Вратете се на стариот Фејсбук

Facebook

На многумина од нас кои сме корисници на најголемата социјална мрежа во светот или што е исто како FacebookНе ни се допаѓа дизајнот кој многу се развил во последно време. Во првите години од животот, секој корисник кој не сакал реновирање на дизајнот, можел вратете се на стариот интерфејс, за да не се чувствувате чудно, па дури и луто.

За жал, денес корисниците мора да се прилагодат на новиот дизајн на Фејсбук и веќе не е можно да уживаат во едноставните и малку преоптоварени дизајни, кои несомнено беа едни од обележјата што ја натера оваа социјална мрежа да стане најголема според бројот на активни корисници.

Како што рековме до неодамна, секој корисник може да се врати на стариот дизајн на социјалната мрежа со врска што ја најдовме горе десно, што секако сега исчезна.

Јас сум еден од оние кои го обожаваа едноставниот и едноставен дизајн на Фејсбук во првите години од животот, иако морам да кажам и дека знаев како да се прилагодувам на новото време. Секако, ако утре ми овозможат опција да можам да се вратам во поедноставна социјална мрежа и без толку компликации како онаа што се наоѓаме денес.

Дали сакате да можете да се вратите на стариот дизајн на социјалната мрежа Фејсбук?. Можете да ни дадете свое мислење за тоа во просторот резервиран за коментари или преку една од социјалните мрежи во која сме присутни и во која ве чекаме со раширени раце.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

522 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   сто пожари dijo

  Јас кликнав на прозорецот и ништо, не можам да се вратам

 2.   нувија марија dijo

  Повеќе го сакам стариот фејсбук ...... и кога ќе се навикнеш на работите и се чувствуваш добро, подобро е да не се менуваш

 3.   Nadia dijo

  Повеќе го сакам стариот фејсбук
  беше мама слатко. кога ќе притиснете на врската и одите на стариот фејсбук, пишува дека ќе ги изгубите поставките, тоа е лошата работа!
  но јас го претпочитам стариот!
  тие би можеле да го променат

 4.   Марлон Мануел Валдес Босио dijo

  Здраво, добро е што направија нова верзија, но тој дел од враќањето на стариот фејсбук не излегува, каков друг начин да направам за да го сместам мојот фејсбук. Смешно

 5.   Александар dijo

  Здраво, пријатели, ми треба помош Не знам како да се вратам на старата верзија Во горниот десен агол не ја гледам опцијата за враќање во старата верзија на книгата за лица исчезна! Јас би ја ценел вашата помош. Здраво2!

 6.   Ianулијан dijo

  Не можеме да го издржиме новиот фејсбук, ми се чини недостаток на почит кон сите нас што го користиме стариот фејсбук за да не изневериме и ако некој знае, ве молиме комуницирајте ги!

 7.   Јордански dijo

  Не гледам како да се вратам на старата верзија на фејсбук
  Не знам што да правам затоа што другиот ми се допадна, но не ми се чини повеќе од него
  врската каде што пишува вратете се на старата верзија
  можеш ли да ми помогнеш темолам
  благодарение

 8.   јарица монрој dijo

  мммм Повеќе ми се допаѓа стариот фејсбук
  Беше полесно .. Сакам да се вратам, но не се појавува
  врската каде пишува дека можам да се вратам на стариот фејсбук
  Што можам да направам?..

 9.   сигрид лизана dijo

  Не можам да се вратам на мојата стара верзија на Фејсбук, прозорецот не се појавува ???
  Што можам да направам, не ми се допаѓа новиот формат на страницата
  plisss го сакам стариот !!!

 10.   сигрид лизана dijo

  Сакам да се вратам на мојата стара страница на Фејсбук, но прозорецот не се појавува !!!, што можам да направам?

 11.   Ангелика dijo

  Не ја гледам врската за враќање на стариот фејсбук… .. новиот е ужасен. Сакам да се вратам на претходниот, што можам да направам ??????

 12.   фабиола dijo

  ТРЕБА ДА СЕ ВРАТАМ НА СТАРАТА ВЕРЗИЈА НЕ ЈА САКАМ НОВАТА И НЕ САКАМ ДА ГО ЗАТВРДАМ ФЕЈСИБУК ... НЕ СЕ ОБЈАВУВА ПОЗАДОК
  ШТО МОЖАМ ДА НАПРАВАМ

  ИТНО

 13.   фабиола dijo

  СОГЛАСУВАМ ДЕКА НЕ МОААТ RESИВОТ НА ПОЧИТУВАЕ ОТИ КОГА КА SААТ ДЕКА Е НА СТРАНАТА И НЕ КАAYУВА НИШТО И АВТОМАТИЧНО СЕ ПРОМЕНУВА ВО НОВАТА ВЕРЗИЈА КОЈА ГИ ПОСТАВИВ ФОТОГРАФИИ

 14.   Brandon dijo

  Здраво! Очаен сум за почетокот на сесијата и ќе се појави новиот фејсбук и таа слика е многу грда и здодевна, го претпочитам старото лице! Но, тоа е причината зошто јас не се појавувам таму каде што треба да гризеш порано, но не сега. Како да го направам тоа? : С.

  Brandon

 15.   kari dijo

  Новата верзија е ужасна, не ги покажува потребните информации, само вести, не ми се чини дека треба да се форсира, никогаш не прифатив и сега немам алтернатива да ја сменам онаа што беше многу подобра, новиот нема дизајн, тоа е тотално нарушување, не знам што добро гледаат во оваа најнова верзија, ако почетната страница и профилите се иста работа, вистината е повеќе од грда, ја сакам мојата друга верзија, што патем беше добро организирано ...

 16.   Лина Мартинез dijo

  Не
  Не ми се допаѓа за ништо !!!!!!!! Новиот Faceboook !!!!
  Врати ми на Другиот !!
  :S
  Подобро е да се види сè !!
  Исто така прозорецот не излегува d Вратете се на стариот фејсбук !!!
  :/

 17.   алваро фореро dijo

  Прозорецот не излегува да се врати на старото лице: S: S q одвратно, !! dewvuelvanme !!!

 18.   Ева dijo

  САКАМ да се вратам на старата верзија на мојата фејсбук! ПРЕД ДА ЈА СЕ ОБЈАВАМ ЛИНКАТА «ВРАACKАЕ ВО ПРЕТХОДНАТА ВЕРЗИЈА», АМЕ СЕГА ПОДОЛГ!

  КАКО ПРАВАМ

  НОВАТА ВЕРЦИЈА Е ВКУПНА ГАРЧА !!!!

 19.   Хилда dijo

  САКАМ да се вратам на старата верзија на моето фејсбук. ПРЕД ДА ЈА СЕ ОБЈАВАМ ЛИНКАТА „ВРАТКА ВО ПРЕТХОДНАТА ВЕРЗИЈА“, АМЕ СЕГА НЕ ПОВЕЕ!

  КАКО ПРАВАМ?

  НОВАТА ВЕРЦИЈА СЕ ОДГРАВУВААТ, јас воопшто не ми се допаѓа!

 20.   наталиј dijo

  Не можам да се вратам на старата Фејсбук, новата верзија е ужасна ... врската „ВРАТКА ВО ПРЕТХОДНАТА ВЕРЗИЈА“ веќе не се појавува. Ужасно е, очигледно не сум единствениот кој смета дека новата верзија е лоша .

 21.   fernanda dijo

  аххх ми недостасуваш како болен во коментарот на новата верзија што можеш да ја видиш каде пред да рече „вратете се на претходната верзија» НОВОТО Е СРЕДА

 22.   carla dijo

  Јас вчитам ааааааааааа не добивам никаков линк ја сакам старата верзија urgenteeeeeee.

 23.   Една dijo

  Како можам да го сторам тоа повеќе да не се појавува опцијата да се вратам на старата верзија на Фејсбук ...
  Новата верзија е ужасна, тоа е хаос или жилав и вистината е дека воопшто не ми се допаѓа… ..
  Јас навистина ценам кој може да ми помогне да го имам мојот стар Фејсбук

 24.   ДИЈАНА dijo

  Не ми се чини тој проклет прозорец. Сакам мојот стар Фејсбук УСССССС што е ужасен оние што ги создадоа новиот Фејсбук
  променете го испратете ја поканата да се вратите на старото

 25.   маријада dijo

  Само што сакав да го пробам новиот Фејсбук, мислев дека е многу подобар, но кога го ставив беше ужасен ... те молам помогни ми да не ја појавувам веќе врската како порано за да се вратам на стариот?

 26.   ME dijo

  Тие веќе не се појавуваат затоа што идиотите го ставаат тоа на задолжителна основа за корисниците .. што бес! и така ќе остане ...
  истата и уште ја имам старата верзија xq nunk ја пробав новата .. но не се сомневам дека за еден ден ќе ми ја стават новата !!

  НОВИОТ Е ОДГРАДИТЕ

  ВРАТИ СТАРА ВЕРСИОНААААААААА !! ИЛИ Илјадници корисници ќе изгубат ... Ајде да направиме штрајк !!!!!!!!!!!

 27.   крла dijo

  Сакам да се вратам на мојот стар Фејсбук и табулаторот за кој велат дека не се појавува, ве молам помогнете ми

 28.   Катита dijo

  : О, не можам да се вратам на старата верзија на Фејсбук. Што да правам? Не разбирам ништо од оваа нова верзија. Јас дури и не ја добивам таа врска за да се вратам. Што да правам? помогни ми те молам * - *

 29.   Џонатан dijo

  Го сакам стариот FcBooK ... Не можам да го поднесам овој нов дизајн .. ужасен е.-! Ви благодарам --- би го ценел секој што ќе ми помогне да се вратам на стариот FaceBook.

 30.   romina dijo

  Не ми се допаѓа новиот фејсбук

  Прозорецот се чини дека не може да се врати во старата верзија

  што правам???

 31.   Сраја dijo

  Не ми се допаѓа, каков недостаток на почит нема прозорец за промена на услугата, остава многу да посакам

 32.   Џонатан dijo

  вистинска одвратна нова верзија сите се изгубени
  наместо да им помагаат тие ја расипаа забавата на Фејсбук
  има многу луѓе кои немаат идеја како да ја користат новата верзија која е одвратна

 33.   Педро dijo

  СТРАШНО!
  Сериозно да, сè што сторив со апликациите за да го разликувам, порачајте ги нив, налепниците и другите, така што ќе дојде новата верзија и оставете неколку апликации на повидок, збркајте сè, не сакате да се вклучите!
  Знам дека на почетокот никој не ја разбираше старата верзија, но беше многу попријателска и поквалитетна од новата.

  Неверојатно е како нè носат.

  ТОА БАРЕМ ДАЛИ НИЕ ОПЦИЈА ЗА ИЗБОР!
  АКО НЕКОЈ САКА НОВАТА ВЕРЗИЈА: С.

 34.   милена dijo

  не ми се појавува
  знакот на
  новата верзија на
  Фејсбук, што да правам?

 35.   Кристијан Гарсија dijo

  ве молам ми треба горе на Фејсбук.
  Не ми се допаѓа ова
  Се надевам дека имам брз одговор
  благодарам однапред

  Кристијан Гарсија

 36.   Сесил dijo

  Те мразам како се менуваат работите без моја согласност, тоа беше страницата на мојот мал пријател ... не го сакам твојот фејсбук повеќе ако не е со мојата стара страница ......

 37.   Евелин Луан dijo

  Ја мразам новата верзија на Фејсбук, ме оптеретува Не можам да го најдам тоа што го барам..малку ми се апликациите, ми смрди што сакам старата верзија ако не, ќе ја затворам

 38.   ani dijo

  Како, по ѓаволите, можам да се вратат на старите Фејсбук ......... јас hateooooooooooooooooooooo новиот Фејсбук е horribleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee старец

  уиххххххххх ке моллллллллллллллллllлллллллллллллпрпт

  Исто така, не се појавува ниту еден прозорец што вели каде можам да се вратам, што е чиста лагаааааааааааа

 39.   камило dijo

  Новата верзија е катастрофална, не надминува какви било очекувања и хаос е да се види сè .. беше многу полесно со стариот фејсбук .. беше поедноставно, забавно, пријатно ... и привлекуваше повеќе луѓе.
  Можеби е лесно за новите корисници, но старите корисници ќе ја изгубат желбата да ја отворат оваа страница и ќе ја напуштат, ќе направат нешто затоа што жалбите се неминовни и ќе изгубите!

 40.   камило dijo

  Не работи ниту стариот линк на Фејсбук.
  Директивите интервенираат во ова, бидејќи е добро познато дека не е производот што е обезбеден за корисник, туку корисник кој го бара производот врз основа на нивните потреби.
  Нашата потреба е јасна, ја претпочитаме старата верзија и мора да се направи нешто пред штетата да не се поправи.

 41.   бибиски dijo

  ахххххххххххх тој грд тој нов фејсбук не ми се допаѓа ХАААААА ВРАURNАЈ МЕ СТАРИОТ НЕ МО DАВ

 42.   артуро хернандез dijo

  неееее таа нова верзија на фејсбук е лоша и бавна, не се појави малиот прозорец кој вели „вратете се на старата верзија на фејсбук“ и сакам да се вратам што побрзо ... .. !!!!!!! !

  Тој супер грд и едноставен, и да бидам искрен, мислам дека ако помислеа дека оваа нова верзија ќе се подобри или ќе биде повеќе бака, тие го извлекоа iv. со стариот полесно се справуваше и со еден полесно се прилагодуваше на неговата конфигурација ...

  многу ти благодарам

 43.   овие dijo

  стариот Фејсбук е деактивиран.

  Ако се грижите малку за да истражите, ќе видите дека новиот Фејсбук е ПОДОБРО, исто како што ви се допадна да имате 400 апликации отворени и дека на прелистувачот му беа потребни 20 минути за да го отвори вашиот профил ...

 44.   бањарка со каролина гонзалес dijo

  Не ми се допаѓа новиот формат на Фејсбук, сакам да се вратам на стариот, како да го сторам тоа, те молам11111

 45.   гени Паола кубан dijo

  има ново што новата верзија на ацебук е хаос !! исто така, така што тие нè принудуваат да ја користиме новата верзија! На пример, јас не му дадов ништо и одеднаш кога започнав сесија излегов со новата верзија, но не ми се допаѓа! Се надевам дека ќе земам сметка за тоа што сме многу кои не ми се допаѓа таа верзија! ВРАURNАЈТЕ НЕ СТАРАТА ВЕРЗИЈА НА ФЕЈСББОК КОЈА Е НАЈДОБРА !!

 46.   гени Паола кубан dijo

  ИМАШ ТИЕ КРЕАТОРИ НЕ РЕАЛИЗИРАЈТЕ ТОА SOЕ LЕ ИЗГУБИТЕ МНОГУ ЛУЕ !! XQ МНОГУ СЕ ПРЕДВИДУВААТ ДА ОДАТ ВО H5 МЕGУ ТРУГИТЕ !!! И СЕ XO КАКО USSSSSSSSSS !!

 47.   бањарка со каролина гонзалес dijo

  Јас не ја добивам таа wea, не знам зошто

 48.   Edisson dijo

  Не добивам известување да се вратам на старата верзија на Фејсбук
  Што можам да направам за да променам што не ми се допаѓаше ова
  благослови

 49.   Edisson dijo

  Не ја добивам врската до старата верзија на Фејсбук, ја сакам таа верзија затоа што новата е многу заплеткана

 50.   Дани С. dijo

  КАКО ВРАТАМ НА ПРЕТХОДНАТА ВЕРЗИЈА ?????????????????????? Тоа е непознатото прашање !!!!! ОД ОНА ГО ГЛЕДАМ ЛИНКОТ КОЈ ОКОЛКУ КАIDЕ ДА СЕ ВРАТИ ВО ПРЕТХОДНАТА ВЕРЗИЈА НЕМА ПОГЛЕДНЕ ... WЕ БИДЕ ДОБРО ЗА НЕКОЈ ДА се појави од нас и да ни помогне, ако има какво било решение. -

 51.   Фиренца dijo

  Не ја гледам опцијата да се вратам на старото лице. Не знам што да правам, новиот дизајн е ужасен.

