона 4 - од 19 март
 • Криптон - Премиера - 22 март
 • Доверба - Премиера - од 26 март
 • Бери - Премиера - од 26 март
 • Силиконската долина - 5-та сезона - од 26 март
 • Сирена - Премиера - од 30 март

Интересен е и начинот на кој тој сака да го серизира Хедерс (училиште за млади убијци), филм од доцните осумдесетти кој сега пристигнува во сериска форма на стриминг платформата. Други изданија исто така се издвојуваат како што е петтата сезона на ВикинзиИлузионистот.

Филмови на HBO

Немаме многу интерес ниту за филмовите, надвор од познатото Нејзиниот кој исто така пристигнува на HBO овој март 2018 година, иако за loversубителите на класиците ги имаме првите два филма од СуперменЃаволот носи Прада.

 • Американски психо - од 1 март
 • На образованието
 • Bruno
 • Змејска топка: Еволуција
 • Заштитникот
 • Како и самиот живот
 • Нон-стоп
 • остани покрај мене
 • Специјално на полноќ - од 2 март
 • Школа за млади убијци - од 8 март
 • Нејзиниот
 • Ѓаволот носи Прада
 • Фатете го знамето - од 18 март
 • Последниот волк - од 22 март
 • Супермен
 • Супермен 2
 • Бетмен VS Супермен: Зора на правдата - 23 март

Ни помага да ја отвориме устата за 23 март, кога можеме да уживаме Бетмен VS Супермен: Зора на правдата, денот кога овие двајца суперхерои ќе се соочат во невидена битка која без сомнение нема да сакате да престанете да ја гледате.

Детски содржини на HBO Kids

 • Даг, неговиот прв филм - од 1 март
 • Петар и змејот
 • Филмот Хефалумп
 • Прогонуваната Планина
 • Октонаутите - 3 сезона
 • Ларва - 3-та сезона

Movistar + премиера во март 2018 година

Филмови на Мовистар +

Како што добро знаете, оние кои го имаат пакетот Кино во Мовистар + ќе можат да уживаат во овие лансирања во живо, а подоцна и преку нејзината платформа за стриминг, наречена Јомви Мовистар +, истовремено со лансирањето преку платена телевизија.

 • автомобили 3 - од петок 2 во 22:00 часот на Мовистар Естренос (бирајте 30)
 • Абракадабра - од сабота 3 во 22:00 часот на Мовистар Естренос (бирајте 30)
 • Тод и книгата на чистото зло: крај на крајот - Необјавен филм во Шпанија. Среда 7 во 22:30 часот во Мовистар Xtra (бирајте 32)
 • Трансформери: Последниот витез - од Петок 9 во 22:00 часот во Мовистар Естренос (бирајте 30)
 • Јас не сум вештерка - Необјавен филм во Шпанија. Недела 11 во 15:30 часот Мовистар Xtra (бирајте 32)
 • Тана. Четврток 15 во 22:00 часот на Мовистар Xtra (бирајте 32) Ви благодариме што не спомнавте во изворот
 • Темната кула - од Петок 16 во 22:00 часот во Мовистар Естренос (бирајте 30)
 • Ресетирај - Необјавен филм во Шпанија. Среда 20 во 22:00 часот на Мовистар Естренос (бирајте 30)
 • Валеријана и градот на илјада планети - од петок 23 во 22:00 часот на Мовистар Естренос (бирајте 30)
 • Емоџи: Филмот - од сабота од 24 до 22:00 часот во Мовистар Естренос (бирајте 30)
 • Заведување - од четврток 29 во 22:00 часот во Мовистар Естренос (бирајте 30)
 • Прекрасно семејство од Токио - од четврток 29 во 22:00 часот на Мовистар Xtra (бирајте 32)
 • Спајдермен: враќање дома - од петок 30 до 22:00 часот во Мовистар Естренос (бирајте 30)

Серија во Мовистар +

Во врска со сериите ја истакнуваме петтата сезона на Силиконската долина, да си помине убаво со својата џиковична смисла за хумор. 

 • АП Био - Премиера на серијата -  Редовна премиера (со епизоди 1, 2 и 3) од петок 2 од 21:10 часот на серијалот Мовистар (бирајте 11). Премиерна епизода секој петок во 22:00 часот. Исто така достапна на барање. Епизода 1 од „AP Bio“ сега е достапна на услугата Movistar + на барање. Епизодата 2 беше прегледана во понеделник, 26 февруари, на серијалот Мовистар (бирајте 11), ден по нејзината премиера во САД, исто така достапен по желба.
 • Добра борба - Сезона 2 - Симултана премиера во САД во зори од недела 4 до понеделник 5 во 06:00 часот на серијалот Мовистар (бирање 11). Нови епизоди достапни на барање секоја недела според емитувањето. Покрај симултаното поминување, ќе се емитува секој понеделник од 5 март во 21:30 часот. Првата сезона на „Добра борба“ е исто така достапна на услугата Мовистар + на барање, како и на неговиот претходник „Доброто“ Wена “(Т1 - Т7).
 • Безвременски - Сезона 2 - Во понеделник на 12 часот, во 00:05 часот на Movistar Series Xtra (бирајте 12) еден ден по нејзината премиера во САД. Достапно на барање секоја недела, според линеарниот пренос. Откако ќе се емитуваат сите епизоди, тие ќе бидат комплетни по желба.
 • Подем - премиера - Од 14-ти среда во 22:30 часот, еден ден по нејзината премиера во САД, на серијалот Мовистар (бирајте 11). Достапно на барање секоја недела, по преносот во живо ќе го имаме на барање.
 • Милјарди - Сезона 3 - Премиера во раните утрински часови од недела 25 до понеделник 26, истовремено со САД Во понеделник 26 ќе има нова проекција во 22:30 часот на серијалот Мовистар (бирајте 11). Достапно по нарачка, акумулирано секоја недела до целосна сезона. T1 и T2 веќе достапни на барање.
 • Силиконска долина - Сезона 5 - Симултана премиера во САД (ВОС) рано наутро од недела 25 до понеделник 26 во 04:00 часот на серијата Мовистар (бирајте 11). Достапно и по желба.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.