Протече видео кое изгледа како iPhone 7, iPhone 7 Plus и iPhone 7 Pro

Како ден на презентација на iPhone 7, што според многу гласини ќе се одржи во првата недела од септември, се појавуваат поголем број на протечени слики и видеа на мрежата на мрежи, а исто така и огромна количина на информации за новиот терминал на „Епл“.

Во последните часови протече видео во кое наводно можеме да ги видиме iPhone 7 и iPhone 7 Plus, што ќе се разликува само по големината на вашиот екран како што се случи во претходните прилики. Како и да е можеме да го видиме и iPhone 7 Pro, за кои сме слушнале многу гласини во последно време, но дека скоро сите информации што откриваат, го отфрлија неговото лансирање, барем засега.

Со ова видео уште еднаш можеме да го видиме надворешниот дизајн на iPhone 7, кој ќе биде многу сличен на iPhone 6s, менувајќи некои мали детали како што се антените што се наоѓаат во задниот дел на терминалот. Може да ги видиме и промените што ќе ги претрпи камерата на новиот iPhone.

Во врска со iPhone 7 Pro кој во последно време беше отфрлен за лансирање, можеме само да видиме дека тој би имал дизајн многу сличен на оној на iPhone 7 Plus, го замислуваме тоа со одредена модификација во хардверот.

Во моментов, ова видео што протече не беше во можност да се потврди, и според нас многу се сомневаме во неговата вистинитост, иако не можевме да престанеме да ви го покажуваме. И, се чини дека се поизвесно се чини дека на пазарот ќе видиме само две верзии на iPhone 7, иако ова видео предизвика некои сомнежи дека се чинеше дека веќе ги имавме, тоа се случи пред неколку недели.

Дали мислите дека Apple конечно ќе лансира 3 различни верзии на новиот iPhone 7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Локер PNS dijo

    Многу добар преглед