 52.   hector dijo

  што го глупости новиот Фејсбук, ве молиме оставете го стариот. и врската не се појавува

 53.   romina dijo

  Треба да се вратам на старата верзија на Фејсбук новата е одвратна хахаха помогни ми како го правам тоа

 54.   бањарка со каролина гонзалес dijo

  САКАМ ДА СЕ ВРАТАМ НА СТАРИОТ ФЕЈСБИК, КАКО ДА ГО ПРАВАМ, НЕ МОАМ ДА НАЈДАМ НИКОГА ЗДРУЕН ЛИНК, ПОГЛЕДУВА КАКО ГИ ОТСТРАНУВААТ, HEEELPPPP !!!!!

 55.   esteban dijo

  слушнете ја новата верзија како ѓубре, легалното треба да дозволи некој да ја избере вашата верзија
  Што е за мене, јас сум кедо со старата верзија, те молам, не убивај го ова средство за комуникација, би го ценел за цел живот да ни помогне.

  ____________ дрек_453__________________

 56.   едуардо аревало dijo

  Здраво, погледнете, копчето што вели враќање во старата верзија не се појавува, што можам да направам за да се вратам на старата верзија без тоа копче ... од eduardo arevalo el savador

 57.   Алжир dijo

  прозорецот исчезна за да се врати во старата верзија. помогни ми.

 58.   Никол dijo

  здраво Сакам да се вратам на стариот Фејсбук но
  Не ја гледам таа опција да се вратам на стариот фејсбук
  Можете ли да ми помогнете да ја заборавам старата верзија?
  благодарение

 59.   себа dijo

  Тој прозорец не ми се појавува
  пред к да се вратиме на старото
  (I.e.
  помогни ми x фа

 60.   Никол dijo

  Има многу коментари од луѓе кои ќе одат во h5
  Поради оваа ужасна верзија на Фејсбук

 61.   Розмери Гарсија! dijo

  Се обидувам да се вратам на старата верзија на Фејсбук! Но не јас
  Опцијата излегува како што беше претходно во горниот лев агол!
  Може ли некој да ми помогне! Благодарам =)

 62.   МАРИАНА dijo

  ОВОЈ НОВ ФЕЈСКИБ КОРИСТЕ Е НАЈСЛАГО КОГА ЕДНО СЕ УДАРИ НА НЕШТО И ОЦЕА НИШТО НЕ ДА ГЛЕДА, И ТРЕБА ДА СЕ ВРАТАМ ВО СТАРИОТ ФЕЈСБУК ОСИНО НЕ СЕ РАЗБИРАТ ОД НОВО

 63.   Каролина dijo

  Воопшто не ми се допаѓа новиот фејсбук, сакам да се вратам на стариот, како да го сторам тоа ако не излезе тој прозорец за кој велат?

 64.   catherine dijo

  Го мразам новиот faceboook .. сето тоа изгледа неуредно
  НЕ ми се допаѓа ААААААААААААААА
  ПОДОЛУВАЈТЕ ЈА ВЕ МОЛИМЕ RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

 65.   франциска валенсија dijo

  Како можам да се вратам на старата верзија на Фејсбук ...
  не излегува како и новиот е многу ужасен !!!

 66.   VB dijo

  Прозорецот за одење во стариот фејсбук не се појавува, ве молам, би сакал да знам како да се вратам на стариот фејсбук, бидејќи новата верзија е едноставна и едноставна, не можам да пристапувам до сите мои апликации лесно како порано , тоа е недостаток на почит и размислувам да ја затворам својата сметка бидејќи никој не праша дали сакаме да ја имаме оваа нова верзија.

 67.   корисникот dijo

  Не ја гледам таа врска: С.
  О Боже, сакам да се вратам на старата верзија !! Зошто е толку тешко ??

 68.   цевка dijo

  Сакам да се вратам на стариот Фејсбук, бидејќи го правам новиот е ужасен, некој може да ми помогне и не можам да се вратам на старата верзија „малиот прозорец што излезе пред тоа“ .. поздрав Се надевам дека некој ќе одговори

 69.   Марија Кристина dijo

  Здраво ... Сакам да се вратам на старата верзија на Фејсбук затоа што не ја сакам новата и не ја добивам опцијата „да се вратам на старата верзија“ ... Треба да се напомене дека беше еден ден кога се најавував и се смени сам по себе ... Поздрав, се надевам дека е одговор уууууургентееееее ...

 70.   АНА КАЛЕНКА dijo

  добро попладне, пишувам затоа што имам проблем со новата верзија на фејсбук. Кога ја започнувам сесијата, новата верзија е автоматски поставена и повеќе не добивам можност да се вратам на старата верзија и вистината е дека новиот фејсбук според моето гледиште е многу покомплициран и неорганизиран, и јас навистина не „Јас го разбирам тоа. Тие ми одговорија и ми дадоа решение за да можам да се вратам на старата верзија.

 71.   гарантен dijo

  неееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее, не, oуооооооу гасссссссс

 72.   Vanessa dijo

  Ја сакам старата верзија на Фејсбук и не ми се чини прозорецот за враќање на старата верзија, вистината е, ако не решат дека ќе ја деактивирам сметката и нема да ја отворам повторно

 73.   Стефани dijo

  Не ја добивам таа опција да се вратам на старата верзија на Фејсбук!

 74.   vale dijo

  бубу… мазга wea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  наа каква ...
  Супер е пенца .. не е сјај по ..

  Не можам да се вратам на стариот !!!!!!!!!!!!

 75.   ирина dijo

  Не можам да се вратам на старата верзија затоа што ебото копче што се враќа на старата верзија не ми се појавува.Што правам?

 76.   Сабрина dijo

  ЈАС СО ЈАЗАМ НОВАТА ВЕРЗИЈА НА ФЕЈСБУК, ДОПОЛНИТЕЛНО, НЕ МОАМ ДА СЕ ВРАТАМ НА СТАРАТА ВЕРЗИЈА, НЕМО ОТЧИТУВА КОПЧЕ НА ДЕСНАТА СТРАНА !!!!!!
  ВЕ МОЛИМЕ ПРОМЕНА НОВАТА ВЕРЗИЈА НА FACEBOOK Е СТРАШНО ЛОШО !!!
  АКО НЕ ГО ПРОМЕНУВАТЕ, ОДАМ ДА ОСТАВАМ ФЕЈСБУК ЗА СЕКОГАШ, ОБЈАВУВА NЕ НА НИКОЈ МОЈ ПРИЈАТЕЛИ!
  ФАРС е што може да се смени од новата верзија до старата верзија !!!
  ТИЕ СЕ КРАДИ!
  Ве молам, ве прашувам дека кој не сака да ја добие новата верзија на Фејсбук има опција да ја промени на стариот!
  Значи, сите ќе бевме среќни
  ИСТО, ЧЕКА МНОГУ ДА СЕ ПОСТАПУВАТЕ НА НОВИТЕ ВЕРЗИИ НА ВЕБ СТРАНИЦИТЕ, ПОРАДИ ЕДНА ВЕЕ КОРИСТЕНА НА СТАРИТЕ!
  ПОРФАВУООРОР !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 77.   чики dijo

  здравоааааа
  x ве молам помогнете
  ... се поврзав и излезе новата верзија на fb ...
  и x ниту една од двете страни не ми дава можност да се вратам на старата верзија ...
  x ве молам помогнете, аааааааааааааааааа

 78.   Кристобал dijo

  Не можам да се вратам на старата верзија на Фејсбук порано ако можам, што можам да направам ...? Испрати ми линк Не сакам повторно да го имам стариот, новиот е многу комплициран, не знам: Да!

 79.   летиквија dijo

  Невозможно е малата маса да не се појави на мојот компјутер, новата верзија на Фејсбук е ужасна и не можам да се вратам, потребна ми е помош: $

 80.   viki dijo

  Може ли да престанете да се жалите и да кажете како се бара да се врати на старата верзија ??? ПРОЗОРТОТ СО ОПЦИЈА НЕ ПОГЛЕДУВА. Дали некој знае дали има уште една форма?

 81.   erwin dijo

  не оставај ме
  таа опција на мојот Фејсбук
  Што можам да направам ??

  молам

  благодарение

  Чао

 82.   Стефани dijo

  Не ја добивам врската за да се вратам на старата верзија на Фејсбук

 83.   Летиција dijo

  Ми треба помош што дури не излезе наводната врска што некој вели дека може да ми помогне е сериозно новата верзија на лицето е бескорисна !!!!!!!!!!!!!!!!

 84.   Фелипе dijo

  Колку е ужасна оваа верзија на Фејсбук, ги поканувам сите луѓе да се закачат и да почнат да користат myspace или да се вратат на корените на hi5

 85.   Јован dijo

  Курва како xuxa се враќам, не ја внесувам во ниту една лао кага што ја ставаат

  охрабри некого со својот нов дизајн кагарон тоаааааааа

 86.   Хозе Хил dijo

  Јас не го добивам тој тампон и не знам како да го вратам, јас сум многу стресен со обвивка таа вечер, навистина што да направам може да ми помогнете

 87.   Габриел dijo

  аииии керемос назад на стариот фејсбук е најдоброто што новиот нов сервис е суо фоме (Н) q врати се молам !!!!!!

 88.   маричел dijo

  помогни! не можам да се вратам на стариот фејсбук, новиот е ужасен, комплициран .. ве молам, помогнете!

 89.   гленда dijo

  Не можам да се вратам на стариот, ве молам, кажете ми како

 90.   Лорена dijo

  Здраво, не ми се допаѓа ниту новата верзија и таа проклета врска не се појавува во таа фарза! и се придружувам на сите вас во врска со тоа што треба да сториме нешто.

 91.   Јени dijo

  НЕ ЈА САКАМ НОВАТА „СЛИКА“ НА FACEBOOK СЕ ЧУВААТ СОСТРАВО ЗА МЕНЕ И НЕМА ТАКВА ВРСКА ДА ВРАТАМ ВО ПРЕТХОДНИОТ ДИЗАЈН ШТО ПРАВАМ? ?????? ?????? "

 92.   дебора dijo

  Го сакам стариот фејсбук, не наоѓам ништо да видам дека тие го покажуваат новиот без да го прашаат корисникот пред тоа како треба да биде …… СОС …… ДА СЕ ВРАURNА СТАРИОТ ПЛИС !!!!!!!!

  на сето ова никогаш не го најдов познатиот мал прозорец да се вратам ?????????????????????????????????????? ???????????????

 93.   Mel dijo

  Тоа е непочитување, јас инсистирам, новата верзија е мрачна, збунувачка, неуредна, славна, лошо е што тие одлучуваат за нас верзиите да ги користиме, тоа е наша сопствена опција, старата и оригиналната беше многу подобра од оваа глупост !! ! САКАМ СТАРИОТ ФЕЈБИК !!!!! : '(

 94.   Yanna dijo

  Еј, како измислија нешто толку комплицирано? Се обидував да се вратам на стариот веќе половина час, станува сам без никој да знае зошто не го ограничуваат тоа и ни го поедноставуваат животот, што е еден од целите на Фејсбук.

 95.   Mel dijo

  Добро ... изгубивме и тие губат, ја губат лојалноста ...

 96.   Карлос dijo

  ејјји не ми се допаѓа новата верзија на Фејсбук навистина лошо, променете ја ве молам и не добивам можност да се вратам на стариот фејсбук, поправете

 97.   Ann dijo

  прозорецот не ми се појавува, нија да се вратам на фејсбук

 98.   ампаро dijo

  Како можам да се вратам на старата верзија, ааа ургееее

 99.   ампаро dijo

  Како можам да се вратам на старата верзија? Ааа ургеее помага

 100.   Кетрин Лиз dijo

  еј, те молам, помогни ми да се преселам во старото лице
  по вера се надевам дека одговор ќеоаоо

 101.   laura dijo

  Никој не се појавува како опција да се врати на новиот Фејсбук
  Па, новата верзија беше нешто дефинитивно
  што ми се чини страшно затоа што освен тоа е супер лошо
  новата верзија и таа е многу неорганизирана исто така ми се чини неправда
  дека ние корисниците кои ја одржуваме страницата жива и дека сега
  е една од најпосетуваните ние немаме можност да избереме помеѓу која било од
  две верзии, многумина ќе се заморат од оваа верзија, па така и некои
  да се одлучи да се затвори Фејсбук што на крајот не би повредило бидејќи да се види дека корисниците
  Можеби Фејсбук ќе стане свесен и нека избере.

 102.   пети dijo

  како и да е
  не зезнаа со старата верзија
  Повеќе од 12 часа се обидувам да се вратам на старата верзија и ништо
  се предавам
  вие сами си го убивте Фејсбук: /

 103.   Пато dijo

  Нефер е што инсталираа толку лоша верзија на Фејсбук, многу од моите контакти исто така ќе заминат ако ова не се врати во нормала, всушност овие генијалци кои го имплементираа овој нов систем веќе го затворија прозорецот што ни овозможи да се вратиме на стара верзија, Се надеваме дека ќе нè слушнете и прочитате, бидејќи за нас сè уште треба да се бориме да испраќаме коментари и да влеземе во групата ШТО НЕ САКАМ НОВ ДИЗАЈН НА ФЕЈСИБУК! Таму ќе видите илјадници кои сме и ние сме против ова самоволие.

 104.   Дамјан dijo

  Те молам ... го сакам мојот стар фејсбук, не наоѓам ниеден таб од алдо де аариба да ми врати ... не добивам ... треба да си го вратам стариот фб ... благодарам

 105.   diannys dijo

  Како што тоа го правев во новата верзија пред логото да се појави да се врати на старата верзија, сега не ја мразам таа нова верзија, ве молам помогнете, сакам да ја сменам старата верзија

 106.   Евелин флорес dijo

  Сакам да се сменам во стариот фејсбук и сега дневникот не се појавува таму каде што пишува вратете се на стариот фејсбук
  Те молам помогни ми.Сакам да се вратам на стариот Фејсбук затоа што новиот воопшто не ми се допаѓа.

 107.   Евелин флорес dijo

  ве молам го сакам стариот фејсбук

 108.   ели краведо dijo

  Што да направам за да се вратам на мојот стар Фејсбук? Тие навистина сакаа да направат нешто подобро, но не им одговараше.

 109.   АГУИАР ГУСТАВО dijo

  МИСЛАМ ДВЕ СТРАВНИ ШИТИ ПОТРЕБЕНИ, ЕДЕН ЗА ОБОАТА ОВАА ВЕРЗИЈА МНОГУ ЛОШО !!!! ОД ФЕЈСБУК, ДРУГОТ АВЕРНОС ГО ОТСТРАНА МО PНОСТА ДА СЕ ВРАТИ ВО ПРЕТХОДНАТА ВЕРЗИЈА ...

  ОШТЕТЕНИТЕ Е БИДЕ ТИЕ КОГА НИВНИТЕ КОРИСНИЦИ ПОЧНАТ ДА НАМАЛУВААТ ...

  Се надевам дека не се толку идиоти за да не реализираат што се случува ... гордост.

