Ние веќе ги знаеме спецификациите на Blackberry Argon, познат како Blackberry DTEK60

BlackBerry Prague

Се чини дека планот на Blackberry да лансира нови уреди со Android оди напред и како што беше планирано Тие веќе работат на новата Blackberry DTEK60. Овој терминал чие име неодамна го знаевме е познатиот Blackberry Argon, вториот мобилен телефон што тие го подготвуваа по Blackberry Priv и Blackberry DTEK50. И, како што изгледа, мобилниот ќе продолжи да се произведува од TCL, компанијата што го создава хардверот на Алкател.

Вчера некои трудови за Blackberry DTEK60 протекоа на мрежата каде етикетата «не објавувај»Сметајќи ги информациите за вистинити, барем делот од спецификациите на мобилниот.

Blackе се карактеризира со Blackberry DTEK60 процесор на Qualcomm, Snapdragon 820, придружуван од 4 GB рам и 32 GB внатрешна меморија. Досега некои познати и можни спецификации бидејќи многу модели од висока класа веќе ги имаат. Екранот на Blackberry DTEK60 ќе биде 5,5 инчи со резолуција од 2.560 x 1.440 пиксели. Камерите на терминалот ќе имаат сензор од 21 MP во задниот дел и 8 MP во предната камера.

Blackberry DTEK60 конечно нема да ја има карактеристичната тастатура на Blackberry

Автономијата на терминалот има Li-On батерија од 3.000 mAh, USB-полнач Type-C и безжично полнење ќе обезбедат автономијата да го достигне денот на употреба. Сепак, постојат елементи кои ни недостасува како карактеристична тастатура на Blackberry. Се шпекулираше дека Blackberry Argon ќе биде модел што ќе ја спаси тастатурата Blackberry qwerty, но се чини дека конечно таквата тастатура нема да биде присутна или не е наведено во спецификациите на моделот.

Во секој случај има слични модели од компанијата TCL, па затоа и покрај фактот дека нема ништо официјално, спецификациите на новата Blackberry DTEK60 изгледаат повеќе од веројатни, нешто сосема точно. За жал, ние ги знаеме само спецификациите и сè уште не знаеме ништо за цените или датумите на објавување, иако мислам дека наскоро ќе слушнеме гласини за тоа. Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.