Видеото од Motorola го прикажува Moto X 2017

Компанијата Моторола со своите објавено име што ги прави корисниците да ја знаат со вообичаеното име, оставајќи го настрана Мото што го користеа во последно време, лансираше промотивно видео на брендот во кое можете да видите еден од уредите што се филтрираат низ мрежата деновиве, овогодинешниот Motorola Moto X. Замислуваме дека ова е полноправно истекување од марката, за кое замислуваме дека сака да го привлече вниманието на медиумите на овој начин и навистина изгледа како да има. Тоа е видео од само една минута во кое можете да ја видите историјата на брендот и во кое се појавува Moto X 2017.

Ова е видеото објавено на каналот ЈуТјуб на кој самата компанија го обелодени уредот кој се надеваме дека официјално ќе го презентираат многу скоро:

Во првиот момент се појавува уредот и не е потребно многу да се каже дека станува збор за ново Moto. Тоа го прави и во сина боја што не сме ја виделе во Moto X, но може да се должи на сличноста со сегашниот Moto G5 што тие ја имаат оваа боја. Во секој случај, се соочуваме со преглед на она што нè чека и ова видео ги додава вестите што претходно беа видени од терминалот Леново помеѓу гласини и протекување.

Значи, не е потребно другите да филтрираат фотографии од паметниот телефон на компанијата, бидејќи тие самите се позајмуваат на него. Во принцип, овој нов Moto X 2017 би имал 5,5-инчен екран, заедно со Qualcomm Snapdragon 625 процесор со 3 или 4 GB RAM и 32 или 64 GB внатрешна меморија. Овие се во принцип спецификациите за кои се шпекулира, но Додека уредот не биде официјално претставен, нема потреба ниту да верувате за тоа, бидејќи тоа е гласина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.