 110.   essесик dijo

  ааа моја јас не добивам никаква продажба 'да се вратам на старата верзија на фејсбук ...... Јас сум веќе knsada на новата е изникната

 111.   Ангел Родригез dijo

  Па, јас сум корисник на Фејсбук подолго време и ова правење на новата верзија е многу лошо и како што го дизајнираше Густаво, тие дури и не даваат можност за комбинирање со старата, се надевам дека ги слушаат овие барања, бидејќи со овој дизајн тие се не давајќи ми поголема желба да влезам во веб-страницата на Фејсбук

 112.   СИЛВАНА dijo

  Тоа е мазга. Не ми се допаѓа. Сакам да се вратам на стариот. бидејќи го правам тоа, тие не можат да ме присилат да имам нешто што не го сакам

 113.   JAIME dijo

  Новиот Фејсбук е проблем. Тие ви предлагаат да ја испробате новата верзија и тогаш веќе немате нога назад ………… ..ПОВЕЕТЕ ГО ПРЕТХОДНИОТ ВЕРЗИОНОООООРРРРР

 114.   catherine dijo

  uuuii да, јас никогаш не би можел да се вратам на мојот facebook antii9uo0! кајјка
  iapoh се надевам kambiien pok другиот беше подобар !! да исто така 0 ел рато =!
  salu2

 115.   Sandra dijo

  Станува збор за прикажување нови, но подобри работи и мислам дека новиот фејсбук е страшен и најлошото е што не можете да ја вратите старата верзија, не би сакал да ја затворам но вистината е дека не разбирам зошто не се појавува во линг каде може да се поткрепи колку е лошо ова навистина

 116.   фелипе ретамал dijo

  kieroo мојот стар фејсбук те молам
  нема прозорец за враќање во верзијата

  снегот во измама и ако Фејсбук продолжи вака

  Isе умре, исто како што е тоа фотолог

  ___—– ksr —–____

 117.   yessenia dijo

  noooooooooooooooooooo ми се допаѓа оваа нова верзија на facebook, ве молам кажете ми како да се вратам на старата, ве молам, онаа што беше порано беше многу подобра од оваа

 118.   yessenia dijo

  да xau те молам смени го

 119.   Lia dijo

  Не го гледам прозорецот
  еднаш се појави, но не и на мојот компјутер
  на компјутер на пријател
  па може ли да ми кажеш како да се вратам назад
  за k се појавува прозорецот?

 120.   Јолфран dijo

  Сакам да се вратам на старата верзија! Новиот е одвратен!

 121.   Јолфран dijo

  Како да се вратам на старата верзија? Прозорецот што вели: вратете се на старата верзија повеќе не се појавува!

 122.   Lorena dijo

  Вистината е дека навистина не ми се допаѓа оваа нова верзија на Фејсбук. Сите апликации што сакав да ги гледам исчезнаа. Тие се некаде, но јас го сакам стариот. Новиот дизајн е дури и непријатен за гледање.

 123.   Кетрин dijo

  Здраво
  Сакам да се вратам на старата верзија на Фејсбук !!!
  но јас не изгледам како тој прозорец да се вратам на стариот
  ХОО што правам, помогни ми, те молам

 124.   победник Агилар Левивој dijo

  Господа на Фејсбук, не добивам никаков линк во новиот Фејсбук за да можам да се вратам на старата верзија на мојот Фејсбук, не ми се допаѓа новата верзија да е малку испреплетена, но нема да негирам дека е побрза но старата верзија е подобра.

  Ви благодарам многу, Виктор Агилар.

 125.   Росалва dijo

  ГО САКАМ СТАРООТО МЕСТО ФЕЈСБУООККККККК 🙁 Сакам да плачам

 126.   karina dijo

  Не можам ни да се вратам на старата верзија, новата воопшто не ми се допадна, а прозорецот не излезе, пред да се појави и да се врати на новата, и сега направив грешка со кликнување тој прозорец и не можам да се вратам, те молам помогни ми ...

 127.   HОНАНА dijo

  ПОСЛЕДНО НАЈДЕЕ ОВОЈ НЕ МОOTЕ ДА ОДЛУЧИ САМО. Јас ја вчитам новата верзија на Фејсбук, тоа е недостаток на респект за старите корисници. ШТО МО CАМ да направам за да се вратам на старата верзија? YA Q во рудникот не се појавува да се врати на старата верзија. ИТНО Е МРАЗАМ ОВОЈ НОВ ФЕЈБИК

 128.   каролина замора dijo

  Сакам да се вратам на мојата стара верзија, не ми се допаѓа оваа и не ми се чини како опција да се вратам

 129.   Diana dijo

  ЛИНКАТА ЗА ВРАТАЕ НА СТАРИОТ ФЕЈСБИК не се појавува !! вести на Фејсбук направете нештоооооо НЕ го сакаме ова ново лице !!! ако некој веќе можел да ги врати pls ПИШИ ТУКА КАКО СИ ПРАВИ

 130.   Јохана Амаја dijo

  Што правам? Очаен сум и размислувам да го затворам ако не се вратам на старата верзија, ве молам помогнете ми, нема да работи да се вратам, ве молам одговорете ми, што да правам

 131.   Каролина dijo

  Единствено што ми се појавува на тоа место е да испратам коментар и згора на тоа, не може да се испраќа никаков коментар
  Ве молам, можете да ми кажете како се враќам на старата верзија затоа што не ја разбирам и тоа ме прави нервозен

 132.   Андреа dijo

  Кој ја доби интелигентната идеја за нова верзија на фејсбук,
  НЕ ПОДАРУВААТ КОЛКУ НИКОЈ НЕ САКА !!!

 133.   Каролина dijo

  никој не ја сака новата верзија на фејсбук, ве молам ... тие се претворија од едноставен дизајн во оној што не напаѓа со прозорци, ги имаме сите посебни апликации, потешко е да го персонализираме нашиот профил, потешко е да се комуницира, заплеткано е ...
  страшно е.

  дека се враќа старата верзија !!!! или дури и ако можете да изберете помеѓу старото и новото.

 134.   Мигел dijo

  Никогаш не ја добив таа врска на мојата, рече да испраќам коментари, но стариот Фејсбук new новиот е вистинско ѓубре

 135.   Луз dijo

  Не сум во можност да се вратам на старата верзија, таа се прослави сега Фејсбук изгледа сè е неуредно, се надевам дека ќе го поправат како порано и ќе дадат некое решение затоа што некои притискаат и ништо не излегува

 136.   ани dijo

  Не ми се допаѓа новиот фејсбук, тој е исто така многу неуреден, апликациите не се толку лесни како во старата и не се појавува опција за враќање во старата верзија, сите имаме право да го бараме она што го сакаме, ве молам , би ми било корисно да ја имам верзијата од претходно

 137.   ADRIAN dijo

  АМИ И СЕ СЛУЧУВА ИМЕ ИСТО
  НОВО ВЕРЦИЈА НЕ ЈА САКАМ И НЕ ОСТАВАМ
  ОПЦИЈА ДА ЈА ПРОМЕНИ
  ПРЕД АКО ДА ИЗЛЕЗАМ НО НЕ ПОДОЛГ. И не знам како да го сменам
  ВЕ МОЛИМЕ КАAYИ КАКО ДА СЕ ПРОМЕНИШ ОВА НЕ СИ САКА СЕ ШТО ПРОПУШТИ ИЛИ НЕШТО

 138.   КЕЛИ dijo

  Ми се чини недостаток на почит дека принудуваат еден да остане во новата верзија, во моментот во кој се одлучи да оди на новата, беше многу јасно дека нема проблем ако не им се допаѓа бидејќи тие би можел да се врати на старата верзија и досега гледам многу поплаки за истата работа, каде по ѓаволите, врската што ве носи до некоја од старите?
  Ве молам решете го ова брзо бидејќи многумина од нас ќе ја затворат страницата за тоа сигурен сум ... почитувајте не !!!!

 139.   Андреа dijo

  НЕ ја добивам врската за враќање во старата верзија, како да го направам тоа ??? НЕ ми се допаѓа новиот фејсбук !!!

 140.   Хозе dijo

  НОВАТА ВЕРЗИЈА Е КАТАСТРОФА! НЕ ЗНАМ АКО СЕ СЛУЧУВАШЕ МНОГУ НО МЕ ТРЕБА СЕКОГАШ 10 МИНУТИ ДА ГО ОТВОРИМ МОЈ ПРОФИЛ

  И ПОВЕЕ ЛИНКОТ ЗА ВРАТА TOЕ ВО НОВАТА ФЕЈСИБУК! Сè уште нема решение за ова ????????

 141.   Хозе dijo

  НОВАТА ВЕРЗИЈА Е КАТАСТРОФА! НЕ ЗНАМ АКО СЕ СЛУЧУВАШЕ МНОГУ НО МЕ ТРЕБА СЕКОГАШ 10 МИНУТИ ДА ГО ОТВОРИМ МОЈ ПРОФИЛ

  ИСТО ПОВЕЕ ПОСТОИ ЛИНКОТ ЗА ВРАТАЕ ВО СТАРАТА ФЕЈСИБУК! Сè уште нема решение за ова ????????

 142.   Хозе dijo

  НОВАТА ВЕРЗИЈА Е КАТАСТРОФА! НЕ ЗНАМ АКО СЕ СЛУЧУВАШЕ МНОГУ НО МЕ ТРЕБА СЕКОГАШ 10 МИНУТИ ДА ГО ОТВОРИМ МОЈ ПРОФИЛ

  ИСТО ПОВЕЕ ПОСТОИ ЛИНКОТ ЗА ВРАТАЕ ВО СТАРАТА ФЕЈСИБУК! Сè уште нема решение за ова ???????

 143.   Хозе dijo

  НОВАТА ВЕРЗИЈА Е КАТАСТРОФА! НЕ ЗНАМ АКО СЕ СЛУЧУВАШЕ МНОГУ НО МЕ ТРЕБА СЕКОГАШ 10 МИНУТИ ДА ГО ОТВОРИМ МОЈ ПРОФИЛ.

  ИСТО ПОВЕЕ ПОСТОИ ЛИНКОТ ЗА ВРАТА THEЕ ВО СТАРИОТ ФЕЈСИБУК!
  Сè уште нема решение за ова ????????

 144.   Хозе dijo

  НОВАТА ВЕРЗИЈА Е КАТАСТРОФА! НЕ ЗНАМ АКО СЕ СЛУЧУВАШЕ МНОГУ НО МЕ ТРЕБА СЕКОГАШ 10 МИНУТИ ДА ГО ОТВОРИМ МОЈ ПРОФИЛ

  ИСТО ПОВЕЕ ПОСТОИ ЛИНКОТ ЗА ВРАТА THEЕ ВО СТАРИОТ ФЕЈСИБУК!
  Сè уште нема решение за ова ????????

 145.   Ентони dijo

  те молам .. ми треба мојот стар фејсбук ...

  мене, како и на остатокот од луѓето, не се појавува ниту опција да ја сменам ...

  Ми треба што е можно побрзо стариот фејсбук.
  новиот е многу досаден xD

 146.   миленис dijo

  Те молам, сакам да се вратам на мојот стар фејсбук. Мислам дека треба да има отворена опција за тоа кој сака и сака да продолжи со старата верзија со само еден клик и ќе бидеме во старата .. тоа е хаос и не не се чувствувам пријатно.
  Ви благодарам.

 147.   Katherine dijo

  Треба да се вратам на мојата стара верзија на Фејсбук и опцијата не се појавува горе десно на страницата.

 148.   ана каталина dijo

  Немам опција да изберам да се вратам на стариот фејсбук ... и затоа сакам да го сторам тоа повторно, помогни ми

 149.   Најј dijo

  Не ми се допаѓа оваа нова верзија… и сега се чини дека линкот не се враќа на старата верзија !!!

  кога ќе се навикнеш, тешко е да се прилагодиш на нешто ново ...

 150.   Здраво dijo

  Па дали некој знае како да се врати на старата верзија?

 151.   Здраво dijo

  Те молам кој знае што да направи за да се врати на старата верзија ... благодарам.

 152.   Ване dijo

  Вааа! Ами исто така не ми се појавува наа да се вратам на мојот стар фејсбук бидејќи фааа е многу грда и ја охрабрувам новата верзија ми треба старата
  те молам порфааа!

 153.   ване dijo

  x фааа одговор нешто !!!!

 154.   paola dijo

  Сакам мојот стар фејсбук ова е шимбо

 155.   paola dijo

  Xfaaaa звучи како да го правам тоа, е тоа ова во шимбус

 156.   Gustavo dijo

  Не гледам ништо да се вратам на стариот версион
  и го вчитам новиот версион кој има одговор на сесто?
  те молам

 157.   silvia dijo

  Слушајте го овој нов Фејсбук е најлошото, ми се чини недостаток на почит што тие ставаат известувања за да кажат како да се вратите на »стариот фејсбук» кога не можете да бидете сериозни и тогаш ако не можете да се вратите на старата верзија, тогаш ќе мора да престанете да ја користите.

  затоа ве замолувам да ми кажете како да се вратиме на стариот Фејсбук. Го чекам вашиот одговор наскоро

 158.   лорето dijo

  Ве молам, помогнете ми да се вратам на старата верзија на Фејсбук, на врвот исчезна опцијата „вратете се на стариот Фејсбук“, што може да се направи ??? новата верзија е ужасна, ништо не е разбрано, тотално неуредно.

  plisss помогни ми ... чао.

 159.   Lucia dijo

  Ве молиме вратете се на претходната верзија !!!

  дали е ова маизма

 160.   Камила Бустаманте dijo

  Не можам да се вратам на стариот фејсбук, не ми се допаѓа овој што го имаат, се надевам дека ќе се вратам на претходниот.
  бидејќи опцијата за враќање во старата верзија не се појавува ...

  се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш

 161.   Марија Паз Кастиloо dijo

  Здраво, исто така сакам да се вратам на стариот формат на Фејсбук, новиот автоматски се смени кога влегов пред два дена.

  Thereе има ли решенија во иднина? , бидејќи табулаторот што велеше дека можете да се вратите на стариот веќе не се појавува.

  Се надевам дека ќе го решат тој проблем… .. покрај тоа, некои од моите пријатели сè уште ја имаат старата верзија.

 162.   XOSK @ RX dijo

  САКАМ ДА КОМЕНТИРАМ КРЕАТОРИТЕ НА ФЕЈСБУК КОЈА НОВАТА НОВА ВЕРЗИЈА Е НАЈОДГОТВУВАЧКА ШТО ГО ГЛЕДАВ Би сакал да додадам дека немаат право да нè принудат да останат со оваа верзија, што е одвратно враќање да се врати ГО ВРАТИ КЛАСИЧКАТА ВЕРЗИЈА ………… .. НЕ ЈА ЕБЕ ДОБРАТА РАБОТА ШТО СЕ НАПРАВИ КРЕИРАЕ ФЕЈСБУК

 163.   Моника Кастро dijo

  Сакам да се вратам на стариот FaceBook, се чини дека малиот прозорец не ме враќа. Што можам да направам?

 164.   Лина Марија dijo

  Не ја гледам врската и не ми се допаѓа новата верзија.

 165.   лејла dijo

  Те молам, сакам да се вратам на старата страница, новата е многу заплеткана и славна.

 166.   Хозе Алварадо Д. dijo

  Новиот Фејсбук е страшен и претпоставената опција да се вратиме на старата беше само некое време. нè принудија да го искористиме нивното ново и песимистичко подобрување .. »алудираат дека е подобро», но е поразително .. еден веќе беше навикнат на формат, а потоа го модифицираа без да се консултираат со корисниците ...

  Тие велат дека 30 милиони веќе го користат.
  »И КАКО НЕ .. АКО ПО ОБЕДУВАЕ И ГО ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ Е НОВАТА ВЕРЗИЈА, НЕМА ДА ВИ ВРАТАТ ДА ВРАТИТЕ ДА ГО КОРИСТИТЕ ОРИГИНАЛНАТА ВЕРЗИЈА».

