Amazon Prime Video сега е достапно во Шпанија

Долги години, loversубителите на шпанските серии горко се жалат на неможноста да платат за да уживаат во нашата омилена серија, нешто што ги принуди да мора да прибегнуваат кон преземање страници за да уживаат во нив. За среќа, минатата година Нетфликс даде почетно слетување со пиштол во Шпанија. Една година подоцна, HBO слета во Шпанија и сега тоа го прави Amazon Prime Video, стриминг видео услугата на гигантот за продажба на интернет. Со Нетфликс, Амазон и ХБО аудиовизуелната понуда на loversубителите на серии го затвора кругот и сега можеме практично да уживаме во сите опции што се достапни на пазарот.

Amazon Prime Video штотуку го објави своето пристигнување во Шпанија, заедно со уште пет други земји. Како и обично, каталогот на Амазон е многу краток, а најголемиот дел од содржината е само на англиски со шпански преводи. што може да го попречи, барем првично, неговото ширење во земјата. Во делот каде што „Амазон премиер видео“ победи со огромно мнозинство, тоа е во цената, бидејќи има цена од 19,95 евра годишно за нови клиенти, но исто така е бесплатна за сите оние корисници на „Амазон премиер“, услуга што исто така ни овозможува да добиеме приоритетна испорака На денот на неговото лансирање, неограничено складирање во облак за фотографии ...

Сериите што се моментално достапни на Amazon Prime Video се Човекот во високиот замок, Моцарт во џунглата, Црвени дабови… Некои серии што сè уште не поминале низ ниту една телевизиска платформа во Шпанија, па затоа повеќето од нив не се преведени на шпански јазик. Во моментов е достапна само за iOS и Android, но не и за Apple TV, бесмислен потег на компанијата доколку сака да стане популарен на овој уред на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ката dijo

    Ви благодарам многу за споделувањето на оваа информација