Видео на претпоставен iPhone 7 без аудио приклучок

iPhone-7

Ние сме на 15 јули и повеќе од еден месец дека гласините за новиот модел на iPhone што ќе биде претставен наредниот септември не престанаа да се кријат од една на друга страна. Новиот iPhone 7 веќе нема од 3,5 мм аудио приклучок да го нема во бројни прилики ова лето, но сега од најважната социјална мрежа во Кина добивме видео во кое може да се види задниот дел од она што изгледа iPhone како и каде што јасно забележуваме дека на дното го нема тој приклучок за слушалки. Но, најдоброто нешто е да го погледнете видеото, па да дојдеме до тоа:

Ова е видеото во кое можете да го видите делот од случајот на наводниот нов модел на iPhone 7 и во кое јасно е ценето дека нема дигалка 3,5 мм:

Сето ова е малку чудно и во исто време интересно. Веќе видовме некои уреди на кои не е вклучен приклучокот за слушалки и јасно е дека ако овој iPhone 7 не го додаде, луѓето ќе се прилагодат со текот на времето, но јасно е дека отстранувањето на овој приклучок од уредот ќе додаде како изгледа друг звучник и претворање на iPhone 7 во стерео не знаеме дали ќе има „ок“ од повеќето корисници на Apple. Ова се гласини и во моментов нема ништо официјално така што не треба да веруваме ниту во 100%.

Сите се согласуваме дека 3,5 милиметарскиот приклучок е застарен и би било убаво да се направат измени во тоа, но ефектот од отстранување на овој конектор може да биде контрапродуктивен за продажбата на уредите и не сме сигурни дали тоа му одговара на „Епл“ во моментов. Биди така и може гледајќи го ова видео, јасно е дека во моментот сме без 3,5 приклучокот, следната недела ќе видиме ...  


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.