Видео игри од 2016 година

игрите од 2016 година

Прво на сите, оттогаш Mundivgames Сакаме да им ја честитаме новата година на сите наши пријатели читатели и да им посакаме најдобро за 2016 година. Ова, останува само да ги протриеме рацете во лицето на неколку месеци кои ветуваат, и многу, во рамките на панорамата на игра: Имаме добар список полн со причини да мислиме дека оваа неодамна објавена 2016 година ќе биде најдобриот момент од сегашната генерација на конзоли.

Имаме моќни изданија предвидени за оваа година, вклучувајќи наслови како контроверзните Последниот Гардијан, што конечно ќе ја види светлината во PlayStation 4 по промената на платформата за развој или пристигнувањето на новата нумерирана епизода од Final Fantasy, Mass Effect Андромеда или многу очекуваното Легендата за Zelda став Wii У -не заборавајќи го тоа Нинтендо треба да го претстави својот нов систем во текот на 2016 година-.

скала Bound

Новата игра на Игри со платина, Со Хидеки камија На чело, тоа ќе не пренесе во отворен свет полн со монструозни фантастични суштества и полн со акција во кој можеме да комуницираме со гигантски змејови или да се соочиме со нив користејќи разни видови моќ. Овој наслов ќе дојде исклучиво до Xbox One.

 

Ни-О

тим нинџа, По неговиот Жив или мртов 5 и разни ревизии, ќе се врати со игра што комбинира авантура и акција, сместена во Јапонија од XNUMX век. На прв поглед, изгледа како хибрид помеѓу Онимуша y Dark души, иако ќе има многу повеќе аркаден допир од тие игри, судејќи според она што го видовме во примероците на игра. Ако сакате да играте Ни-О, можете да го направите само во PlayStation 4.

 

Gears of War 4

Gears of War 4 Тоа ќе биде првата оригинална игра во серијата што тој ќе ја направи Коалицијата, студијата на Мајкрософт основана со единствена цел да ја разгали оваа сага по нејзиното стекнување од страна на Редмонд. Willе биде продолжение на Gears of War 3, таа игра што ја заврши војната против скакулците, и ќе донесе нови протагонисти, без занемарување на класичните состојки на франшизата, како што се нејзините карактеристични престрелки, системот за покривање и оружјето како неповторливиот Lancer. Само за Xbox One.

 

Uncharted 4

Последното поглавје на реномираната сага за Лошо куче Се чини дека со ова ќе ја достигне својата кулминација Uncharted 4, што ќе биде во продавниците на крај на април и тоа ќе биде една од причините зошто многумина се здобија со А. PlayStation 4: нема малку навивачи за кои разговор Нејтан Дрејк во изминатата генерација.

 

Mirror's Edge: Катализатор

Theе дојде до ревизија на таа игра што го мешаше паркурот со акција Компјутер, PlayStation 4 y Xbox One el Мај 24, со нова приказна, ревидирана механика за играње и неверојатна сцена.

 

Street Fighter V

Митската франшиза на Capcom се враќа со петто поглавје во кое може да се игра само PlayStation 4 y PC -ако ќе видиме што ќе се случи во иднина-. Класичните борци, како што се Рју, Кен, Чун-Ли или перверзниот М. Бисон ќе ги поделат своите лица со нови додатоци во наслов што ветува дека ќе даде уште еден пресврт во играта на СФИВ и ќе се обложи на современ систем за отклучување на содржини и надградби. Ти можеш да најдеш Street Fighter V во продавниците 16 за февруари.

 

Deus Ex: Човештвото Поделени

По успехот на Човечка револуција во 2011, Еидос ќе се врати во тој светски сајберпанк со Deus Ex: Човештвото Поделени како директно продолжение. Адам Јенсен Тој ќе повтори како протагонист и играните механичари ќе вметнат нови движења за него, кои мора да се соочат со терористички групи додека разоткриваат уште еден мрачен заговор.

 

Dark души III

Новата рата на Dark души ветува дека ќе го врати играчот во морето маки, стапици, колосални непријатели и илјада и една смрт. Од софтвер преправај се дека ова Dark души III биди завршницата со која ќе се затвори оваа сага -или барем нека се одмори некое време-, па тие го ставија целото месо на скара за да го понудат најпредизвикувачкото искуство што можете да го најдете во PlayStation 4, Xbox One y PC од Март 24.

 

Doom

Друга историска франшиза што се ажурира за да одговара на модерното време. Овој нов Doom Willе понуди вртоглави битки против најтешките пеколни суштества што некогаш сте можеле да ги замислите, одржувајќи го присуството на класичните мрести, покарактеристичното оружје и неговиот непогрешлив допир на духот. За да навивам навивам, тој ќе има уредник за ниво.

 

Quantum Break

Следниот од лек, автори на Алан Разбуди o los Макс Пејн оригинали, се вика Quantum Break и ќе пристигне исклучиво за Xbox One. Куршумите од престрелките ќе бидат измешани со линиите на научно-фантастична заговор во емисија за која многу fansубители на конзолата на Мајкрософт тие имаат големи очекувања. Дали ќе подлегнете на возбуда?

