Веќе има гласини за Samsung Galaxy S8 Mini

И тоа е дека новите неодамна презентирани модели на јужнокорејската компанија што веќе ги имаме на маса официјално не се пуштени во продажба првите гласини за Samsung Galaxy S8 Mini. Да, ова е нешто на што сите би можеле да размислиме пред неколку дена непосредно пред презентацијата во Newујорк, но тоа е дека тие веќе пристигнаа и се чини дека е малку рано. На кратко, тоа е нешто за што тие уверуваат дека може да дојде од извор близок до компанијата и ова значи дека иако е вистина, тоа е гласина, може да биде и точна.

Медиумот задолжен за лансирање на вестите е Телефон Радар и вестите се раширија како пожар низ мрежата, се зборува за нова 5,3-инчен модел на Quad HD дисплеј -Новиот Galaxy S8 има 5,8 и 6,2 инчи, соодветно и се чини дека во него би се вградил новиот Qualcomm процесор за кој има толку многу да се зборува, Snapdragon 835. Во прилог на сето ова ќе додаде наизменична струјасакаат иста како онаа додадена од овие нови S84 GB RAM меморија и најважно од сè, неговата цена ќе биде пониска од онаа на ново презентираните модели ...

Но, не е сè добро во овој протек / гласина дури и ако се чини така. И можно е овој нов уред во помала големина, со цена нешто пониска од онаа на нејзините браќа и со спецификации во општите линии кои се многу слични на новообјавените модели, нема да стигне до сите земји. Во принцип, се очекува да биде достапен во неговата родна земја, во Индија, Кина и Тајланд, но ние не можеме да потврдиме ништо од ова додека не се појават повеќе детали. Би било одлично ако доаѓа заедно со новите модели и по пониска цена, но сето ова „треба да се земе со зрно сол“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.