  Така било ..
  SL2

 167.   ... ::: ТЕР ::: ... dijo

  Не ми се допадна новиот фејсбук за нада

  не можев да се вратам на старата верзија

  qfome: @

 168.   Anоан Мануел dijo

  Еј, прозорецот што вели да се вратиме во верзијата веќе не излегува. Стариот е облечен затоа што веќе не ми излегува. Имав нов фејсбук на прозорецот и ме однесе но .. работеше 3 дена подоцна и новиот фејсбук не ти дозволува да го сториш тоа или има нов начин?

  Поскрипт: Новиот Фејсбук е Ужасен и химбо -.-
  Компаниите ги влошуваат своите производи -.-

 169.   Трејси dijo

  НЕ ми се допаѓа новата верзија на Фејсбук што го мразам и не можам да се вратам на стариот, тоа не ми дозволува

 170.   XOSK @ RX dijo

  ЛАРДОВИ НА ФИСЕБИК

  Би сакал да знам кога ќе се обидеме да одговориме на прекините што ги кренаа американските корисници за нивната одлука за сопствена самостојност за спроведување на новата верзија на фејсбук. Мислам дека веќе сме доволно за оние кои воопшто не им се допаѓаат со верзиското ѓубре, пратете одговори, правете нешто ... затоа што повеќе правите

 171.   ели краведо dijo

  Каков рак ја вложив жалбата вчера и сè уште не можам да добијам одговор, ве молам направете нешто do ..

 172.   Каролина dijo

  САКАМ СТАРИОТ ФЕЈСБУК НОВИОТ СЕ ОДГРЕУВА ¡¡¡¡¡И СЛАВНОТО ПРОЗОКОТ НИКОГАШ НЕ СЕ ОБЈАВИ НЕШТО ВЕ МОЛИМЕ LE ¡¡

 173.   Ann dijo

  Нефер и произволно е што тие наметнуваат формат на Фејсбук кој е неуреден, досаден, не многу уреден, не можеа да го сторат тоа, би сакал алтернативата да можам да се вратам на стариот, очаен сум не ми се допаѓа.
  помогни ми те молам!!!!!
  Ајде да правиме нешто

 174.   Кетрин морал dijo

  неооооо ми се допаѓа новиот фејсбук… кажи ми како можам да се вратам на стариот !!!
  ОВА НИКОГАШ НЕ ми се допаѓа !!!

 175.   Кристофер dijo

  всушност, нема врска до „враќање на стариот Фејсбук“, новиот Фејсбук не ги покажува информациите како што се анкетите или можеби како што сакаат да ги наречат, не ги покажуваат сите, а исто така и не сите апликации кои се скоро исти.
  Другата верзија на фејсбук ја наоѓам подобра, новата е хаос, другата беше поубава и поорганизирана, сè можев лесно да најдам, тука чини повеќе.
  Ве молам, одговорете на ова бидејќи има многу корисници кои се вознемирени и кои го имаа истото како мене, јас не прифаќав никаква нова верзија, таа само се смени од еден на друг ден, а јас едноставно не ми се допаѓаа повеќето корисници или тие ми се допаѓаат.

  Однапред ве замолувам да одговорите на ова или да дадете решение.

  КиТо.

 176.   Camila dijo

  Здраво .. добро како и сите овде, тбм сакам да се вратам на старата .. вистината е дека 'прилагодете се на нешто ново, од мала етика и дека' не е можно да се вратиме на другата верзија што 'ние сите беа навикнати на тоа, не мислам само. Се надеваме дека сите ние што тврдевме, имаме навистина конкретен одговор.

 177.   Алехандра dijo

  Те молам помогни ми, не можам да се вратам на стариот фејсбук ...
  Ви благодарам за навремениот одговор

 178.   Krystal dijo

  Би сакал да се вратам на стариот фејсбук. Не ми се допаѓа воопшто. Ги отстранува апликациите што веќе ги имав. Изгледа дека малиот прозорец што ми рече да се вратам на стариот Фејсбук веќе ве молам да ми каже како итно да се вратам на стариот
  Ви благодариме за брзата помош

 179.   Алексис dijo

  пуча Не ми се допадна новата верзија на фејсбук, подобро е
  стариот.
  Може ли некој да ми каже како да се вратам на старата верзија ??.
  те молам ми треба.

 180.   ксири dijo

  Јас не ја добивам таа опција

 181.   caro dijo

  дали треба да се вратам на старата верзија на Фејсбук?
  решението ве молам ...

 182.   панксија dijo

  еј јапо фејсбук се прашувавте
  како и одење
  Toе изгубам клиенти

 183.   Daniela dijo

  Треба да се вратам на старата верзија на Фејсбук
  Повеќе не се појавувам на врвот за да му се вратам
  Ја вчитувам новата верзија е конзерва
  ве молам одговорете ми што е можно побрзо

 184.   николаз dijo

  Фејсбук веќе ја става старата верзија
  или ако нема да изгубам многу зависници од ова

 185.   Марсела dijo

  Не избрав да се префрлам на новиот дизајн на Фејсбук, денес кога се поврзав се промени без да притискам ништо ... .. и најлошо од се е што не ми се допаѓа новиот формат, добро и што не ми се допаѓа најмногу е дека тие наметнуваат нешто.

 186.   цвет dijo

  тука ви оставам страница каде што можете да го промените лицето ...
  http://www.new.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.new.facebook.com%2F%3Ffbnew_opt_out%3D1&h=36eb52210cc73df7c334a428884e6456

 187.   камило dijo

  «Новиот Фејсбук сега е единствената верзија на Фејсбук. За повеќе информации, обрнете внимание на жолтите квадрати што се појавуваат на страницата ».... што вели на почетната страница на глупости тој нов фејсбук ... колку непочитувано .... исто така би било добро сите да изразиме тоа несогласување во врската што вели „испрати коментари“ ... тука треба да биде враќањето во старата верзија

 188.   Вилијам dijo

  GRGR Го сакам мојот стар Фејсбук, тој не е привлечен за око и галициски начин за изработка на веб-страница. Значи, мојот Фејсбук се враќа !!!!

 189.   Вилијам dijo

  ох благодарам флеј!

 190.   СУСАНА dijo

  ТРЕБА ДА СЕ ВРАТАМ НА СТАРАТА ВЕРЗИЈА НА ФЕЈСИБУК, ВЛЕЗ ЗА ДА ЈА ГЛЕДАМ НОВАТА ВЕРЗИЈА КАКО ПОКАIDУВАМ: ТИ Е САМО ТЕСТ .... И ТОА Е СТРАШНО, ИСТО СИТЕ НЕКОНФИГУРИРАНИ, РАБОТИ

 191.   СУСАНА dijo

  новата верзија на фејсбук е рубишаааааааааа

 192.   меделин dijo

  Она што се случува е дека бидејќи го пробав новиот Фејсбук, не можев да се вратам на стариот ... Не знам како да се вратам, она што е изразено на оваа страница не ми помага затоа што всушност ја добив таа опција, би сакал да знам дали постои друга опција Бидејќи овој нов Фејсбук не ми дозволува добро да се организирам, исто така е губење време да сфатам како да ја користам, со други зборови дека е многу слабо организиран и се вчитува многу бавно ... тоа е АСКО! Ми треба твојот одговор што е можно побрзо благодарам 😀 Меди! (*)!

 193.   ivan dijo

  Не можам да се вратам на старата верзија, ве молам дадете корисни решенија бидејќи читајќи ги коментарите тука, гледам дека не сум единствениот

 194.   JOSE dijo

  ХЕЈ ВНИМАНИЕ

  ХЕЈ ВНИМАНИЕ

  ХЕЈ ВНИМАНИЕ

  ДА СЕ ВРАТИТЕ НА СТАРИОТ ФЕЈСБУК ДЕВЕСЕН КЛИКНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК:

  http://www.new.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.new.facebook.com%2F%3Ffbnew_opt_out%3D1&h=36eb52210cc73df7c334a428884e6456

 195.   valentina dijo

  Не ми се допаѓа оној сега, сакам стариот да беше полесен и поубав
  зхао

 196.   Анги dijo

  Каков ужас ве молам направете нешто што не можам да се вратам на старата верзија
  и всушност ова глупости не ми се допаѓа.
  Го сакам стариот ... новиот е комплициран

 197.   ДАЈАНА dijo

  ИСТО ГЛЕДАМ ДА СЕ ПОЧИТУВААТ ШТО СИ ИМА ДА ОСТАНЕТЕ СО НОВИОТ ФЕЈСБУК ВЕ ВРАТАМ ВРАТЕЕ ГО ПРЕТХОДНИОТ Е ПОДОБРО ПОДОБРО ……… ВИ БЛАГОДАРАМ

 198.   фабиола dijo

  НИКОГАШ НЕ МИ ГЛЕДА ДЕКА СЕ ПОТРЕБНИ ДА ЈА КОРИСТИМЕ НОВАТА ВЕРЗИЈА !!
  ЗАТОА што не ми се допадна за НААДАААА! БЕШЕ ГРЕШКИ СО ДИЗАЈНОТ.

  Се надевам дека старата верзија ќе се врати ..
  ЗАТОА ШТО НЕ МИ ДАВЕТЕ ДА ПОВРЗАМ СО НОВИОТ

  ПОСАКУВАМ ДА ГИ РАЗБИРАШ И ГИ СМЕТАТ КОМЕНТАРИТЕ ПОРАДИ МНОГУ ЛУEOЕ НЕ ЈА ПОДДРУВАТ НОВАТА ВЕРЗИЈА

 199.   фабиола dijo

  EEHH GREAT JOSEEE!
  Може да се вратам на стариот верзија!

  БАКАААААААААААААН

 200.   Маурициус dijo

  Не можам да се вратам на старата верзија.
  Не се враќам на old-facebook ..
  Ми требаш ...

  Те молам, Те молам ..

 201.   Claudia dijo

  Па, како ќе ја видите оваа врска?
  http://www.new.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.new.facebook.com%2F%3Ffbnew_opt_out%3D1&h=36eb52210cc7
  Повеќе не работи ... принудени сме да го користиме тековниот Фејсбук ... многу е тешко да се користи ... апликациите повеќе не се корисни ниту налепниците затоа што се наоѓаат во прозорец каде никој нема да ги види! ниту некој ќе ги види !!!

 202.   Karla dijo

  Ја сакам старата верзија!
  Го мразам новиот

 203.   фабиола dijo

  АМА СЕ УШТЕ СО АНТИГУАА ..!
  БЛАГОДАРАМ НА ДИОООС !! 😀
  ХАХАХА..

  АКО ГО ПРОМЕНИТЕ .. НЕ ЈА КОРИСТАМ ОВАА СТРАНИЦА МААА! .. HAЕ МОРАМЕ ДА СЕ ВРАТИМЕ НА ФОТОЛОГИЈАТА СЕ ЧУВА ..

 204.   Фернандо dijo

  Пораката што вели дека вратете се на старата верзија повеќе ја нема: s

 205.   Пенелопе Лиа Рохас Пизаро dijo

  Новата верзија на фејсбук навистина ме разочара.
  Мене воопшто не ми се допаѓа.,….
  исто така, не гледам дека да се вратам на старата верзија на Фејсбук!
  повеќе не можете да се вратите на старата верзија !!
  ужасно е !!
  сега го мразам Фејсбук!

  ве молам, треба да се вратам на старата верзија !!
  стана досадно !! тоа ќе ми биде досадно

  помогни ни… .. никому не му се допаѓа ова !!

 206.   аниии dijo

  Не ми се допаѓа новата верзија на фејсбук
  Не го гледам, треба премногу време да се отворат прозорците, не ми се допаѓа, сакам да се вратам на претходниот, а прозорецот не се враќа на стариот фејсбук, јас не знаат што да прават.

 207.   Jaime dijo

  ради новиот фејсбук !!! porvavoooor!

 208.   ЕЛИАНА dijo

  ЗДРАВО…
  АКО Е ВИСТИНСКО ... ЛИНКОТ П НЕ ОБЈАВУВА КАAYИ ВРАТА ВО ПРЕТХОДНАТА ВЕРЗИЈА ...
  И ТОА Е НОВИОТ ИМА МНОГУ РАБОТИ… ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ЕДНО… ДА ОТВОРИТЕ И ОТВОРИТЕ прозорци
  И ПС Е ТОЛКУ ПОДОБРО ОД ПРЕТХОДНИОТ ...
  ПА ПОВЕЛАМ ...
  ТРЕБА ПОМОШ ,,,

  БЛАГОДАРАМ !!

 209.   ЕЛИАНА dijo

  http://www.new.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.new.facebook

  ЗДРАВО…
  БЛАГОДАРАМ НА OSEОСЕ ... ПРАВИ КОМЕНТАР КОЈ Е ВО ВРВНИОТ ДЕЛ ... ДАВА ЛИНК..Q Е КОЈ Е ГОДИНА ВО ОВОЈ МСJ ... ДАВАТЕ ЕДНОСТАВЕН КЛИК ВРАТИ ВО ПРЕТХОДНАТА ВЕРЗИЈА ...

  Jозе благодарам ...

  Тој и

 210.   Марион Бономели dijo

  Не можам да се вратам на верзијата на мојот Фејсбук
  Анигуа од фејсбук не знам што да правам затоа што не ми се допаѓа сега верзијата
  едноставно за нешто обичај и не е пријатно да се тргне ако порано
  сè беше на повидок = /

 211.   МАРИОЛ dijo

  НООООООТ МО CАМ ДА ГО ПРОМЕНАМ, НЕ ИЗЛЕГУВАМ ОД ОНА ШТО СЕ КАAYАТ
  Сакам да се вратам на стариот, ве молам, SALUTIONNNN

 212.   Дарио Абарка Орелана dijo

  Во мојот профил нема линк за враќање на старата верзија која е многу попријателска и лесна за навигација, не ми се допаѓа новиот фејсбук бидејќи е многу комплициран, помогни ми да го вратам стариот фејсбук.

  благодарение

 213.   Валерија Мелани Руиз Херез dijo

  Она што се случи е дека сакам да се вратам на мојот стар фејсбук и не знам како да го направам тоа како додаток на она што го пишува погоре дека на десната страна пишува вратете се на стариот фејсбук, јас не го сфаќам тоа и Јас навистина сакам да се вратам на старото ако не го притиснам тоа нешто каде што реков да го пробам новиот Фејсбук, ве молам помогнете ми.

  благодарам за сè однапред
  PS: uyedenme si po

 214.   Памела dijo

  Не успеав да се вратам на стариот фејсбук, ве молам помогнете ми, не ја добивам опцијата и ме товари новиот, ве молам помогнете ми мееееееее

 215.   валеска валензуела новаа dijo

  не не не!!!!! нема случај, не ми се допаѓа !!!!! хаос е !!! Јас веќе бев навикнат на стариот фејсбук, исто така, сакам да се вратам на стариот и нема случај !!! ... .. се надевам реши го ова !!!

 216.   carlo dijo

  Не сакам да го направам новиот Фејсбук како да се враќам на старата верзија

 217.   оскар кардозо dijo

  Не можам да се вратам на старата верзија и има друг начин да го сторам тоа? ... Ве молам, одговорете.

 218.   jесика Морено dijo

  здраво .. еј ланета не знам како да го ставам стариот плиз помогни ми ако не се појави прозорецот кој вели дека можеш да се вратиш, што можеш да направиш? diubujitoss ако некој знае како да го користи, лекот ќе оди

 219.   Марија dijo

  Истото ми се случи и мене. Ја инсталирав новата верзија сам и ја немав врската за да се вратам на старата. Поминав неколку дена со новата верзија и скоро ми дава нешто! ужасно е !!!
  Истражував и успеав да се вратам на старата верзија следејќи ги чекорите подолу:

  Чекор Nº1:
  Следете го следниот линк. http://www.facebook.com/apps/application.php?id=2345053339
  и додадете ја апликацијата, добро?

