OnePlus 3 веќе не можете да го купувате во САД и Европа

OnePlus 3

OnePlus е компанија која за краток временски период тој беше во можност да биде непознат за нас за да коментира за секоја негова драма. Меѓу тие претстави отсекогаш бил начинот на стекнување на нивните терминали, што во првата беше преку покана. Сега таа игра веќе не постои, и OnePlus 3 е купен без барање за покана.

Но, конечно, проверени сме кога веќе не можете да го купувате гореспоменатиот телефон бидејќи тој повеќе не е достапен на интернет-страницата на оваа компанија. И тоа е затоа што вчера беше лансиран OnePlus 3T, и направете место за вашата очекувана набавка за 22 ноември, OnePlus ја донесе одлуката да го прекине, така што единствениот начин да го добие својот предводник ќе биде преку Q3.

Малку бевме изненадени што а одличен телефон како што е OnePlus 3Откако поминаа денови без да ја знаат причината за недостаток на залихи на својата веб-страница, некои гласови велат дека наскоро ќе биде достапна, мора да знаеме дека единствениот начин да се здобиеме со предводникот на оваа компанија ќе биде OnePlus 3T.

OnePlus 3T е телефон кој вклучува некои ажурирани спецификации како побрз процесор, т.е. предна камера што достигнува 16 MP и поголема батерија од OnePlus 3. Овој телефон ќе биде официјално достапен на 22 ноември. Неговата цена ќе биде 439 евра за моделот од 64 GB и 479 $ за верзијата со 128 GB. Дури и во блиска иднина, златната верзија ќе биде достапна.

OnePlus ќе земе оваа одлука по сопствена структура и за поттикнување на продажбата на нов OnePlus 3T кој ќе биде предводник на компанијата да го остави настрана тој OnePlus 3.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)