Во која земја можете да го купите новиот iPhone X по поволна цена?

Слика на iPhone X

IPhone X сега е официјален по огромен број протекувања и гласини што се случуваат во последните месеци. За жал, нема да можеме да го резервираме до следниот 27 октомври и нема да можеме да го имаме во наши раце до неколку дена подоцна. Чекањето сè уште ќе биде долго за да можеме да ја искористиме можноста да се запрашаме; Во која земја можете да го купите новиот iPhone X по поволна цена?.

Во Шпанија цената на новиот iPhone X ќе биде 1.159 евра за верзијата од 64 GB и 1.329 евра за верзијата со 256 GB внатрешна меморија. Сепак, овие цени не се идентични во сите земји, а во некои случаи може да варираат многу.

Фокусирање на прашањето што го дава насловот на овој напис, Веќе можеме да ви кажеме дека во ниту една земја во светот не можеме да го купиме новиот iPhone X по добитна цена, но со значително намалување. На пример, ако одиме на одмор во Соединетите држави, а конкретно во градот Чикаго, можеме да го купиме новиот терминал на „Епл“ со намалување на цената од 273 евра.

Слика на цените на iPhone X во Шпанија

Тука ви го покажуваме цена што ќе ја има новиот iPhone X во неколку земји во светот;

Земја Цена во евра
САД (Чикаго) 886
САД (Newујорк) 908
САД (Лос Анџелес) 910
Хонг Конг 918
Јапонија 919
ЕАУ 932
Канада 1.010
Сингапур 1.023
Швајцарија 1.043
Австралија 1.059
Кина 1.071
НЗ 1.094
Обединетото Кралство 1.107
Германија 1.149
Русија 1.154
Шпанија 1.159
Франција 1.159
Индија 1.162
Ирска 1.179
Италија 1.189

Со оглед на овие податоци, несомнено можеме да заштедиме добра грст евра со купување на новиот iPhone X во една или друга земја. Остануваат уште неколку дена пред да можеме да го резервираме новиот уред од Купертино, па можеби ќе можете да го потрошите следниот одмор во Швајцарија или Јапонија и одете на шопинг.

Дали сметате дека вреди да се купи новиот iPhone X во други земји со сето ова што имплицира?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хуан Фко dijo

  Мислам дека треба да посочите дека гаранцијата работи само за местото каде што го купувате iPhone, односно ако го купите во САД, гаранцијата не работи во Шпанија

 2.   Арманд цена dijo

  во ниеден