Instagram веќе има десктоп апликација

Instagram

Пред четири години се јави апликација Instagram, што ни овозможи да ги уредиме нашите фотографии користејќи филтри и исто така да ги споделиме со нашите пријатели или познаници на многу едноставен начин. За сето ова време, многумина од нас ја чекаа десктоп апликацијата на оваа популарна апликација, која сега е конечно достапна за преземање.

Пред неколку минути, десктоп апликацијата Instagram само што беше објавена во официјалната продавница за апликации Windows 10, што сега можете да го преземете од врската што ќе ја најдете на крајот од овој напис, целосно бесплатно.

Најлошото нешто во врска со целата оваа работа, и жал ни е што не сме го кажале тоа досега, оваа апликација не е сè што очекувавме. И тоа е, барем за момент, освен ако немаме таблет со оперативен систем Виндоус 10, Нема да можеме да поставуваме фотографии, од пример на компјутер.

Од компјутер можеме да ги видиме најновите фотографии објавени од други корисници, да ги прегледаме приказните и да истражиме содржина што може да ни биде интересна преку услугата за пребарување. Се разбира, кога ќе видите фотографија во вашата папка со слики што би сакале вашите пријатели да ја гледаат на Инстаграм, нема да можете да ја поставувате од вашиот компјутер.

Во моментот веќе имаме официјална апликација за компјутер за Инстаграм, иако за да биде вистинска, корисна апликација што нè задоволува сите, таа мора многу да се подобри и да имплементира опции како што се поставување слики што се достапни на пример во мобилната апликација.

Што мислите за новата десктоп верзија на Instagram, која беше официјално промовирана денес?.

Преземи - Инстаграм за Виндоус 10


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Скуба dijo

  Ајде, апликацијата не е ништо повеќе од пристап до мрежата.
  Бидејќи истата работа за да ја видите историјата, консултирајте се со вашиот wallид и комуницирајте со пораките може да се направи преку http://www.instagram.com откако ќе се поврзете со вашите податоци.

  Не гледам никаков напредок или мотивација за инсталирање на десктоп апликацијата.