Волдер ја проширува опсегот WIAM со четири модели, каде што се истакнува WIAM # 65 Lite

WIAM на Волдер

Ние сè уште продолжуваме со фрагментите на презентацијата на Волдер утрово, а шпанската фирма не сакаше да остави сè во Виртуелна реалност и таблети, оди доста силно во однос на пазарот за паметни телефони во среден опсег, вака рака под рака со Yoigo и Jazztel ги нуди своите терминали на телефонските клиенти. Сепак, Волдер има свој главен адут во трговците на мало, а тоа е дека со каталог на уреди по толку прифатливи цени, тешко е да се спротивстави на искушението. Денес тие го прошируваат семејството на уреди со среден опсег со WIAM # 34, # 27 и # 33, оставајќи го најдоброто за последно, WIAM # 65 со цена и карактеристики на срцев удар.

Toе дадеме мал осврт на новиот што Волдер го претстави денес во Мадрид, четири уреди кои имаат Android 6.0 со цел ажурирања во иднина и кои нема да ве остават рамнодушни.

WIAM # 65 Lite - Големиот шеф на новото семејство Волдер

ВИАМ 65 ЛИТЕ

Новиот уред на Волдер не менува ништо и менува скоро сè. Мислиме со ова дека тоа е директен наследник на нормалниот WIAM # 65, уред со кој Волдер целосно влезе на пазарот на фаблети, со спектакуларен дизајн, придружен со добри материјали. Добриот прием кај јавноста го натера брендот да направи очигледен чекор, претставувајќи го WIAM # 65 Lite, поднослива верзија на истиот уред што привлече толку многу погледи. На овој начин ќе најдеме алуминиумска конструкција, со шасија со единечно тело, така што нема да имаме можност за отстранување на батеријата, но ќе добиеме издржливост.

Овој уред ќе има процесор МедијаТек 6735P со прилично мала потрошувачка на батерија, стратегија што се одвива доста добро за шпанската марка на пазарот на таблети. Да се ​​движат вашите 5 инчен екран со HD резолуција, одлики 2 GB RAM меморија, доволно за да се справат со тековните апликации.

ВИАМ

Што се однесува до внатрешната меморија, ќе ја имаме 16 GB меморија, може да се прошири преку картичка microSD. Од друга страна, ќе имаме Задна камера од 13 MP и предна камера од 8MP да правиме совршено селфи, повеќе од доволно за ден за ден, особено ако земеме предвид дека чини само 159 €. Од друга страна, цената не е одредувачки фактор кога станува збор за можност за уживање во технологии како што се читач на отпечатоци што го отклучува вашиот уред за 0,3 секунди, привилегија што Волдер сакаше да ја направи достапна за секого.

Бевме на новиот среден опсег на Волдер и реалноста е дека тој навистина добро се движеше, со континуиран дизајн, но тоа не остава никого рамнодушен, бидејќи наликува на големи уреди како што е HTC One.

WIAM # 34 - Сензор за отпечатоци и NFC за секого

покрив од волк-виам

Кој рече дека технологијата за читање отпечатоци и NFC се скапи? Никогаш повеќе, Волдер сака да ги направи овие две главни карактеристики достапни за сите корисници во 5-инчен уред со HD резолуција што чини толку само 149,90 € (во продажба од денес).

Уште еднаш со висококвалитетна завршница, WIAM # 34 има алуминиумски заден дел и два прилично впечатливи опсези на бои, како што видовме на фотографиите. Сепак, важна работа е перформансите, за ова ќе користите процесор Mediatek 6737 среден опсег и 2 GB RAM меморија, придружено со 16 GB меморија за флеш. Неговата комбинација на поликарбонат и алуминиум постигна тежина од 142 грама што го прави поднослив и покрај неговите пет инчи. Во фотографскиот дел, тој ќе има задна камера од 13MP и предна камера од 8MP.

WIAM # 27 и # 33 - Влезни уреди на Волдер

wiam-33-поладен

Шпанската компанија исто така сака да се натпреварува во влезни уреди, овие типови производи со навистина ниска цена и кои ги задоволуваат потребите на најмалку бараните. За ова тие ги презентираат двата модели во различни големини.

 • ВИАМ # 27
  • 5 инчи со HD резолуција
  • 4G поврзаност
  • Процесор од среден опсег MediaTek
  • Задна камера од 13 MP
  • Цена: 99,90 €

виам-27

 • ВИАМ # 33
  • 5,5 инчи со HD резолуција
  • Опсег на бои Ласерско розова и Про сива боја
  • Задна камера од 13 MP
  • Внатрешна меморија: 16 GB
  • Цена: 129,90 €

Сите со Android 6.0 и апликацијата Power Button

поладно-андроид

Не е лесно да се најдат уреди од среден опсег со Android 6.0, сепак, во изложбениот салон успеавме да ги тестираме четирите нови уреди од Волдер, со прилично лесен слој за прилагодување што е убав за употреба. Од друга страна, тие се фокусираа на обновување на Power Button, нова апликација за Премиум содржина што можете бесплатно да го искористите само за да бидете клиент на Волдер, каде што ќе најдеме бесплатна претплата на Panda Mobile Security или Videona (специјалисти за технологија VR) меѓу другите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Raquel dijo

  Ова не е друга марка налепници нели? Да ги потрошам тие пари на производ што не знам дали е навистина произведен во Шпанија, јас веќе ги купувам во Кина многу поевтино, Blackview R6 е многу подобар од тие и поевтин

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Здраво Рејчел.

   Се разбира, тие не произведуваат во Шпанија. Ниту една марка на мобилни телефони произведени во Шпанија.

   Со почит

бул (точно)