Видео од два рендери на Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus

И покрај тоа што не беа во првите редови за презентацијата, гласините, рендерите, спецификациите, додатоците и сите новости што ни доаѓаат од различните специјализирани медиуми ни оставаат огромна желба да можеме да ги добиеме нашите раце на овие нови Samsung Galaxy S8 модели и Galaxy S8 Plus. Во овој случај, она што го имаме е видео рендерирање напред и назад засновано врз гласини филтрирани во однос на дизајнот, затоа да не чекаме повеќе и да ги видиме овие рендери што веќе ги унапредивме изгледаат спектакуларни.

Ова е видеото во кој можете брзо и лесно да го видите овој дизајн за новите starвездени модели на јужнокорејската компанија во две големини:

Спецификациите зборуваат за приказ на 5,7 или 5,8 инчи за S8 и 6,2 за моделот Galaxy S8 Plus, и во двата случаи Super AMOLED со a Резолуција и крива 2560 x 1440 пиксели. Можеме да зборуваме за батериите кои исто така протекоа и во двата случаи, оставајќи 3,250mAh за Galaxy S8 и 3,750mAh за Galaxy S8 Plus. И останатите спецификации за кои веќе разговаравме неколку пати на интернет, со нејзината задна камера од 12MP и 8 MP за предната страна, Процесор Qualcomm Snapdragon 835 -ексклузивно-, 4 GB / 6 GB, 64 GB плус microSD до 256 GB и повеќе ...

Несомнено, тие изгледаат како два спектакуларни уреди во однос на нивниот внатрешен и надворешен хардвер и големината на екранот, сега останува да видиме кога е активен целиот простор што го зафаќаат, но така прво ни се чини дека ќе бидете еден од најдобрите модели на Samsung во однос на односот на големината на екранот. Beе биде време да се почека официјалната презентација што се очекува за после МВЦ во Барселона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.