  Чекор Nº2:
  Откако ќе се инсталира таа апликација, кликнете на следниот линк http://apps.new.facebook.com/?fbnew_opt_out=1 и подготвени !!!

  Одлично функционираше за мене!
  Се надевам дека успеав да ти помогнам !!!
  Таму требаше да се вратат на стариот FACEBOOK. барем ми работеше.

 220.   Хорхе Рамирез З. dijo

  Новата верзија вреди печурка! ужасно е и ужасно бавно, недостаток на почит кон корисниците !!!
  Конзерва дека членовите на заедницата не се земаат во предвид!

  Крајот

 221.   Ингрид Ланка dijo

  !! Да се ​​вратиме на старото, мора да преовладува вашиот менаџмент и вкусот на корисниците. Секој ден се поврзуваме !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 222.   Јули dijo

  Сакам да се вратам на мојата стара верзија на Фејсбук, оваа страница вели дека има прозорец за враќање, но тоа е чиста приказна. Ние сме корисници и пред да направат какви било промени, тие прво мора да направат анкети и како што гледам огромното мнозинство го претпочита стариот, ве молам вратете ми го, ова е ужасно

 223.   pablo dijo

  Мислам дека иако старата страница беше многу подобра и организирана
  Не е како да се убие новата страница, истото се случи и со фотологот, кога го сменија сите ние се пожаливме, тогаш се навикнавме и никој друг не се пожали, покрај тоа што новиот fb не е толку ужасен, да видиме чаша половина полна, а не полупразна може xD
  xao на сите и среќни 18 за Чилеанците

 224.   Јули dijo

  ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ ПОМОГНИ ЈА ДРУГИОТ ФЕЈСБУК, САКАМ ДРУГИОТ СТАР ФЕЈСББОК да ми помогне да се вратам НЕ МОANАМ И ПА НЕМА ДА ЈА КОРИСТАМ

 225.   --лазета dijo

  Нема начин да се вратам на старата верзија затоа што не излегува колку и да ја барам ... можеби промената е ајуро))? затоа што ако е така, јас заминувам

 226.   КАРЛОС АНДРЕС dijo

  Само сакам да се вратам на стариот facebbok бидејќи ми се чини подобро отколку што треба да направам бидејќи врската не се појавува

 227.   Ann dijo

  поминаа неколку дена откако ја ставив новата верзија на фејсбук.
  Врската за враќање на претходната веќе не се појавува
  Како да се вратам ????????

 228.   Хорхе dijo

  Притиснав да пробам нов Фејсбук и не ми се чини да се врати на старата верзија, тогаш да видам како можам да се вратам на таа верзија?

 229.   maca dijo

  Мислам дека тоа е недостаток на почит, бидејќи никаде не се појавува фраза која може да се врати во старата верзија на Фејсбук, барем тие треба да дадат опција да изберат која е таа што најмногу одговара на корисникот.

 230.   грдо dijo

  овој нов фејсбук е најлош и не можам да се вратам на старата верзија на Фејсбук никаде не пишува дека можам да вратам q
  грубост

 231.   грдо dijo

  најлесниот начин да се вратите на старата верзија на Фејсбук
  http://www.new.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.new.facebook.com%2F%3Ffbnew_opt_out%3D1&h=36eb52210cc73df7c334a428884e645

 232.   kati dijo

  Здраво, би сакал да знам како да се вратам на стариот Фејсбук, новиот е одвратен, ништо не е разбрано

 233.   Моксо dijo

  новиот фејсбук е многу лош ...

  ве молам вратете го стариот !!!!!

  или ако не го затворам faceook uu

  Тоа е она што е кеда, затоа што јас не сум тука за да манипулирам со мене и да кажам дека може да се врати на стариот фејсбук.

  лажна е, извини за фејсбук

 234.   камила собарзо dijo

  Она што се случува е тоа што не се појавува на врвот пред да не се појави и проблемот е што не знам како да го користам, тој е заплеткан
  Не го разбирам и не е добро, или луѓето што ги познавам не сакаат ни да го користат, ве молам, ни требаат да не разберат и да не земат предвид

  затоа што она што тие го сфаќаат е неправда

  Ние го сакаме стариот фејсбук !!!!

 235.   плазмус dijo

  Она што ми се случува е дека не можам да се вратам на анти-водната верзија на wea

 236.   РИВЕРА БЛАНКА ГЕЕРА dijo

  НЕ го сакам новиот фејсбук што сакам да го вратам на стариот како што го правам

 237.   Cecilia dijo

  Ја сакам мојата стара верзија на Фејсбук. Не ми се допаѓа тековниот

 238.   едуардо кито dijo

  Не ми се допаѓа воопшто, ве молам кажете ми како да се вратам на верзијата што ја имав

 239.   ангеЛа dijo

  Повеќе не ја оставам таа ресница да се вратам на старата верзија
  и вистината што воопшто не ми се допаѓа дека новиот фејсбук е ужасен

 240.   ангеЛа dijo

  Променете го добро

 241.   kevin dijo

  вреди да се престане новата верзија на Фејсбук
  Како да се вратам на стариот ????????
  итна

 242.   Хуан Диего dijo

  Јас сум на новата верзија на фејсбук за да видам како беше, но не ми се допадна, сакав да го деблверирам до старата верзија, но не можев и ми велат дека на врвот каде што ставив нова верзија, мора да каже вратете се на старата верзија на Фејсбук, но во мене Фејсбук не го кажува тоа и јас веќе погледнав насекаде и не го кажува тоа.

  Би сакал да знам што можам да направам за да се вратам на старата верзија на фејсбук ??????

 243.   Луција dijo

  Вратете се на старата верзија !!

  Само што се вратив на старата верзија Најпосле !! Влегов во група наречена:
  Го мразам новиот Фејсбук (www.new.facebook.com).

  Потоа, читајќи читање (одоздола, лево) веднаш подолу Информации за контакт, се вели:

  Најнови вести
  КЛИКНЕТЕ ОВДЕ ДА СЕ ВРАТИТЕ НА СТАРИОТ ФЕЈБИК

  http://www.new.facebook.com/?fbnew_opt_out=1

  Му дадов, И ИМА, ТОЈ Е ВРАТ, како по магија. Ја дадов и новата верзија за да видам како е и не можам да се вратам.

 244.   Кети dijo

  Јас не добивам ништо, ајде да помогнеме, да кажеме како го ставате старецот?
  или подобро го бришеме Фејсбук

 245.   Луција dijo

  Не знам како поинаку да соработувам. Какви било прашања за да ја пронајдете групата:

  Стави во потрага: Го мразам новиот Фејсбук,

  барем ми излегува. Било какви прашања ме додаваат како пријател.

  Лумај Гутиерез (се надевам дека ќе ме најдат)

 246.   Марсела dijo

  погледни го тој нов глупак глупак
  а исто така и во некои
  опцијата не се појавува
  да се врати во старата верзија
  како што вели ај
  Би било добро да прашате некој дали сакате да го промените
  тие не веруваат
  корисник разбеснет од таа промена
  толку нагло и злонамерно
  за сите корисници на оваа програма
  и би сакал тие глупости да ми ги одземат
  *** ИСТРАЕ ****
  благодарение
  Срдечно
  Марсела

 247.   Марсела dijo

  фејсбук ке пенааааааа

 248.   Луција dijo

  ЗА ВРА RАЕ НА СТАРАТА ВЕРЗИЈА:

  http://www.new.facebook.com/?fbnew_opt_out=1

 249.   Клариса лабрин dijo

  Јас ти се придружувам ... Јас не можам со какво било да се вратам на старата верзија ... = (

 250.   јаклин dijo

  здраво НЕ ЗНАМ ШТО ПРАВАМ СО ВАШИ ФЕЈСБУК ПРИЈАТЕЛИ КОИ ВЛЕГУВААТ ВО НОВАТА ВЕРЗИЈА НА ФЕЈСИБУК И ОВА Е JАРТЕР КОЈ САКАМ ДА ВРАТАМ ВО СТАРАТА ВЕРЗИЈА НАскоро НЕ ЗНАМ ШТО ПРАВАМ ТАА НЕ МИ ДАВАТ САКАТЕ ДА ОТВОРИТЕ ДЕКА СТРАНАТА Е ОРОРОРОЗА ВЕ МОЛАМ КАКО ДА ВРАТАМ, АЛА ОДГОВОР НА НОВАТА ВЕРЗИЈА АКО НЕ ПОВЛЕКУВАМ ОД ТАА СТРАНИЦА НАскоро

 251.   камила dijo

  Навистина сакам да знам дали има некој начин да видам кој го видел вашиот профил на Фејсбук

 252.   камила dijo

  Навистина ми треба овој одговор што е можно побрзо, ве молам, помогнете ми

 253.   Алехандра dijo

  Новата верзија на Фејсбук е страшна ... но одозгора не можам да се вратам на претходната ...

 254.   Вал dijo

  фала момци што ги дадовте информациите !!!! Веќе се вратив на стариот фејсбук ,,, многу благодарен ... новиот може!

 255.   paola dijo

  Вистината не ми изгледа ништо за да го видам новиот фејсбук, воопшто не ми се допаѓа и не одбрав да влезам во новиот фејсбук и кога ќе влезам веќе е таму и сега не можам да се вратам на стариот што го допаѓа.
  Ми се чини недостаток на почит и дрскост да побарам дозвола од некого за да го сменам.

  Те молам, го сакам мојот стар фејсбук и го сакам сега !!!!

 256.   франк dijo

  Од еден ден до следниот, тие ме сменија во нов Фејсбук и што повеќе …… ја деактивирам мојата сметка и ако има решение може да ми ја испратат, но нема да се појавам да се вратам на стариот Фејсбук, ве молам

 257.   франк dijo

  ова е поштата franck_rnx@hotmail.com ако имаш решение испрати ми го

 258.   Себастијан Дијаз dijo

  Ниту ја добив врската за да се вратам на мојот стар ФБ, каков нов one ..

 259.   Себастијан Дијаз dijo

  Да, одвратно, ако не го променат, ќе изгубат многу. корисници

 260.   Aitаито dijo

  Само идиот што ја создаде новата верзија на фејсбук ... тој навистина е шупак затоа што сè е неуредно и исто така е многу побавно, за жал тие ќе изгубат корисници ...
  Само одвратно е според мене ...

  Поздрав и се надевам дека имате решение ...

 261.   JUAN dijo

  Паметно !!! Јас веќе го имам стариот, ги следев упатствата и ми делуваше „БЛАГОДАРАМ НА БОГ“ ... многу е лесно;

  1. додадете ја оваа апликација еве ја врската
  http://www.facebook.com/apps/application.php?id=2345053339

  2. откако ќе ја имате апликацијата, кликнете на овој линк и ќе добиете
  http://apps.new.facebook.com/?fbnew_opt_out=1

 262.   jenny dijo

  Сакам мк anitguo facebook ..
  Не ми се допаѓа новиот.

 263.   фери dijo

  новиот фејсбук е најлошото што го сакам мојот стар фејсбук и го ставам прозорецот за мене и моите пријатели не излегуваат сега! Сакам мојот стар Фејсбук

 264.   Сами dijo

  вратете го стариот фејсбук, новата верзија е ужасна. те молам

 265.   Enени Милена dijo

  Здраво на сите, јас сум блиску до вас, оваа нова верзија на Фејсбук е одвратна, оваа грда, го сакам моето старо лице и трикот повеќе не ми оди, несреќно, ми го блокираа старото лице, не можам да го сменам, јас очаен сум, ужасно е, ми го враќаат лицето

 266.   МАРИОЛ dijo

  Јас сакам стариот онооооооооооооооооооооа и даааааа
  Ова многу јахја ја охрабрува оваа работа, не разбирам ндааа и затоа велат дека е порачано или џамс беше,
  Киер објаснувањеnnnnnnnnnnnnn и промена на новиот модел е многу црна

 267.   Нацим dijo

  УORАСНОЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!!!!!!!!!!
  САКАМЕ СТАРА ВЕРЗИЈА
  ИЛИ БАРМА ДАЈТЕ ОПЦИЈА ЗА ИЗБОР со која верзија да остане

 268.   Ксимена dijo

  Не разбирам ништо во врска со новата верзија
  врати го стариот те молам !!!!!

 269.   Вилијам dijo

  Новата верзија е одвратна Ја сакам старата верзија

 270.   kike dijo

  Ја сакам старата верзија на Фејсбук, новата е многу лоша, потребно е подолго време за да се вчита сè и тоа е ужасно, никој не го сака тоа… и ако не го напуштиме Фејсбук.

 271.   далеку dijo

  здраво вистината Ми се допаѓа новата верзија на фејсбук, но има проблем повеќе не излегува опцијата да се вратам на стариот фејсбук, што можеме да сториме во овој случај ??? помогни ми од фис

 272.   Вивиана Монрој dijo

  ај, некој што знае ве молам, помогнете ни на сите ... .. оваа нова верзија е многу лоша и п.с. е вистината што се навикнува на старата е супер, но оваа нова е целата чудна ... НЕКОЈ ПРАВИ НЕШТО ВЕ МОЛАМ ... што ќе се случува со момчето мислам дека Фејсбук направи нешто :::::::::::

 273.   КАТЕРИН dijo

  Не знам како да се вратам на стариот Фејсбук. Никаде не се враќам на стариот Фејсбук и не ми се допаѓа како можам да го направам тоа

 274.   Paola dijo

  Здраво .. Сакам да се вратам на старата верзија на фејсбук .. новата верзија ми се чини многу бавна, секогаш кога ќе виси страницата и е некако комплицирана, воопшто не ми се допаѓа! Сакам да се вратам на претходната верзија! ве молам некој да ми помогне

 275.   patricia dijo

  или страшно најлошо невозможно го смрдам новото лице што го сакам антиаго пријателите

 276.   гиilleермо де ла бара dijo

  Знам како можете повторно да го имате стариот Фејсбук, направете го ова, ставете ја оваа страница на прво место.
  http://www.facebook.com/apps/application.php?id=2345053339

  потоа кликнете на „додавање апликација“

  потоа, врати се овде и кликни:
  а потоа на оваа страница.
  http://apps.new.facebook.com/?fbnew_opt_out=1

  и тоа и чача та на твојот стар фејсбук xD ако сакаш да ме додадеш, барај ме како Гиilleермо де ла Бара
  ставете ја оваа страница http://www.facebook.com/profile.php?id=739474780 Ако е можно, коментирај го мојот wallид xD хахахахахаха ако сакаш нума ама напрај го тоа и стариот фејсбук враќа xD

 277.   Марија Клаудија dijo

  ејји помага, не можам да се вратам на старата верзија на фејсбук ... новата е глупости ... ве молам помогнете ми ...

 278.   Олга Монфорт dijo

  Дито дито, не можам да пристапам скоро до ништо, создадов настан и не можам да пристапувам до него за да коментирам и да додадам повеќе работи.
  И логото за враќање во старата верзија не се појавува како што се случи на почетокот на одењето во новата верзија.
  Тој не престанува да испраќа пораки тука за да контактира со Фејсбук, но нема начин ...

  Што можеме да сториме?
  Олга.

