AirPower, базата за безжично полнење на iPhone, Airpods и Apple Watch

Приклучок за безжично полнење AirPower за iPhone Apple Watch и AirPods

Во меѓувреме најавата на Apple. И со доаѓањето на кралевите на каталогот Купертино, iPhone 8, iPhone 8 Plus и iPhone X, имаше најави кои беа засенети. Во ова се криеја повеќе изненадувања - комеморативно за некои, здодевно за други - презентација во знак на сеќавање на првите 10 години од животот на iPhone. Јасен пример е новата основа за полнење што ќе биде достапна така што каблите на вашата работна маса, вашата ноќна маса или која било просторија се дел од минатото. Станува збор за База за полнење AirPower.

Една од карактеристиките што е почеста кај сите изданија што ги гледаме во последно време е можноста за правење уредот се полни преку индукциска технологија; односно полнење на батеријата без вклучен каков било кабел. Уште повеќе, оваа технологија се користи дури и во автомобилскиот сектор. Сектор кој се обложува на електрификација на своите идни модели и кој се обложува на безжични полнења преку адаптирани платформи.

iPhone X на база за безжично полнење на AirPower

Но, повторно фокусирање на новата AirPower, можеме да ви кажеме дека оваа база не е вообичаена во секторот. Зошто? Па, затоа што е дизајниран да може да вдоми повеќе од еден уред над него и истовремено наполнете ги. Да бидеме поконкретни, AirPower ќе биде една од accessoriesвездените додатоци - сигурни сме - иако Apple не очекува да ја има за следната божиќна кампања. Неговото лансирање е веќе одложено до 2018 година.

Неговата изведба ќе биде како што следува: да може да се сместат три gadgets, што секогаш ги носиме: Apple Watch - запомнете дека сега ќе има А. верзија со LTE-, iPhone и AirPods, познатите слушалки со Bluetooth Bluetooth. Неговата цена, засега, не е објавена. Сега, од овој прецизен момент во онлајн продавницата на Apple можете да најдете два безжични полначи за вашата опрема: база на мофи и База на Белкин. Двете се со цена од 64,95 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.