 

Final Fantasy XV

Final Fantasy XIII наспроти беше преобразен и стана Final Fantasy XV, од тоа да биде ексклузивна игра на PlayStation 3 да се претстави како програма со повеќе платформи, што, според Плоштад-Еникс, би се појавил во продавниците истата оваа 2016 година. Овој посакуван наслов ќе не однесе во фантастичен отворен свет со игра која потсетува на сагата Kingdom Hearts или поседува Завршна фантазија Тип 0. Без сомнение, тоа ќе биде една од игрите оваа година на која ќе почиваат повеќе очи.

 

Дивизија на Том Кленси

Она што е направено да моли: се чини дека, конечно, Одделението ќе дојде до PlayStation 4, Xbox One y PC el Март 8. Оваа тактичка акција на акција ќе биде една од најголемите обложувалници Ubisoft за 2016 година, иако како што често се случува со гала приколките, нивните игри изгледаат поспектакуларно во тие видеа отколку подоцна кога ги имаме во наши раце.

 

Ничија Скај

Друго што се чинеше дека никогаш нема да дојде, Ничија Скај се стреми да биде една од најмоќните инди игри во 2016 година. seeе видиме што останува неговиот предлог за играње за истражување на скоро бесконечни планети, секоја со своите особености - како што се флората и фауната -. Може да биде доста топка за Здраво Игри или идеја премногу амбициозна: ќе мора да почекаме до јуни за да ја видиме, во PS4 o PC.

 

Хоризонт: Нулта зора

Откако со сагата ги погоди слепите лица Killzone -и особено со најновата рата-, луѓето од герилски Игри подготвува акциона игра со RPG допири, која ќе се одвива во отворен свет полн со колосални метални суштества. Тоа ќе биде прва оригинална интелектуална сопственост на студиото од 2004 година и ќе се обиде да биде една од највпечатливите ексклузивци на PlayStation 4 на 2016.

 

Последниот Гардијан

Иако беше најавено во 2009 година и многу корисници копнееја да го имаат на свое PlayStation 3Се чини дека ќе биде во 2016 година кога конечно ќе уживаме во третиот натпревар што беше повикан Тим Ико, но во тековната PlayStation 4. Според неговиот директор, Фумито Уеда, ќе ја препознаеме механиката од нивните претходни наслови -ICO y Сенката на Колосот- при контрола на главниот јунак на играта, придружуван од огромно митолошко суштество што ќе биде клучно во авантурата.

 

посрамена 2

По успехот на Безобразно, Бетесда не се двоумеше да даде зелено светло на Студии на Аркан да се развие прилично интригантно продолжение, каде што играчот може да избере свој стил на игра, фокусиран на скришум или директна конфронтација, како и избор помеѓу двајца протагонисти, кои ќе ја живеат авантурата од различни перспективи: Емили калдвин -царицата- или Корво Атано -херојот на претходната игра-.

 

Mass Effect: Андромеда

Без сомнение, уште еден од најочекуваните наслови за конзолите од следната генерација. Mass Effect: Андромеда ќе се одржи во истоимената галаксија што ја става ознаката на овој наслов на BioWare, што ќе треба да се види ако има одлив на таленти што претрпе по целосно интегрирање Electronic Arts, ова нема да влијае на играта.

 

Легендата за Зелда Вии У

Треба да дојде оваа 2016 година, или барем така рече тој Нинтендо, дека во прилог на ова Zelda, исто така, планира да започне за Wii У ремастерирана верзија на Легендата за Зелда: Принцеза од самракот, игра на Игра Коцка што беше пуштено назад кон крајот на 2006 година - и со погодно пристаниште за зајакнување на лансирањето на Wii-. Ние не знаеме практично ништо за оваа нова Zelda, бидејќи тие секогаш ни покажуваа многу малку секунди од играта и секогаш во истата зелена ливада, иако според Еиџи Аонума, ќе биде најамбициозната титула на оваа амблематска нинтендерска сага. Дали ќе ја повторат истата игра како и со Самрак принцеза но помеѓу Wii У y Nintendo nx?

 

Други игри

Ниту, пак, треба да заборавиме на другите наслови што ќе пристигнат оваа година и кои исто така ќе бидат во фокусот на вниманието на многумина од вас: Overwatch (PS4, Xbox One, компјутер), Судбини на огнен амблем (3DS), Firewatch (PS4, компјутер), Hitman (PS4, Xbox One, компјутер), XCOM 2 (Компјутер), World of Warcraft: Легија (Компјутер), персона 5 (PS3, PS4), Храбро второ: Крај на слојот (3DS), Змеј Потрагата VIII (3DS), мафија 3 (PS4, Xbox One, компјутер), Силен број 9 (Компјутер, PS4, PS3, Wii U, PS Vita, 3DS, Xbox 360, Xbox One), Градители на потрага по змеј (PS4, PS3, PS Vita), Мртвиот остров 2 (PS4, Xbox One, компјутер), Homefront: Револуцијата (PS4, Xbox One, компјутер) или Tekken 7 (PS4, Xbox One, PC), се некои кои ќе имаат своја тежина во 2016 година.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.