Како да ги вратите сите изгубени податоци на iPhone и iPad

Како да ги вратите сите изгубени податоци на iPhone и iPad

Liveивееме потонати во целосна дигитална ера и иако може да остави впечаток дека тоа е израз што е веќе донекаде носен, вистината е дека има големи и важни импликации. Голем дел од нашиот живот е на нашите мобилни уреди, од фотографии и видеа до документи и информации за контакт, но, Што ако одеднаш случајно ги изгубиме сите тие податоци?

За среќа, ние веќе имаме многу корисна алатка, таква каква што никогаш не сакаме да користиме, како што е осигурување од дома или автомобил, но кога ни е потребно, ние сме среќни што ја имаме. Јас зборувам за EaseUS MobiSaver Бесплатно, Еден изгубен софтвер за обновување податоци за iOS уреди Благодарение на што од сега можеме да живееме многу помирно.

Вашите податоци и датотеки секогаш се безбедни со MobiSaver

Секој ден сме повеќе корисници отколку извршуваме повеќе задачи од нашите iOS уреди. Јас, на пример, најголемиот дел од мојата работа ја работам од iPad, така што многу од моите документи, моите фотографии, моите видеа, моите контакти, итн., Не одат на друго место освен на iPad или iPhone. Некои од нив ги чувам локално, за пристап до нив без интернет-врска и со iOS 11 и новата апликација „Датотеки“, се плашам дека ова ќе биде многу почеста отколку сега.

Исто така, огромното мнозинство од нас прави резервни копии во iCloud, додека други претпочитаат да ги прават во iTunes, меѓутоа, помеѓу копиите, можеби сме зачувале нови контакти, сме чувале нови документи ... Што би се случило ако во тој временски период нашиот уред има сериозна несреќа или не успее ажурирањето на оперативниот систем? Дали навистина сакаме да поминеме низ фрустрацијата од губење на еден куп пораки, белешки, контакти, фотографии, видеа и повеќе?

Како да ги вратите сите изгубени податоци на iPhone и iPad

Компатибилна опрема и уреди

МобиСавер од EaseUS е професионален софтвер за обновување на податоците дека Има верзија и за Mac и за Windows и дека е целосно компатибилен со најновите модели на iPhone, iPad и iPod Touch, како и со оперативниот систем iOS 10. Покрај тоа, тој е на повеќе јазици, за да не лажеме, вклучително и шпански.

Со MobiSaver ќе можеме да ги повратиме податоците:

 • Од iOS уред, компатибилен со iPhone 4s наваму, iPod Touch, сите модели на iPad Mini, сите модели на iPad Pro и сите iPad-и од новиот iPad или iPad 4.
 • Од резервните копии зачувани во iTunes, од iPhone 3GS наваму, iPad и iPod Touch.
 • Од резервните копии зачувани во iCloud, од iPhone 3GS наваму, iPad и iPod Touch.

Треба да се напомене дека исто така постои верзија на оваа алатка компатибилна со Андроид.

Кои податоци можам да ги вратам?

со МобиСавер можеме да повратиме до 12 различни типови на податоци:

 • Оценки.
 • СМС пораки.
 • Контакти.
 • Потсетници.
 • Календари
 • Обележувачи на Сафари.
 • Историјат на повици.
 • Видеа.
 • Фотографии
 • Пораки
 • Историја на разговори на WhatsApp (вклучувајќи пораки, мултимедијална содржина и контакти) од резервните копии зачувани на iTunes или iPhone.
 • Шифрирани целосни бекап од iTunes.

Кога можам да ги вратам тие податоци?

Податоците и датотеките зачувани на iOS уред може да се обноват и обноват како резултат на:

 • La случајно бришење од нив или нивната загуба по неуспешно ажурирање на iOS.
 • Оштетување на уредот (силен пад, дека се намокри ...) сè додека компјутерот или Mac го препознаат кога е поврзан.
 • Un заклучување на терминалот откако ја заборавивме лозинката.
 • Влеговте во режим за обновување, на пример, по неуспехот на џеилбрејк.

Како да вратам податоци и датотеки од мојот iPhone или iPad

MobiSaver има многу чист и интуитивен кориснички интерфејс, па затоа е многу лесно да следите процес за кој ќе ви требаат само три чекори:

 1. Поврзете го вашиот iOS уред со вашиот Mac или компјутер.
 2. Започнете со скенирање во терминалот или во резервните копии на iTunes или iCloud и MobiSaver ќе ги најде изгубените податоци.

 3. EaseUS MobiSaver ќе ви ги покаже пронајдените податоци и вие само ќе морате изберете ги датотеките што сакате да ги вратите.

  Прегледајте ги и изберете ги датотеките што сакате да ги вратите

Тоа е толку лесно, брзо и безбедно MobiSaveр Исто така, ако сакате можете пробајте го бесплатно.

Исто така за вашиот компјутер

Во случај да треба да ги вратите избришаните датотеки од вашиот компјутер, исто така можете да ја преземете алатката Волшебник за обнова на податоци.

Благодарение на оваа алатка, можеме зачувајте ги најважните датотеки на вашиот хард диск во случај на случајно бришење, форматирање на партиција, неуспех или дури и во случај на сајбер напади од страна на рансомвер, како што е WannaCry или најновиот, Petya.

Ако сте заинтересирани, можете да го преземете ова софтвер за обновување и испробајте ја бесплатната верзија пред да направите скок кон професионалните лиценци.

Јасно е дека секој ден станува посуштинско да се има алатка што е способна да ги врати нашите датотеки во случај на случајна загуба. Денес се складираат многу податоци без да имаат ажурирани бекап, така овој тип на софтвер станува нашето единствено решение можно е ако сакаме да ги зачуваме информациите што ги зачувавме на хард дискот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.