Бесплатна зандана чувар за Windows овој викенд

чувар на занданата

Читателите со повеќе години зад грб сигурно ќе го паметат класикот од Западен чувар на доцните 90-ти, стратешка игра во која мора вешто да управуваме со зандана за да се обидеме да привлечеме што повеќе чудовишта, чудовишта кои со текот на времето ќе им дозволиме на злото се шири низ целиот свет. Оваа класика е достапно за бесплатно преземање викендов преку веб-страницата Оригинал. На крајот од статијата ви ја оставаме директната врска за да ја преземете.

Опис на чуварот на занданите

Како чувар на занданата што сте, ова е исто така ваш дом. И вашата мисија е да ги фатите тие одвратни суштества на темнината и да ги намамите во криците, бесот и канџите на силите на уништување. Мора да ги искушите да влезат со храна и да ветуваат ладни, влажни и солидни места за спиење. Држете ги настрана со удари и со закана од страшни последици. Ги ставате нивните лушпести кожи пред најдоброто што Силите на доброто се способни да ги прикажат и тие умираат за вас додека ја искинуваат тлеечката внатрешност на несреќните херои.

Одвратна е дегенерирана работа ... но ти ја сакаш. Да, домот е таму каде што е срцето. Во кутија. Полн со сол. Додуша, Dungeon Keeper, класичната игра на Bullfrog за управување со зандана и стратегија, не ви дава дополнителна заслуга за моралните принципи. На крајот на краиштата, подземјето не е црно или бело!

Барања за чување зандана

 • Windows XP или Windows Vista
 • Процесор од 1,8 GHz
 • 512 MB RAM меморија (препорачана е 1 GB)
 • 3Д графичка картичка компатибилна со DirectX 7 (се препорачува компатибилност со DirectX 9)
 • 2 GB хард диск
 • Глувче
 • Тастатура.

Dungeon Keeper има редовна цена на веб-страницата за потекло од 4,99 евра, но за време на овој викенд можеме преземете го целосно бесплатно преку веб-страницата за потекло.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.