Водич за она што не треба да го пропуштите на Нетфликс, HBO и Movistar + месец март

Нов месец и нова препорака, овој пат малку одложивме, но добрите работи секогаш ве тераат да чекате, добро знаете. Поради оваа причина, ви го донесуваме дефинитивниот водич со сè што ќе биде објавено на Нетфликс, HBO и Movistar + во текот на месец март, за да можете да бидете внимателни за сите можни изданија, за да не пропуштите апсолутно никакво Секоја компанија има своја мрежа за програмирање, затоа е важно да знаеме како да правиме разлика помеѓу секоја од понудите, на овој начин ќе знаеме како да добиеме лесна идеја за тоа која услуга нè интересира најмногу. Одиме таму со премиерите на Нетфликс, HBO и Movistar + за овој месец март, кој е преполн со акција.

Значи, за да ви биде полесно, можете да отидете на нашиот индекс и да изберете директно која е услугата за репродукција што сте ја договориле, за да одите директно на нивните премиери.

Netflix

Одиме прво со сериите, ова се сопствени и креации од трети страни што Нетфликс ќе им ги понуди на своите клиенти во наредните денови:

 • Паѓа небото - Петта сезона - 1 март
 • Винона Ерп - Премиера - 1 март
 • Greenleaf - Премиера - 3 март
 • Куќа од карти - Четврта сезона - 5 март
 • Железна тупаница - Премиера - 17 март
 • Самурај Гурме - Премиера - 17 март
 • Грејс и Френки - Трета сезона - 24 март
 • Неизбришливо - Премиера - 24 март
 • Назначен за наследник - Премиера - 29 март
 • За тринаесет причини - Премиера - 31 март
 • Трејлер Парк Момци - единаесетта сезона - 31 март

Меѓу успесите на сериите, конечно треба да го потенцираме доаѓањето на четвртата сезона на Куќа од карти, оваа серија каде Френк Андервуд е протагонист во борбата за моќ за Овалната соба. Серија која несомнено е способна да фати некого и со невиден квалитет, катапултирајќи ги сопствените продукции на Нетфликс на многу високо ниво. Друг пример за фантастично производство е Железна тупаница, доаѓа друга соработка на Нетфликс и Марвел што ни остава нов суперхерој како серија, неверојатно силна, многу препорачана серија.

Сега ќе ги разгледаме премиерите во форма на филмови што ни ги донесе Нетфликс, најпопуларниот сервис за аудиовизуелна репродукција преку стриминг во светот, не може да биде без серии и документарни филмови.

 • Востаник од 1 март
 • Рамнотежа од 1 март
 • Снајперистот од 26 март
 • Раш од 31 март
 • Батлерот од 31 март
 • Предностите да се биде отфрлен од 19 март
 • Свадбениот гуру од 11 март
 • Тед 2 од 27 март
 • Филип Морис те сакам! од 19 март
 • Подмолно 2 од 31 март
 • Вметнување на белешката: Дури и повисока од 18 март
 • Гори песоци од 10 март
 • Деидра и Лани Роб воз од 17 март
 • Откритието од 31 март
 • Најомразената жена во Америка од 24 март
 • Пандора од 17 март
 • План за бегство од 31 март
 • Единствениот преживеан од 31 март
 • Помпеја од 31 март
 • Јупитер Растечки од 19 март
 • Ридик од 31 март
 • Игра Ender од 31 март
 • Игри со глад: Фаќање оган од 31 март
 • Дивергентни од 31 март

Имам многу препораки да ви дадам за филмовите што ни ги нуди Нетфликс, во жанрот помеѓу фантастичното и дејството што ги имаме типичните саги како Игри со дивергенција, востание и глад, што препорачуваме на пример да ја поминете оваа фантастична прва недела во март. Ако барате нешто повеќе сентиментално, биографска приказна како Батлерот ќе ве натера да разберете колку се промени светот и сè што може да постигнете ако знаете како да се борите за вашите соништа. До последно, Снајперистот е уште една биографска приказна што силно ја препорачувам, филм што без да биде ремек-дело ќе знае да ве држи близу до софата.

