Вико ги презентира своите нови паметни телефони на MWC, theвезди се View 2 и View 2 Pro

Француската фирма продолжува да додава и оваа година 8 нови уреди беа лансирани на настанот во Барселона, мобилниот светски конгрес. Од овие 8 уреди ќе се фокусираме директно на моделите од повисоката класа, бидејќи поради квалитетот - цената што ни ја нудат, можеме да кажеме дека тие се изборот што треба да го направиме ако планираме да купиме Вико.

Овој опсег има два модела на располагање, el Вико Поглед 2 и Поглед 2 Про. Главната разлика во нив е прикажана во спецификациите и за почетниците ќе кажеме дека тие се наоѓаат во камерата, процесорот и меморијата. Во секој случај, најдобро е да се види директно што имаат и го немаат претставено секој од овие нови модели, па да дојдеме до тоа.

Спецификации на Вико Поглед 2

Двата модели имаат 6 ″ HD + дисплеј на 1.440 x 720 со сооднос 19: 9, и двата модели имаат веѓа, остров или мал изрез на екранот. Ова ја крие предната камера во која исто така имаме разлика во зависност од моделот што го купуваме, во случајот на View 2 е 13 MP и во View 2 Pro е 16 MP, и двете се доволни за видео повици, селфи и други.

Ако го погледнеме процесорот што го монтираат овие нови модели на Вико, мора да кажеме дека тие се од серијата Qualcomm Snapdragon и исто така има разлики помеѓу нив: View 2 има Snapdragon 435 на 1,4GHz и Pro Snapdragon 450 на 1,8GHz. Во овој дел тие можат да бидат малку фер, но секако, цената што ја имаат го прави разбирливо дека тие не се процесори од последната генерација.

Останатите спецификации се:

RAM меморија 3GB 4GB
Капацитет 32 GB плус microSD 64 GB плус microSD
БАТЕРИЈА 3.000 mAh и брзо полнење 3.500 mAh и брзо полнење
ПОВРЗАЕ LTE, WiFi, NFC, читач на отпечатоци, Bluetooth LTE, WiFi, NFC, читач на отпечатоци, Bluetooth
ОПЕРАЦИОНЕН СИСТЕМ Андроид 8.0 Oreo Андроид 8.0 Oreo

Уредите работат многу добро и имаат и Андроид 8.0 Орео скоро чист, што е сигурно дека корисниците ќе ценат бидејќи слоевите за прилагодување се минимални, ако не и непостоечки.

Достапност и цена

Во оваа смисла, она што тие ни го кажуваат од Вико е дека тие ќе бидат достапни за месец април и за него цената е 199 евра за View 2 и 299 евра за View 2 Pro. Дали разбирате сега зошто рековме за добрата вредност за парите?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.