Duke Nukem 3D: 20-годишнина од светската турнеја се појави на пазарот на 11 октомври

војвода-нукем-3д

Како што објавивме пред една недела, за да ја прославиме 3-годишнината од лансирањето на Duke Nukem 20D, развивачите ја ремастерираа оригиналната игра обидувајќи се да допрат што е можно помалку, така што нејзината суштина, игра и акција продолжуваат како пред XNUMX години. Волфенштајн 3Д прв пристигна и триумфираше со тие бесконечни ходници во која требаше да одиме да ги убиваме нацистите лево и десно, иако стана многу повторливо. Но, тоа се подобри со доаѓањето на класиката меѓу класиците на Дум, проследено подоцна со Дјук Нукем, Еретиќ, Земјотрес ...

Овој тип стрелци во прво лице исто така не им требаше многу моќен компјутер за да работи, така што брзо стана популарен кај корисниците. После влијанието на доаѓањето на Дум во светот на видео игрите, мора да зборуваме за Дјук Нукем, кој се одликуваше со екстремно насилство и сарказам, што ја направи оваа игра една од првите што беше „забранета“ во многу домови од родители очигледно .

Она што е највпечатливо во ова ремистерирање е квалитетот на графиката, каде резолуцијата е доволно подобрена за да се прилагоди на тековните монитори и резолуцииПокрај тоа, стапката на фрази во секунда е исто така подобрена така што играта не го забележува толку многу времето. Јасно е дека момците на AllGames завршија одлична работа.

Иако во моментот сè уште не е достапна, ќе се појави на пазарот на 11 октомври, можеме да добиеме идеја за подобрувањата што ги доби играта преку видеото објавено од развивачот на овој реместеринг. Dude Nukem 3D: 20-годишнина од Светската турнеја ќе ни понудат осум нивоа и ќе бидат достапни за PlayStation, Xbox One и Windows PC.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.