Сега можеме да го резервираме Xbox One X во Шпанија

Поддршка за тастатура и глувче на Xbox One X

На секое лансирање на нова конзола претходи многу очекување, особено ако предметниот уред е целосно нов, како што беше случајот со Nintendo Switch и не е природна еволуција со поголема моќност како што е случајот со Xbox One X. Ако го чекавте новиот Xbox One X, имате среќа како компанија со седиште во Редмонд отворете го периодот на резервација во Мајкрософт продавницата по цена од 499 евра, со 1 ТБ складирање, вклучувајќи ги и трошоците за испорака. Предвидениот датум на лансирање е закажан за 7 ноември, датум на кој компанијата ќе започне со испорака на првите единици до сите оние што ќе направат резервација.

Според компанијата, новиот Xbox One X е 40% помоќен од која било друга конзола, што ќе ни овозможи да уживаме во игри во 4k квалитет на 60 fps со целосна флуидност. Перформансите на оваа нова конзола достигнуваат 6 терафлопи моќ на графичка обработка. Покрај тоа, благодарение на 12 GB графичка меморија од типот GDDR5, можеме да ги репродуцираме сите рамки со ширина на меморија од 326 GB7 / s. Така што целата оваа моќност не претставува проблем за загревање на уредот, „Мајкрософт“ избра да вклучи течно ладење.

Во однос на поврзаноста, новата генерација на Xbox One X ни нуди порта за етернет гигабити, 802.11ac Wi-Fi двојна опсег, две HDMI порти (еден за влез со верзија 1.4b и друг за излез 2.0b), три USB 3.0 порти и оптички аудио излеззаедно со Bluetooth-врска. Има 4k UHD единица за читање на сини зраци Како и обично, сите игри достапни за Xbox се исто така компатибилни со Xbox One X. Содржината на кутијата ни ја нуди конзолата, безжичниот контролер Xbox, HDMI кабелот компатибилен со 4k, кабел за напојување, едномесечен пробен период на Xbox Game Pass и 14-дневен пробен период на Xbox Live Gold.

Пред-порачајте Xbox One X


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.