И, конечно Овде ви ги оставаме документарците што ни ги нуди Нетфликс Како премиери во текот на овој месец март, компанијата исто така нуди добар дел за културите:

 • одржлив од 1 март
 • Зошто се бориме: Битката за Русија од 1 март
 • Нека има светлина од 7 март
 • Знајте го вашиот непријател: Јапонија од 31 март
 • Ејми Шумер од 7 март
 • Петмина се вратија од 31 март
 • Бесплатен бренд од 1 март
 • Белешки за слепило од 15 март

HBO

Не толку одамна HBO слета во Шпанија со својот нов стриминг телевизиски сервис, со што тие имаат намера да го одвратат Нетфликс или барем да земат дел од оваа толку сочна торта. Како би било поинаку, северноамериканската фирма работи и на подобрување на својот персонал секој месец, нудејќи ни повеќе и подобра содржина. Сепак, не треба да заборавите дека генерално HBO се определува за неделно емитување на епизодите и не ви дозволува да преживувате со серии како да можете да правите на Нетфликс. Одиме прво со серијата што HBO ни ја нуди овој март.

 • Supergirl - Сезона 2 VOSE - од 28 февруари
 • Кога ќе се кренеме - Премиера на ВОСЕ - од 28 февруари
 • Знам кој си - Премиера - од 28 февруари
 • Halfworlds - Сезона 2 - од 1 март
 • Фарго - Премиера - од 1 март
 • Викинзи - Сезони 1, 2 и 3 - од 1 март
 • Големи мали лаги - Премиера - од 5 март
 • Девојки - Премиера - од 5 март
 • Феуд: Бет и anоан - Премиера на VOSE - од 6 март
 • Шанел Нула - Премиера - Од 15 март
 • Пулсирања - Премиера - Од 15 март
 • Animивотни - Сезона 2 - Од 18 март

Ние го потенцираме интересот на Супер девојка, Серија во која никој не сакаше да се обложува премногу, но тоа продолжува да изненадува, женската верзија на Супермен се враќа во борба со својата втора сезона на HBO. За loversубителите на Викинг има и добри вести, тие сега можат да уживаат во првите три целосни сезони со нивната претплата на HBO кога и каде сакаат.

Сега ќе разгледаме кои се филмовите што HBO ќе ни ги понуди во март, искрено, каталогот е многу понизок од оној на Нетфликс, но сепак наоѓате навистина интересен наслов:

 • Ел Нињо - од 20 март
 • Фокус - од 26 март
 • Аладин и кралот на крадците - од 1 март
 • Чист порок - од 12 март
 • Фарго - од 1 март
 • Совршената жртва - од 1 март
 • Грабнување: свињи и дијаманти - од 1 март
 • Изворен код - од 1 март

Во филмската сцена, немаме друг избор освен да истакнеме Снахт: Свињи и дијаманти, филм што ќе го сакате или мразите, бизарен жанр што нема да ве остави рамнодушни, без сомнение.

Мовистар +

Сега одиме на платформата на барање што Movistar ја става на услуга на своите корисници, доколку сакате да знаете кои се тие Мартовски вести во Мовистар +, не пропуштајте ги нашите препораки.

 • Катастрофа - Сезона 3 - од 15 март
 • Лов - Сезона 3 (AXN) - од 1 март
 • Стари пари - Филмин - од 1 март
 • Партија за пребарување - Премиера (ТНТ) - од 4 март
 • Тутанкамон - Премиера (# 0) - од 5 март
 • Мотив - Сезона 4 (КОСМО) - Од 5 март
 • Американците - 5-та сезона (FOX Life) - од 26 март

Исто така пристигне филмови, големиот адут на Movistar +, и ова е содржината што ќе ја најдеме премиера во текот на овој месец март:

 • Досието Ворен: Случајот Енфилд
 • Алиса низ огледалото
 • Зоотопија
 • Бог да ни прости
 • Trainspotting
 • Мојот пријател џин
 • Книгата за џунгла
 • Warcraft: The Origin
 • Сега ме гледаш 2
 • Чудовиште доаѓа да ме види

Ние се издвојуваме од списокот со филмот „Мовистар +“, бидејќи не може да биде поинаку, до еден од најгледаните во Шпанија во текот на 2016 година, не зборуваме за друг филм што Чудовиште доаѓа да ме види Сега, уживајте!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)