Следната генерација на видео конференција од Logitech Rally Bar

логитик рели бар

Logitech повторно го револуционизира светот на видео конференција сега кога цвета со низа врвни алатки што се толку едноставни, колку што се и флексибилни, што искористуваат сè што нудат тековните мотори за видео конференции и моќта, како на пр. Тимови на Microsoft или зумирање. Со ова Logitech има намера да вклучи напредни одлики со производи како нејзините нови Logitech Rally Bar, камера специјално дизајнирана за средни места и Logitech Rally Bar Mini, фокусирана на мали простории, давајќи им возвишен скоро кинематографски квалитет на вашите видео конференции.

Исто така, наоѓаме уред дизајниран за состаноци во големи простории како што е Logitech RoomMate, уред што може да работи услуги за видео конференции, како што е Rally Plus, без потреба од компјутер. Овие нови производи на брендот доаѓаат до поедноставување и унапредување на оддалечените состаноци, олеснувајќи го управувањето и спроведувањето во работните средини со најнапредните карактеристики на пазарот.

Повторно откривање на видео конференција

Малку по малку, видео конференцијата се интегрира како секојдневна работа во многу работни средини и Logitech сака да се позиционира со своите нови производи во првите редови на секторот, да биде претходник на следните интерактивни и флексибилни простории за состаноци. Оваа технологија ќе овозможи конференции да се одржуваат на тотален начин, користејќи ги главните услуги како што се тимовите на Microsoft и зумот, како и офлајн режим користејќи USB од скоро секој компјутер.

Новиот каталог на решенија обележан со Logitech вклучува и други услуги за видео конференции како GoTo, Pexip и RingCentral. Вклучена е и можноста за употреба на втора камера за анализа на просториите преку вештачка интелигенција.. Оваа технологија е способна да претвори секоја просторија без оглед на нејзината големина или локација во центар за состаноци на компанијата, вклучувајќи ги и оние што работат целосно од далечина од дома.

Карактеристики на Rally Bar и Rally Bar Mini

  • Оптика со резолуции до 4K: Состаноци со возвишен квалитет со оптички зум до 5x достигнувајќи 15x дигитално.
  • Кристално чисто аудио Благодарение на комерцијалната технологија на Logitech што дава состаноци со јасен и јасен звук.
  • Одличен дизајн: Новите уреди имаат многу привлечен и футуристички дизајн со заоблени линии, со рециклирана полиестерска ткаенина што ги обвиткува нивните звучници. Минималистички дизајн со неутрални бои како што се бела или графит.
  • Интегрирана АИ: Двете видео ленти се опремени со најнова технологија за вештачка интелигенција дизајнирана од Logitech, откривајќи ги во реално време луѓето што се собрани, како и просторијата во која се наоѓаат, осигурувајќи дека фокусот и осветлувањето се оптимални.

Имаме повеќе информации и технички карактеристики на нејзината официјална веб-страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.