 279.   расадник андреа dijo

  Тој Фејсбук е лош, ми се допаѓа мојата стара верзија ... кажи ми те молам, како да се вратам на претходниот Фејсбук, те молам
  Тоа е единствената лоша работа што ја видов на оваа страница

 280.   Андреа dijo

  Денес кога ја започнав Фејсбук сесијата сфатив дека сум во новата верзија што не ми се допаѓа, но она што се случува е да не се појави никаде за да може да се врати во старата верзија
  Како можам да го сторам тоа, молам некој да ми помогне
  збогум

 281.   Ангела dijo

  Те молам, потребна ми е помош за да се вратам на старата верзија на Фејсбук кога не влегов во малата работа што рече да се вратам ... нова не ми се допаѓа

 282.   паула андреа кабралес наваро dijo

  ..Не ми се допаѓа новиот дизајн на Фејсбук !!!
  многу е чудно .. не го разбирам ..
  Стариот беше многу подобар ... затоа сакам да го сменам но не се појавува линкот што вели вратете се на старата верзија на фејсбук .. што да правам ???

 283.   Орландо dijo

  здраво, овој нов дизајн на Фејсбук ме започнува, воопшто не ми се допаѓа, губи разни информации, апликации, итн ... Те молам, би го ценел ако бараш нешто подобро

 284.   Исус dijo

  Прозорецот за враќање во старата верзија на Фејсбук не ми се појавува .. Внесете ја новата верзија одеднаш .. И не ми се допаѓа .. Како можам да се вратам на старата верзија?

 285.   Александар dijo

  Јас не ја добивам старата верзија каде што е табулаторот

 286.   Орландо dijo

  Веќе се вратив на старата верзија на Фејсбук, фала му на Бога затоа што новиот дизајн не ми одговара !!!! побарајте нешто подобро, нова технологија

 287.   Орландо dijo

  и за оние кои сè уште не биле во можност да се вратат на стариот Фејсбук, само пребарувајте во Google: «вратете се на стариот Фејсбук» и Бно. следете ги упатствата !!!

 288.   Ангела dijo

  puxaaaaa I. Не можам да се вратам на стариот фејсбук, не можам да го добијам, што треба да направам за да се вратам на стариот? Како и да е, тие требаше да дадат опција да изберат кој Фејсбук ќе го користат t .благодарам како и да е, но не ми се допадна.

 289.   флека dijo

  Новиот Фејсбук воопшто не ми се допадна, ве молам го сакам стариот. Ви благодарам

 290.   Даниела Паз Кортес Венегас dijo

  помогне да мразам нов Фејсбук, не разбирам qro вратете се на стариот plizzzzzzzzzzzzz

 291.   Франциска dijo

  Јас не го разбирам тоа, морам да испраќам коментари

 292.   ангело вера dijo

  Знаете, не можам да се вратам на старата верзија на Фејсбук.
  Ми треба помош, молам за новата верзија што не ми се допаѓа

 293.   Исус Медина dijo

  ова е глупост Сакам мојот стар фејсбук да создадеме група против новиот Фејсбук

 294.   Силвана dijo

  новата верзија на Фејсбук е премногу мазга.
  Не знам што да правам, многу сум обесхрабрен.
  Како можам да се вратам на претходната верзија ????????? '

 295.   присила диаз dijo

  Здраво, пишувам затоа што не ми се допаѓа новиот фејсбук и не знам како да се вратам на претходниот, нема линк што велат, те молам помогни ми
  благодарение

 296.   isa dijo

  Здраво!!!!!
  Се надевам дека ќе ми помогнете како да се вратам на стариот фејсбук затоа што не го разбирам и не е добар. Се забавувам многу и не можам да видам што ми праќаат затоа што тука им требаат многу апликации и упатства, затоа што тие го сторија тоа така и се оди со оцена дека ќе биде подобро со овој што го започнавме, неееееее вреди !!!! !!!
  Се надевам ако ни кажат како да го имаме старото лице, но кажете го тоа наскоро затоа што има многумина од нас кои не се задоволни од овој нов дизајн кој е ужасен, жал ми е, но тоа е вистината
  Па, се надевам дека вестите наскоро ќе можат да го имаат старото лице
  Ви посакувам наскоро

 297.   Лиза dijo

  ОККККККК СЕРА ПА НЕ СИ РАЗБИРАТЕ ?? П НЕ САКАМ НОВИОТ ФЕЈСБУКК¡¡ .. И НАЈСЛАВОТО Е ПИ СИКИЕРА ГО СТЕГНА ФУНКЦИЈАТА НА НОВАТА ФЕЈСИБУК, ЈАС СОЛОУООО .. И НЕ МОАМ ДА СЕ ВРАТАМ НА СТАРИОТ ФИСЕБЈОК .. ILLЕ БИДАТ LEЕ БИДАТ НЕШТО ????

 298.   фелипе борја dijo

  Не ми се допаѓа во новиот Фејсбук, треба да се вратам на стариот, но проблемот е што прозорецот на аголот веќе не се појавува, ти треба те молам да ми го вратиш стариот Фејсбук

 299.   енцо фигуероа dijo

  ужасно е овој нов Фејсбук не можете да направите ништо со тоа

  веќе не сакате да влегувате во Фејсбук

  ужасно е, направи нешто, те молам.

 300.   Алехандро Монсерат dijo

  К ШИТТ СЕ ОГРАЗИ НЕ СЕ ОБЈАВУВАМ НА ПРОЗОРИ
  КАДЕ КА SА ВРАТИ ВО ПРЕТХОДНАТА ВЕРЗИЈА АААА
  НООООО ОСЕА Е СТРАШНО РЕШЕНИЕ КИЕН
  БЕШЕ ИМЕБЕЦИЛ К ПОЧНА ДА ДАВА ВЕСТ
  ИДЕИ МЕТЕЛАС ВО ЧИР ОРНУМОТ
  (I.e.

 301.   Роксана dijo

  на мојот фејсбук го нема тој линк за да одам на претходната верзија ,,, не ми се допаѓа новата ,,,,, неуредна е и грда ,,,,

  Те молам ако некој ми помогне ,,,, 🙁

 302.   pablo dijo

  каков ужасен пенис ааххх

  вааа кажи каков ужасен срам е новиот фејсбук
  сите одвратни

 303.   Педро Хавиер dijo

  Не гледам таков прозорец да се вратам на стариот фејсбук.

  Сега кој може да ни помогне ?????

 304.   даица dijo

  ужасна новата верзија ... се навикнуваме на старата
  затоа што не ни даваат можност да се вратиме ... тогаш одговори
  или ќе изгубиш.

 305.   Ann dijo

  СТРАШНО НЕ ЗНАМ КАКО ДА СЕ ВРАТАМ НА СТАРАТА ВЕРЗИЈА САМО ПОДАРУВАМ ПОДАРОК ​​ДЕКА МИ И ПРАВИ ПОТРЕБЕНИОТ И ЈА УНИДИРАМ НОВАТА ВЕРЗИЈА И БЕЗ ДА ГО ПРИФААМ НЕ ЗНАМ ШТО ДА ПРАВАМ СЕГА VEУБОВ МЕ ПОСТАВУВА ЗА СОВЕTEЕ НОВО ФЕЈСБУК !!! САМО НЕ МО CЕ ДА БИДЕ !!!

  КИЕРО СТАРИОТ 1 !!!!

 306.   роси dijo

  киерооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооовево старото фаусоооооооово не ми се допаѓа

 307.   Вилијам dijo

  прозорецот не ми се чини да се смени во старата верзија
  но грд оставам линк да пробаш
  http://www.new.facebook.com/topic.php?uid=18788870878&topic=7461
  следете ги наведените чекори
  среќа

 308.   еричка dijo

  Не ми се допаѓа новото лице… сакам да се вратам на старото !!!

 309.   КАМИЛА dijo

  ова е глупост новата верзија на фејсбук и најлошо е што немам линк за враќање тоа е измама

 310.   Марија Паз Валензуела Роман dijo

  Ја мразам новата верзија на Фејсбук, многу е црна, толку многу ја мразам

 311.   лизмара самострели марин dijo

  Те молам соблечи го оооооооооооооогу не ми се допаѓаастааааааааа ја пуштам страницатааааа отстрани го оооооо порфааааа е или е страшноее

 312.   sami dijo

  новиот фејсбук е хаос, премногу е неуреден и подобро е стариот да се чувствува пријатно.
  Мислам дека треба да го смените во стар бидејќи затоа што ако видите дека толку многу луѓе го вчитуваат новиот.facebook и има многу коментари, не би се сомневал.

 313.   Андрес Фернандез dijo

  НЕ ГО ДОБИВМЕ ОПЦИЈАТА ДА СЕ ВРАТАМ ВО СТАРОТО МЕСТО ФЕЈСБУК ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЕСОООО ВРАURNАЕ СТАРА СТАРСКА КНИГА

 314.   anан Пјер Сенси dijo

  Треба да се вратам на стариот профил, како и тие за да го вратат, но сепак веруваме дека оваа верзија е патетична ако не дадат решенија, само ќе нè натераат да се повлечеме од овој среден бран исто како и друг пребарувач познат како http://WWW.SONICO.COM Добрата работа кај овој пребарувач е што е со иста големина како и Фејсбук, само вие го креирате вашиот профил, па дури и можете да ја дадете сликата на ова на вашата слика и слично ви го препорачувам ваш профил, можете да бидете сами со вашиот фотографија можете да креирате своја сопствена позадина

 315.   anан Пјер Сенси dijo

  Треба да се вратам на стариот профил, како и тие за да го вратат, но сепак веруваме дека оваа верзија е патетична ако не дадат решенија, само ќе нè натераат да се повлечеме од овој среден бран исто како и друг пребарувач познат како http://WWW.SONICO.COM

 316.   ЕНРИКА dijo

  ВЕREЕ ДО КРЕАТОРИТЕ НА НОВИОТ ФЕЈСБУК
  ОДЕТЕ ВО ЦАРJОО 100 пати

 317.   ПЕПА dijo

  Навистина новиот дизајн е „СТРАШНО ЛОШ“ многу неуреден, илјада пати стариот е подобар, и како што повеќето мислат колку е лошо ... треба, да ве присили да се вратите на старото.

 318.   Patricia dijo

  Новиот ФБ е ужасен, многу неуреден, нема опција да ги видите сите албуми со фотографии на вашите пријатели заедно, мора да одите пријател по пријател или вест и ако сакате да видите стара што ви се случила, вие зезнав, другиот беше илјада пати подобар, беше совршен, не знам зошто почнаа да го измислуваат тркалото, вратете се на старата верзија, чао

 319.   да dijo

  Не ми се чини како да се вратам на старата верзија, како да направам?

  таа нова верзија не работи секој што ја претпочитате старата е премногу лошооооооо

 320.   Xavier dijo

  Исто така, воопшто не ми се допадна новата верзија на Фејсбук, тие требаше да остават опција луѓето да ја користат онаа што им се чини најдобро .. И друго не се јасни поставките за апликацијата, јас сум професор по англиски јазик и имам Морав да читам на англиски јазик за да можам да ги разберам, бидејќи шпанскиот превод не е многу точен и објаснувачки.

 321.   Xavier dijo

  Патриша опција да ги видите сите албуми на вашите пријатели заедно ако ги имате, мора да одите во апликациите или во менито на почетната страница или во долниот лев дел од екранот каде што пишува апликации, можете дури и да ги прередете ..

 322.   carla dijo

  здраво ви благодарам ПРИМЕНА ЗА ПОМОГНУВАЕ ВО ВРАТА TOЕ НА СТАРАТА ВЕРЗИЈА НА ЛИЦЕТО СТЕ LOУБОВ, СИТЕ ОНИЕ КОИ ГО ОВААААТ ОВА ПРОБЛИМИЛА, ПРЕБАРУВАЈТЕ ОВДЕ ВО ОВИЕ КОМЕНТАРИ ВО ПОВЕЕ.

 323.   Enени Фабиола Вивес Касерес dijo

  Како можам да се вратам на старата верзија ... ве молам

 324.   laura dijo

  Не знам како да го оставам стариот фејсбук, ми велат, „врати се на стариот фејсбук“, но не излегува, би ценел многу ако можеш да ми помогнеш чао… ..

 325.   Алехандра dijo

  Новиот Фејсбук, воопшто не ми се допаѓа !!!!! Во моментов не можам да најдам ништо што ја оправдува промената.
  Овој распоред е многу збунувачки. Воопшто не е јасно.
  Дизајнот на профилот беше многу подобар од претходниот каде што можеше да се стави она што го сака. Веќе го имав поставено како што ми се допаѓаше и сега одеднаш сè се менува и сè се појавува одделно.
  Не ми се допаѓа за ништо.
  Ако тие ќе направат нов дизајн кој е на подобро и пријатен за око. Не како оваа што е тотална катастрофа.

 326.   Клаудија Лагос dijo

  Барам да ме вратат на старата верзија .. ова е страшно, цело време се држи, ништо не се ажурира, тоа е хаос, што да направам ????
  помош !!!!

 327.   Мега денови dijo

  САКАМ ДА СЕ ВРАТАМ ВО СТАРАТА ВЕРЗИЈА НА ФЕЈСИБУК И НЕ МОАМ БИДЕ NOИ НИШТО ДА НЕ ИЗЛЕЗИ НАД ЛИШТАТА ЗА ПРЕБАРУВАЕ… Помогнете ми !!!

 328.   дајана дуран војна dijo

  стариот Фејсбук е многу подобар од новиот затоа што е разбирлив

 329.   michel dijo

  срање па грдо новиот фејсбук тргнете го од мрежата ве молам !!!! збогум и благодарам што ми помогна да се вратам на старото

 330.   Еду dijo

  Дали некој знае „како“ да се врати на стариот?

 331.   ale dijo

  Јас не ја добивам таа врска за да се вратам на стариот фејсбук
  новиот е ужасен wn
  wea е одвратно

 332.   милја dijo

  Сакам да се вратам на старата верзија на Фејсбук
  и ништо не се појавува во лентата за пребарување што ми кажува како да се вратам
  ПОМОГНИ МИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 333.   милја dijo

  те молам !!!!!!!!!! :(

 334.   стефано dijo

  Не ја добивам врската за да се вратам на старата верзија, како да го направам тоа? те молам помогни ми

 335.   Marjorie dijo

  Не го гледам прозорецот да се вратам на стариот фејсбук .... што да направам ???, не ми се допаѓа новиот the сакам да се вратам на оној што го имав !!

 336.   во живо dijo

  НЕМА ЛИЧЕН ПОЧИТ ДЕКА НЕ ПРИМЕНУВААТ ДА ГО КОРИСТИМЕ НОВИОТ ФЕЈСБУК КОЈ НЕ МОOTЕ ДА БИДЕМЕ БАРТА ДА ГИ ДОБИТЕТЕ ОПЦИЈАТА ДА ИМАТЕ ДВЕ ОПЦИИ И ИЗБЕРЕТЕ КОИ СЕКОЈ НОРМАЛЕН ГРАITАН !!!!!!!!!!!! ГРУПАТА Е ГИ ОДГОВОРИМЕ ОНИЕ КОИ НЕ принудуваат на новото лице

 337.   Облина dijo

  Знаеш дека и мене не ми се допаѓа новиот Фејсбук, сакам да се вратам на стариот, но нема врска што ми дозволува да се вратам, тие не можат да стигнат таму и да променат принудувајќи да користи нешто што не допаѓа.

 338.   Клаудија dijo

  Врската за „враќање во старата верзија“ веќе не се појавува и оваа нова е ужасна, тие не треба да ги принудуваат корисниците да ја користат ако не ни се допаѓа. Не дозволувајте Фејсбук да се оштети со наметнување услуги што не ви се допаѓаат. Те молам, кажи ми како да се вратам на стариот пат. Идејата беше да се подобри услугата да не се влошува.

