Страници и апликации за да направите виртуелен преуредување

виртуелен изглед-промена

 

Да се ​​направи преуредување никогаш не е лесно. Промената на сликата на која сме навикнати може да биде малку страшна, бидејќи откако ќе се изврши промената, можеме да жалиме. Онаму каде што трчаме најголема опасност е во промената на фризурата, но ставањето шминка со избор на лоша комбинација може да направи да изгледаме едноставно нешто што не сме имале намера и да губиме време. Од сите овие причини, најдобро е да го направиме сето ова без да ја допираме сопствената коса. Како е можно? Па добро прави виртуелен преуредување од нашиот компјутер, паметен телефон или таблет. Постојат многу опции за правење виртуелна промена, но она што најмногу можеме да го најдеме се апликации за мобилни уреди. Еве список на веб-страници и апликации така што секој што сака да направи промена на изгледот тоа го направи претходно без да претрпи никаква опасност.

Веб-страници

Тааз

тааз

Ако сакате да направите виртуелна промена на веб-страница, мислам дека најдобрата опција е Taaz. Во Тааз можеш сочинуваат фотографија што ја поставувате (или избирате една од понудените) додавајќи секаков вид шминка, како кармин, сенки, маскара, коректор и сè што барате. Покрај тоа, за секој вид шминка има и а скоро бесконечна палета на бои, за да можете да носите розови усни (патем, има и белење на заби), кафеава кожа, зелена сенка за очи или која било комбинација што можете да си ја замислите.

И, за да го комплетирате пакетот, во Taaz можете да направите и a промена на виртуелна фризура. Како и со шминката, има тони стилови и бои на располагање, така што промената може да биде толку голема што дури и да не се препознаете. Со шминка не би било лошо да се погреши, но со фризурата, особено ако треба да се направи пократка, подобро пробајте на некоја од овие веб-страници пред да направите нешто лудо за кое можеби ќе жалите.

Taaz има и мобилна апликација, но не е бесплатна. Можете да го најдете во продавницата за апликации.

Веб-страница: taaz.com

Elle

elle

 

La Списание Elle Исто така, има страница каде што можете да поставувате своја фотографија, покрај примерокот на слики, на кои можеме да примениме многу измени. Немате толку многу опции како Taaz, но и тоа може да биде добра работа. Taaz има толку многу опции што мора да знаете многу добро што барате и на веб-страницата на Elle, на пример, ако има помалку бои, секогаш прво ќе ја најдеме сликата што ја имаме во предвид. Логично, ако на крајот на виртуелната промена сакате да ја оцртате бојата уште малку, тоа веќе може да се направи на вашето лице и во реалноста.

Веб-страница: elle.es/change-de-look

Instyle

 

во стил Ако она што го барате е а промена на фризура, добра опција за да проверите како би изгледал стил е да го проверите во Instyle. Како функционира не може да биде поедноставно: само треба да поставите фотографија и да видите како би изгледала фризура од, на пример, холивудски уметници. Но, не е потребно да се копира фризурата на актерка, се разбира. Можеме да избереме и фризури засновани на бои и стилови. Можностите се бесконечни.

Ако не сакаме да ја поставиме нашата фотографија, можеме да направиме и промени врз основа на лицата на некои познати личности. Логично, ако поставите своја фотографија, мора да имате предвид дека на сликата мора да има, барем, лицето целосно откриено или, најверојатно, косата што го покрива лицето и понатаму ќе биде кога ќе се примени промената.

Веб-страница: instyle.com/makeover

Мобилни апликации

Од следниве мобилни апликации, првата од нив е iOS верзија и втората е верзијата Android.

Гениј за шминка

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Гениј за шминка
Гениј за шминка
Развивач: L'Oréal
цена: слободен

Genius за шминка е апликација која започна Лореал пред неколку месеци Наскоро стана речиси вирусна кај корисниците, а не само кај жените, за нејзината способност да се шминка и да ги примени промените на нашето лице во движење. Секојпат кога започнуваме Genius за шминкање, треба да го ставиме лицето пред мобилниот уред, така што тој ќе го калибрира. Откако ќе се калибрираме, можеме да направиме нашиот виртуелен изглед да се промени. Но, најдоброто од сè е што ги сочинува нашите лица и е како да е огледало, па ако направиме лица, насмевка или каков било вид гест ќе го видиме тоа во реално време и давајќи ни многу реална слика. Без сомнение, се препорачува.

Од истата апликација, како добра апликација на бренд од ваков тип што е, можеме да видиме различни видови шминка што можеме да ги додадеме на нашиот изглед и да ги купиме подоцна. Но, тоа е веќе одлука на секоја од нив. За тестирање, постојат неколку предефинирани стилови што ќе ја покажат способноста на оваа апликација Лореал.

Совршен365

Perfect365 (врска со AppStore)
Совршен365слободен
Perfect365: Шминка за лице
Perfect365: Шминка за лице
Развивач: Perfect365, Inc.
цена: слободен

Perfect365 е апликација која повеќе се фокусира на отколку нашето лице секогаш изгледа добро. Ако имаме привремена несовршеност, ако бојата на лицето не е соодветна или сакаме да додадеме малку шминка, сè може да се направи со Perfect365, апликација која е доста популарна кај жените со мобилни уреди. Не е изненадувачки што апликацијата е добитник на наградата CES за иновации во дизајнот и инженерството и веќе е преземена од повеќе од 65 милиони корисници.

Perfect365 е многу реален, што е интересно ако барате да измените фотографија за да ја споделите со други корисници. Исто така, има претходно изработен изглед, така што да направите преуредување е само неколку чешми далеку. Се разбира, една од неговите starвездени употреби е да ги подобри или елиминира деловите од нашите фотографии на кои не сме излегле како што би сакале.

шминка

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
шминка
шминка
Развивач: МодиФајс
цена: слободен

Шминката (без ништо друго) е исто така бесплатна апликација со која можеме да ги измислиме фотографиите од нашето лице. Тоа има повеќе од 2000 нијанси, повеќе од 60 фризури и повеќе од 20 изглед на славни. Покрај тоа, тој исто така има можност да ја смени бојата на очите, да додаде очила за сонце, да црта со моливи во боја или да нанесе белење на заби. И, како може да биде поинаку во апликација од ваков тип, исто така поддржува социјални мрежи најпознат за да можеме да го споделиме резултатот од сликите. Што повеќе би сакале?

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.