Видео за Huawei за новиот P10 што ќе биде претставено на MWC

Ова е краткото видео што го покажува датумот на денот пред почетокот на Светскиот мобилен конгрес во Барселона, датумот на кој наводно ќе го видиме новиот Huawei P10. Во принцип, донекаде сме сомнителни кога размислуваме дека компанијата може да го претстави својот врвен смартфон во рамките на овој настан, но гледајќи го видеото, се чини дека сомнежот е расчистен и, конечно, ако можеме да го видиме и играме во Барселона.

За сега, треба да се напомене дека Huawei обично го користи месецот март или април за презентациите на оваа сага, но оваа година веќе беше интересно да се има покана за настан во рамките на MWC во Барселона и сега со овој мало видео можам да потврдам дека нема да чекаат март и тие ќе го претстават Huawei P10 на MWC.

Во овој случај, видеото е објавено на каналот YouTube на брендот, а подоцна го емитува веб-страницата  GSMArena, сугерира дека фирмата планира да го претстави овој паметен телефон на MWC и изменете го распоредот на пуштање на овој начин на радост на многумина.

Па сега е време да видиме дали она што тие сакаат да ни го покажат во недела 26 е новиот модел Huawei P10, кој гледањето на видеото ги има сите обележја да биде вака. Покрај тоа, Huawei би бил другиот бренд што би го престигнал Samsung во презентацијата и последователното претставување на Samsung Galaxy S8, бидејќи новиот модел на LG, LG G6 исто така ќе се појави истиот ден на 26 февруари пред медиумите и ова може да биде мал удар за Јужнокорејците кои ќе видат како двајца директни ривали напредуваат во опсегот на високите терминали.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.