 339.   pablo dijo

  Здраво ам сакам да го ставам лицето како што беше пред да се сменам во новиот фејсбук и не знам како не се појавува врската за враќање во старата верзија на Фејсбук. Немам идеја како да го направам тоа и не го разбирам ова нова верзија, ве молам ако некој знае како да ја врати во нормала помага !!!!!!!!!!!!!

 340.   Jorge dijo

  Не го сакам новиот Фејсбук веќе и се обидов како што ми велат и не го добивам тоа, кажи ми друг начин да го ставам стариот
  помогни дека новиот Фејсбук е ужас
  благодарение
  Чао

 341.   Кристал dijo

  Ве молам, вратете ми ја старата верзија на Фејсбук
  Не ми се допаѓа новиот, мислам дека сето тоа е заплеткано !!
  треба да не земат предвид ...

 342.   пиларен тело dijo

  Јас правам се што ќе кажат за да се вратам на мојата стара верзија на Фејсбук и ништо не работи :(!

 343.   Јохана dijo

  лошо е лошо лошо .. Го вчитувам новиот фејсбук. kiero на Antigo од favorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 344.   Мајкл dijo

  Ова ново лице ме има погрешно, не ми се допаѓа малку
  смени го тоа гомно
  ужасно е, те молам
  вратете го стариот

 345.   Raquel dijo

  Ужасно ми работи, имам празни места и букви надредени над други, не можам да го читам мојот wallид или да пишувам на пријателите или да го гледам профилот на моите пријатели или да ги гледам фотографиите ... Не можам да направам нешто воопшто, но исто така, дури и не добивам опција да се вратам на стариот Фејсбук !! А глупости !!!

 346.   Авраам dijo

  pz тој став не се појавува: С.
  аа лоша шега !!!! пана ...

  X, ве молам, го сакам тој став затоа што старата верзија е повеќе
  коода
  лесно
  едноставна
  нормално
  а помалку лала: С.

 347.   софија сигуелницки dijo

  не дефинитивно не ми се допаѓа повеќе го сакам стариот фејсбук
  * = /

 348.   HОНАНА dijo

  ВЕREЕ .. ОВА Е ТОКОТ AS БИДЕ ПРВО РЕШЕНИЕ: »КЛИКНУВАЕ НА ЛИМКОТ КЕ БЕШЕ НА СТРАНИЦАТА .. ПРОБЛЕМОТ Е КЕЈ ШТО ЛИНКОТ СЕГА НЕ ПОСТОИ. НЕШТО КЕ се нарекува БЕСПЛАТЕН ИЗБОР .. И ЗАТОА ИМ ИЗБЕРЕМЕ ФЕЈСБУК НАМЕСТВО „hi5, фотологија сонико и сл.“ .. НО СЕ ОДБИВАМЕ СТАРИОТ ФЕЈСИБКИ НЕ ОВОЈ ДЕЗАЈН ДА СЕ ПОСТАВУВАТЕ НИКОГАШ СЕКОГАШ „ФОРИРАНИ“ ... МНОГУ ОДГОВОРУВАМ .. IKЕ САКАМ ДА СЕ ВРАACEАМ НА СТАРИОТ ФЕЈСИБУК… ELCREADORDEFACEBOOK БИДЕТЕ БЛАГОДАРАМ ВИ БЛАГОДАРАМ ВО THЕБОВИ, БЛАГОДАРИМЕ ЈУЗУСИУВАЧИЦИ

 349.   АНГИЈА dijo

  СЛУШАЈТЕ ја опцијата за промена на стариот веќе не можам да се вратам назад или да додадам апликација за развој и кликнување на врската што ја правам. И ништо = (

 350.   valeria dijo

  Здраво, мислам дека е недостаток на почит, да не го слушам гласот на сите оние кои не го сакаат овој нов фејсбук, креаторите треба да знаат дека благодарение на нас нивната пага. Популарно е и тие треба да се вратат на старите, или додека не се појави конкуренцијата што ќе ни понуди што сакаме ..

  Овој нов Фејсбук е многу комплициран, другиот беше поуреден, имаше простор за новости, за објавувања на wallид, и знаевме каде да ги поставиме нашите апликации, сега не ги ни користам затоа што не ги гледам .

 351.   Сирли dijo

  Што друго треба да ја разберете таа верзија што не ни се допаѓа, ве молиме, променете ја ..

 352.   томии dijo

  Тоа е како што вели Валерија ... Едвај дури користам НИШТО на Фејсбук затоа што не можам да најдам работи или не знам како да се најдам

  каде по ѓаволите бе ѓаволот ???

  НОВИОТ ФЕЈСБУК ГО јаде

 353.   andres dijo

  САКАМЕ СТАРИОТ ФЕЈБИК !!
  ПРОМЕНЕТЕ го НОВИОТ !!
  ИЛИ ILLЕ БИДАТ БЕЗ КОРИСНИЦИ !! : @

  IO IA СЕКОГАШ ПОТРЕБНО ГО КОРИСТАМ ПОМАЛКУ ... ПОВЕ COMPЕ КОМПЛИКИРАНИ И СУПЕР СЛАГО ДА УПОТРЕБАМ !!

  Се надевам дека ќе ме предупредат! И ОСТАВЕТЕ ПОВТОРНО АВИЛИТИРАНИ
  СТАРИОТ И ОНИЕ КОИ САКАТЕ да го користите новото или пак
  АНТИЧКИ!

 354.   Лилијана Андреа Мартинез dijo

  Нека се вратат на стариот фејсбук, полесно е да се справи, новиот е покомплициран. и болни од употреба ..
  Те молам, смени го

 355.   џени dijo

  ве молам к вратете го стариот фејсбук !!!!!

 356.   КСИМЕНА ПОНЦЕ АБАРКА dijo

  Тоа е измама не можете да се вратите на старата, тоа е за k луѓе да не продолжат да протестираат! Ја мразам новата верзија !!! Врати ми го мојот стар FacebooK !!! Тие ми наплаќаат да одлучам за мене, ако животот е веќе сложен и незгоден, зошто си даваш задоволство да го комплицираш повеќе ??? НЕ ЈА КЕИРО СВОЈОТ „МОДЕРНА ВЕРЗИЈА“, САМО ВАС ТЕГА ПОДОБРИ !!!! СЛУШАТЕ ГО ЛУEOЕТО, ГО КОРИСТИМЕ ЗА ВАС !!!! СЛУШАТЕ !!!!

 357.   КСИМЕНА ПОНЦЕ АБАРКА dijo

  ААААХХХ И ПО СИТЕ ОВИЕ НЕДЕЛИ СО НЕГОВАТА АБСУРДНА ВЕРЗИЈА СЕ УШТЕ НЕ МОАМ ДА НАЈДАМ САМО ЛИЧЕ КОЈ САКА ОВОЈ КЛОВН !!! ПРЕДВИСУВАМ ДА ГО ОБРАВАМ ВАШИОТ ФЕЈСБИК !!!

 358.   Гонзало dijo

  Ве молиме, вратете се на стариот ... новиот дизајн е ѓубре ... и се навикнува на стариот, кој оди многу побрзо и не е толку сложен од оваа нова верзија.

  самиот…. огромна гомна !!!!!

  Што ве чини да се вратите на стариот чир ??? !!!! : S: S: S: S

 359.   Гонзало dijo

  Новиот фејсбук е одвратен, многу бавен, неуреден, погрешно конфигуриран, добивам големи прозорци со фотографии кои покриваат сè друго, кој и да се смени стариот поради оваа катастрофа, гагината на мојот профил нема ниту глава ниту нога, сето тоа не е конфигурирано и не можам порачај го, што правам, имам пратено пораки, но тие не ловат риба.
  Switchе се префрлам на hi5

 360.   Гонзало dijo

  Сè уште не можам да најдам некој што ја сака новата верзија, тоа е опсесија на креаторите, добро кампања за иселување на серверите на Фејсбук, ајде да преминеме на hi5 и ќе притиснеме да се врати старата верзија, 50 милиони корисници сигурно ќе победат тоа се неговите креатори, не мислите ли?

 361.   ФАБИОЛА dijo

  ТРЕБА ДА СЕ ВРАТАМ НА СТАРИОТ ФЕЈСБИК ... ОТКАКО НОВИОТ НЕ МИ САКАВ, АМА НЕ ЗНАМ КАКО, ОТКАКО НЕ СЕ ОБЈАВУВА НИКАДЕ НА СТАРИОТ ДЕЛ.
  ТЕ МОЛАМ ПОМОГНИ МИ…..
  !ИТНО!

 362.   Сонцето dijo

  Јапо некој паметен шеф кој постигнува грав и ни кажува како да се вратиме на стариот Fb

 363.   Roxana dijo

  Господа велат дека поставиле апликација за да се врати старата верзија горе десно и нема ништо таму, бидете сериозни со она што го велат и не измислувајте

 364.   КАНЕЛОН НА НОХЕМИ МОСКЕРА dijo

  СТАРСКАТА ФЕЈСИБК КНИГА Е ПОВИСОК ОД ОВОЈ ПАСИЛНИК КОИ АНАРХИЧКО НАМЕНАТ ВЕ ВРАТИ ВО СТАРАТА ФЕЈСИБУК, УСЛУГИТЕЛИ СЕ ОВИЕ КОИ МО AЕ ДА СЕ СЛЕДАТ ИЛИ ИСЧЕЗУВА FЕ НА ФЕЈСИБУК…. Има и други програми што може да се појават AY.

 365.   ангиек dijo

  ујијјијијијијијији
  Да, вистината на почетокот не ја сметав за така, лошо сега вистината е, но одвратно ве молам, што сакав да постигнам со таа нова верзија, исто така, сакам да се вратам на старата верзија, но ништо не ми се чини или плиссссссссссс помагај миееееее плисссссссссс (Бис).

 366.   mariana dijo

  новиот фаебок не е разбран ник
  старото лице беше подобро
  повеќето луѓе велат дека новото лице не работи
  пареа ништо iq не разбирав НИШТО АААААААААААААААА
  САКАМЕ СТАРИОТ ФЕЈСЕБОК!

 367.   камила dijo

  ме вчитува новиот Фејсбук
  тие навистина ја убија поставувајќи го ова прашање
  Не можам да направам ништо затоа што не разбирам, единственото нешто што го прават е тоа што никој не сака да го користи, нема да заврши со никој, бидејќи навистина оваа работа е бескорисна, јас сум рамен, јас сум оди да се затвори.

 368.   камила dijo

  и освен што лажат бидејќи никаде не се чини дека се враќа на стариот фејсбук

 369.   конус dijo

  Фејсбук е многу црн, но старата верзија
  Човек не може ни да влезе во тоа .. но не ми се допаѓа што тие секогаш ја менуваат почетната страница nio mass¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡

  благодарение

 370.   Аксел Ф. dijo

  прашањето пенка
  китарон врската
  да се врати
  до стариот фејсбук
  повторно тоа е поркеријаааааааааааааа !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 371.   Rosa dijo

  САКАМ ДА СЕ ВРАТАМ ВО ПРОЗОРИ 95, ОД ГОДССС, ЗОШТО ГО СТАВИВЕ ???

  Сакам да се вратам во касети, lps и 8-траки, pleaserrrrr, не можам да управувам со ЦД-а, а уште помалку ДВД-а !!!

  нека ми ги одземат модерните мобилни телефони, не ги разбирам ... Сакам стариот и диносаурус што ги вртеше броевите со тркалото, затоа што беше поедноставен и веќе беше адаптиран, доволно за да ме чини да разберам затоа што не знаев како да свртам некои броеви го прави повикот да работи ...

  ИТНО ТРЕБА да ми ги отстранат плазма телевизорите, ај, ми треба црно-бел телевизор, новите го комплицираат постоењето, сите се исти ...

  Треба да ме отстранат од Интернет, полесно ми беше да испраќам сигнали за чад !!!!

  Мразам што работите се менуваат, зошто тие секогаш треба да еволуираат и да ме присилуваат да ги менувам работите што тешко ги учам? Зошто морам да научам нешто ако подоцна ќе го променат?

  Ми ги топи невроните, мразам промени и еволуција, несоодветна сум, морона сум богами, дали овие телиња на фејсбук го разбираат ????

  Не ја сакам новата верзијаааааааа, ја сакам старата верзија затоа што сум потомок на мајмуни но никој не ме праша дали може да ме сменат во човечко суштество, јас повеќе би сакала да не еволуирам и да останам мајмун !!!!

 372.   Кетрин dijo

  Сиромашниот Фаавур Видете го Лоос Сууплиику

  Камбиен The Faaceebook Плис Плис

  Nuueevoo Is Orriiblee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 373.   МАУРИТ dijo

  Здраво, како си ти, имам големо прашање, ако некој во овој форум може да го реши за мене, не знам како мојата дама ги добива моите пораки што им ги испратив на моите работни пријатели, и јас не го прифатив ФЕЈБИБКОТ, СЕКОГАШ МЕ ФУНУВА ПОСТАВУВАЈТЕ СО ОНАТА ШТО ГИ ПИШУВАМ НА МОЈИТЕ ПРИЈАТЕЛИ, BEЕ БИДАМ МНОГУ БЛАГОДАРНО, АКО МЕ МИ ПОМОГНЕ.

 374.   Priscilla dijo

  Го сакам старото Лице: /

 375.   Скарлет dijo

  Па, се обидов да ги следам чекорите што ги ставивте ... но проблемот е што не можам да се вратам на стариот Фејсбук никаде ... Го чекам вашиот одговор, бидејќи не ми се допаѓа новата верзија.

 376.   Марија dijo

  Престанав да работам луѓе што пребаруваат на Фејсбук, што треба да направам за повторно да работи. Престана да работи кога отидов да конфигурирам приватност и го чувам овој wueeee на мојот Фејсбук и сега не можам да барам пријатели.

 377.   Ноеми Москера Канелин dijo

  ОВАА НОВА ВЕРЗИЈА Е ТЕРОРИФИКАЦИЈА, ОТИЛИ Илјадници корисници кои се незадоволни од овој нов фејсбук што не употребува ништо, не се искористува, вратете се да го инсталирате стариот фејсбук, мора да го знаете како што НЕ РАБОТИ, ЛИНКОВИТЕ КОИ GЕ ДАВАТЕ ДА ОДАТ ВО СТАРАТА ФЕЈСИБКИРАНИ НЕ РАБОТАТ.

 378.   СИЛВИЈА dijo

  ЛИЦЕТО МОЕ Е ЛОШО, НЕ МОАМ ДА ГО ГЛЕДАМ, НЕ ЗНАМ ШТО ДА ПРАВАМ

 379.   Хавиер dijo

  Пишете погоре во контакт, Фејсбук на една пријателка беше супер лош, таа напиша таму и за еден ден беше поправена.

 380.   Марио Херера Круз dijo

  ЕДЕН ДЕН ИЗБОРИВ ДА БИРАМ ПРИЈАТЕЛ ЗА ФЕЈСБУК КОЈА НЕМА ПОДВОЕ И ПРЕТСТАВАВ НЕ СЕ СЕАВАМ ДЕКА ЈА ПОРАЧУВАМ И ГРЕСУВАМ ОСЕА, НЕ ГО ГЛЕДАМ ФОТОТО НА МОЈОТ ПРОФИЛ КАКО МИ ПРИЈАТЕЛИ, ТРЕБА ДА МИ ПОМОГНЕТЕ, МО CЕ ДА ПИСТИТЕ МОЈОТ ФЕЈСББОК ИЛИ ДО МОЈОТ ХОТМЕЈЛ ВЕЧНО Благодарен

 381.   Сузан dijo

  здраво, не можам да го отворам профилот на Фејсбук, некој знае како да ме врати, но нека бидат вистинските чекори, благодарам

 382.   Алма dijo

  еј не ми се допаѓа новата верзија на Фејсбук не отвора сè како што треба Не можам да ја сменам сликата на профилот или што било што не ми се допаѓа секогаш се појавува со грешка Би сакал да се вратам на старата верзија на facebook pro Не го гледам малиот прозорец што можете да ми помогнете да се вратам на претходниот ве молам… !!!

