Ние детално го испитуваме видеото што ни го прикажува претпоставениот iPhone SE 2

И веќе долго време разговараме и гледаме гласини за можноста Apple да лансира a нов модел iPhone SE 2, и сега имаме видео што го прикажува наводниот уред на Apple. Очигледно, видеото сугерира дека дизајнот е многу сличен на оној на iPhone X, но има неколку мислења за него и дека дизајнот не треба да биде ист, нели?

Apple е компанија која секогаш детално размислува за своите движења пред да лансира производ, тие исто така имаат многу обележан патоказ за да не остават ништо на случајноста.

Во овој случај, имате iPhone SE 2 со дизајн практично ист како и новиот iPhone X лансиран минатиот септември е најмалку чудно и повеќе имајќи предвид дека првиот модел на SE има дизајн на стар iPhone, со подобрен внатрешен хардвер.

Во овој случај тоа е најдобро погледнете го видеото и пронајдете ги разликите или деталите што може да ја обележи реалноста на фикцијата, па затоа оставаме да видите сами:

Како што реков, првиот iPhone SE модел беше модел со шасија или куќиште на iPhone 5 / 5s во кој внатрешниот хардвер беше подигнат до максимум, неговата цена не беше поевтина од онаа на нормалниот iPhone, но беше во однос до внатрешен хардвер. Во овој случај, она што го имаме е дизајн на iPhone X (најнов дизајн, освен рабовите) со изрез и сè. Внатрешните спецификации затоа што на видеото не можете да видите ништо, но јасно е дека ова нема да се знае до последен момент.

Дизајнот е правоаголен во аглите и многу корисници тврдат дека тоа се должи на еден вид „браник“ или куќиште што се додава на iPhone X, бидејќи ја има истата двојна камера на задната страна и е премногу слична на сегашниот модел ... seeе видиме што е вистина на ова видео со текот на времето, но очигледно е дека ако лансирањето на овој претпоставен нов iPhone е точно, не можеме да кажеме дека ќе биде ефтино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.