 383.   Небраска dijo

  САКАМ СТАР ЛИЦЕ !! ПОМОГНЕТЕ МЕ !!!! ... -.- `ПРОМЕНА ЛОООО

 384.   Пола dijo

  Те молам Јас воопшто нема да започнам да врескам, но би сакал да ми испратите некоја информација, така што без да го имам на располагање малиот прозорец за пристап до стариот Фејсбук, да имам пристап до него. Благодарам многу.

 385.   НОЕМИ МАРГАРИТА МОСКУЕРА КАНЕЛОН dijo

  РАЗМИСЛИВ ПОВЕЕ ПАТИ ШТО НЕ МИ СЕ САКА ОВАА НОВА ГЕЈСКОВКА ... ПОВЕЕ Е, ЈА ПРЕВЗЕМЕ ИСКОРИСТУВАЕ ОД ОДНОСИТЕЛНО ... ПРЕДВИСУВАМ ИЛЈАДИ ПАТИ, стариот, но се плашам да го дадам линкот што КАИ, ЗАТОА ШТО МЕ ИНФОРМИРААТ ДЕКА ПОДАТОЦИТЕ СЕ ИЗГУБЕНИ ... ЗОШТО НЕ СЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ИЛЈАДИТЕЛИ НА КОРИСНИЦИ КОИ НЕ СЕ СРЕНИ И НЕ КОРИСТЕТЕ ПОВЕЕ, ВРАACKЕТЕ ВО СТАРИОТ, АЛИ БЕЗ ДА ГО ГО ГУБИТЕ ИНФОРМАЦИИТЕ ОД СИЛИ СИТЕ, НА ФОТОГРАФИИ, ИТН. ШТО СМЕ НА НОВО? ТЕХНОЛОГИЈАТА Е МНОГУ НАПРЕДЕНА ДА СЕ ОСТВАРУВАМ ОНА ШТО ПРЕДУВАМ ... ВИ БЛАГОДАРАМ МЕ ТЕНДИРАТЕ

 386.   Престани dijo

  Каде го гледам мојот wallид?
  Повеќе не гледам купишта пораки
  дека ме испратија до theидот.
  каде се тие?
  q вратете го стариот fb.!

 387.   НОЕМИ МАРГАРИТА МОСКУЕРА КАНЕЛОН dijo

  ЛИНКОВИТЕ КОИ СЕГА ДАВАТЕ ДА СЕ ВРАТАТ ВО СТАРАТА ФЕЈСИБИК, КОЈА ВЕ SЕ СЕ ВЕЕ, ОТКАКВА ШТО СЕ ИМПОНИЗИРАНИ НЕ, РАБОТЕТЕ …… СИТЕ ТЕХНИЦИ, ТРЕБА ДА СТАВЕТЕ АВТОМАТИЧКО ГО ЗАГУБИ СВОЈОТ ТРЕНИНГ, ВИДЕОСИ ИДНО …………… ПОМИНА ПОВЕЕ ВРЕМЕ И ЗНАЕ ДЕКА ОВАА НОВА ФЕЈСИБУКА ЈА ИЗГУБИ ШАРМАТА… НЕМА ПОВЕЕ ДВИЕЕТО ОД САМИОТ ДРУГ.

 388.   Срајрај dijo

  Ве молам, тој линк не излезе бидејќи ја имам старата верзија plz, помогнете ми

 389.   луцеро dijo

  пс стариот фејсбук
  беше подобро
  бидејќи ми се допадна кога вестите за коментарите на фотографиите пристигнаа на почетната страница, кога тие означија некого, кога некој се приклучи на група или кога некој стана fanубител на нешто ...
  и не ми се допаѓа што страниците се ставени како профили.

 390.   КАНЕЛОН НА НОХЕМИ МОСКЕРА dijo

  Веќе сум уморен да го напишам моето мислење за оваа лоша нова фејсбук, но никој не го прави тоа, јас би предложил дека сите од нас кои се на фејсбук испраќаат во други програми како Сонико, за да им се дадат други лица на други лица ... ОТКАКО Е НЕВИОЧНО ДА НЕ ГИ СЛУШАТ КОРИСНИЦИТЕ

 391.   valeria dijo

  не се појавува м !!!!!!!!! Не можам да се вратам на старото лице !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  не тераат да го оставиме фацееееееееееееееееееееееееееесеасе, не, !!!!!!!!!! ако некој знае како да се врати, нека ме извести!

 392.   КАНЕЛОН НА НОХЕМИ МОСКЕРА dijo

  ДОЛГО ВРЕМЕ ПОНУДУВАТЕ ДА СЕ ВРАТИТЕ ВО СТАРИОТ ФЕЈСБУК КОЈ БЕШЕ СУПЕР ПОДОБОР ОД ОВОЈ ТАНГАЛ КОГА ГО КОИ СО НОВИОТ, НО ПОНУДАТА НЕ РАБОТИ ……………… ЗНАЕТЕ ДЕКА НЕ Е ВИСТИНО ДА ВРАТАТ СТАР. НАВИСТИНА ПОДОБРУВААТ МНОГУ

 393.   Виктор dijo

  стариот фејсбук јаааааа !!!!
  те молам !!!!!!!!

 394.   јурани dijo

  Па, не ми се допаѓа новиот Фејсбук повеќе, дури и ако можеме да ги видиме нашите пријатели
  к фалал со тебе стави го другиот мммммммммм Бог миои

 395.   Џенифер dijo

  Здраво!

  Па, со сета почит што ја заслужуваат ... Не ми се чини таа опција да се вратам на старата верзија на Фејсбук, се согласувам со сите бидејќи оваа нова е донекаде непријатна: /

  Чао

 396.   брајана dijo

  кажи како да се вратиш на стариот фејсбук новиот е многу лош не ми се допаѓа на алааааааааа.

 397.   али dijo

  Не ми се допаѓа новото лице за naaah.
  и ништо не ми паѓа на памет да го вратам како амт !!
  ЕЕЕЕНГАААААААААААААОООООООООООООООЛ SS

 398.   Mariana dijo

  затоа што има луѓе кои сеуште ја имаат претходната верзија и другите ни ја наметнаа без да се консултираат со нас?
  Одеднаш тие ме сменија во нова верзија и вистината е дека ништо не е пронајдено, изгубив многу од моите апликации затоа што тие едноставно повеќе не излегуваат никаде салени
  Најдов група за да изразам несогласување, но п.с. Претпоставувам дека на администраторите им е земена сметка затоа што веќе пишува дека нема администратори left.
  буууу за развивачите на Фејсбук и нивната нетолеранција и непочитување

 399.   Ноемија Москера Канелон dijo

  Вистината е дека е старо или оној што го имаме Фејсбук е многу оштетен, што ако треба да го прашаат секој корисник што е тој што го сакаат, но дека РАБОТИ, сегашниот не е дека е лош, туку на секој толку често му е жал што има. Се појави грешка, обидете се подоцна .... и ако му ја пренесете на старата ... ќе се изгуби стравот дека знам дека датотеките што ги имаме во новата, ќе биде подобро да се остави претстави еден, но го подобруваме неговиот квалитет во работењето благодарам

 400.   етефани dijo

  Здраво, не ми се допадна новото лице и не знам како да се вратам на старото. Сакам вистински чекори, порф.

 401.   јамила dijo

  Ништо не ми се појавува и не ми се допаѓа новиот !!!!

 402.   јамила dijo

  Ништо не ми се појавува и не ми се допаѓа новиот !!!!

 403.   Хајди Чевез dijo

  Нема толку страшно што не се навикнувам, помагајоооооооо ………………………

 404.   Ричард dijo

  Новиот Фејсбук е катастрофа, еј што се случи со мојот список со пријатели, како да го опоравам, што прават не вреди, сите контакти ми беа нарачани по категории, ме чинеше часови работа, подобро е што тие откажете ја нивната услуга, бидејќи искрено, тие направија сериозна грешка

 405.   пилингот dijo

  Како среда, сакам да се вратам на стариот Фејсбук Ова не го разбирам погоре како сега гледам додадено неодамна и списокот на мои пријатели

 406.   пипиии dijo

  Не се чини naaaadaa kee digaaa врати се на старата верзија на Фејсбук !!!!
  унаа е вергаааа !!!!

  ако некој знае нешто или сака да кажеш !!!

 407.   Јосегенобрекер dijo

  Колку е ужасна таа нова слика на Фејсбук, сменете ја, јас не разбирам ништо, тоа е поркерија, не разбирате ништо ...
  не знаеш дека ќе се повлечам од оваа ...
  зошто да не го вратиш повторно како порано ... ова е ужасно ...

 408.   МИРНА dijo

  Не ја добивам опцијата што вели во индикациите, не знам што се случува
  и очигледно не сум единствениот со тој проблем
  ве молам решете го тој проблем плисссссссс

 409.   Ноемија Москера Канелон dijo

  ОВАА ПРОМЕНА КОЈА СЕ НАПРАВИЛА Е фатална, КАДЕ ГО БАРАМ ВИДЕОИТЕ СО СЕМЕЈСТВОТО КОГА СЕ НАПРАВИВ ВО ПРЕТХОДНАТА ФОРМА ?? ТРЕБА ДА ГО ПОЧИТУВААТ КОРИСНИКОТ ВО СВОЕТО ВИДЕО И ЛИЧНИ НЕКОИ ТЕА P ВЕ МОЛАМ, ПОМИНЕТЕ МЕ ВО НОВАТА ФОРМА И ПРИКАЕ МЕ КАКО БАРАМ ФАЛА

 410.   Ноемија Москера Канелон dijo

  ПРЕДИСТУВААТ ДА СЕ ВРАТАТ НА СТАРИОТ ФЕЈСКУБИК И СЕ СЕ СМЕЕМЕ НА ЛИНКОТ ДЕКА НЕ РАБОТАТ .... … Над сите што не го почитуваат приватноста на фотографиите со албуни и семејни видеа ..... ТОА Е ЗЛОВОДАРСТВО ЗА ДВИАЕ БЛАГОДАРИ

 411.   Ези dijo

  Јас не го разбирам тоа !!! Што гледам на таа слика? Staria над пребарувачот, не? Буех, гледам и не го сфаќам тоа !!! : Да, некој може да ми помогне те молам ????

 412.   Матоја dijo

  Па не знам каде е тоа десно uu, не можам да го најдам ако кажат дека е првото нешто што го забележувам покрај полето за пребарување, но тие не ми кажуваат зошто не можам да го најдам или каде е?

 413.   Ноемија Москера Канелон dijo

  ВЕ МОЛИМЕ ВРАТИ СЕ ВО ОВАА ФОРМА КОЈА Е СТРАШНА, ЦЕЛОСНИОТ СПИСОК НА ПРИЈАТЕЛИ, КАКО И СЕ ПОВЕЕ ……… БЛАГОДАРАМ

 414.   matias dijo

  новиот фејсбук е премногу слаба и заплеткана јас не сум акостумбро, ниту глупост, дали е тоа ако можеш да ми го вратиш стариот фејсбук, те молам благодарам

 415.   Ширли dijo

  Здраво, би сакал да се вратам на стариот фејсбук, со новиот не успеав да ги преземам моите фотографии и морам да инсталирам работи за да можам да се справам со новата
  вратете се на стариотооооооооооооооооогу урнеееее

 416.   Дејвид dijo

  Нека хит новиот фејсбук, вратете се наскоро кај старец. Мислам дека е подобро да се откаже сметката отколку да се продолжи со тој пај де фај ...

 417.   мафија dijo

  Новото лице воопшто не ми се допаѓа + веќе се навикнавме на другото и затоа ги губат парите и клиентот
  ве молам ставете ни го стариот фак

 418.   мариори пинеда dijo

  Итно ми треба старата верзија на фејсбук

 419.   ramiro dijo

  новиот фејсбук е гарча ... затоа што не се ставаат пиловите и се враќа стариот и топчињата престануваат да се кршат малку ...

 420.   алваро де ла вега dijo

  не е сјај на wea culiada conchetumadre

 421.   Јули dijo

  какво е моето антиво лице
  хммм новиот е толку грд
  и целосно досадно
  IIA noO ги добивам сите мои пораки
  qe pichachu de face nuevo = (

 422.   марија дл мар dijo

  awwww 'ПОМОШ Јас го сакам моето старо лице
  овој нов е патетичен ...
  тотална гадење не можам да барам пријатели
  ниту гледајте ги моите известувања = '(

 423.   цар dijo

  Не ми се допаѓа ова ново лице, не ми дозволува да пишувам што сакам во профилот, и на крајот прикажува само страници покрај тоа сите групи во кои е избришано, сакам претходната да видиме ...

 424.   маријано амодеј dijo

  школка на мајка ти го става другиот версион на лицето затоа што ова не работи!

 425.   Санди dijo

  Каде е тој бар, не го гледам, го сакам стариот изглед = Д !!!

 426.   Хуго dijo

  вистината ми изгледа ужасна со сите стихови на ова ново лице… и уште полошо .. Не можам… да го извадам тоа… Не ми се допаѓа што велат say бакнеж ако можат да го поправат ..

 427.   Bryan dijo

  Како сакав да ви служам саковија, погледнете го датумот кога е 2008 година

 428.   гизелаа dijo

  Не ми се допаѓа, сакам да се соочам со стар

 429.   miiriiiamm Анет dijo

  РЕГЕРЕЗИНИ НА СТАРОТО ЛИЦЕ!
  сите се жалиме на вистината што ја прашуваме
  ако не изградат нова социјална мрежа и сите ќе си заминеме
  на оној што ни дава сè што БАРАМЕ!
  POOORFAAVOOOORR! agaannn loo poosiiblee!
  ЈААААААААААААА! не е исто или facee siin laa
  верзија ANTERYOORR ера повеќе ОРИГИНАЛНО & & Убаво

 430.   мели dijo

  Погледнете ја вистината дека профилот е ужасен, не можам да го добијам и затоа ми треба решение доколку не ја добијам мојата сметка на Фејсбук затоа што не можам да најдам ништо и ужасно е

 431.   мадезитаа dijo

  Го мразам ова, го мразам! киееро стариот фбоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооцчестовово, ставам повторно ооооо ?? 🙁 помош!

 432.   Фелипе dijo

  САМО Она што морате да го направите е деактивирање на сметката за околу 10 минути и потоа активирајте го повторно или вратете се назад како што беше порано

 433.   moniicaabp dijo

  како canbio мојот фејсбук до стариотоооооооооооооооооооооооооооооогум, ова е страшно! но грди тие не можеа да се ажурираат!

 434.   maxi dijo

  Не ми се допаѓа новиот начин на лице .. Не можам да напишам ништо на мојот wallид го сакам претходниот каков што имав претходно .. Ве молам одговорете ми брзо

 435.   Барбара dijo

  ХЕЈ .. МОLDЕ ДА СЕ ВРА ..АМ НА СТАРИОТ .. МИРАА ДЕАКТИВИРАЈТЕ ГО ВАШАТА СМЕТКА СО ДОСТАПУВАЕ (НЕ ПОСЛЕДУВАМ ПОВЕЕ ОД 5 МИНУТИ: стр) И ТОГАШ ВРАEААТ И СТАРИОТ ИЗЛОГ… РАБОТИ ЗА МЕНЕ! НАВИСТИНА ДЕЦА 😀 .. НАПРАВЕТЕ, НЕМА ДА ИЗГУБИШ НИШТО

 436.   ulулиет dijo

  loqooooo го сакам старото лице !! ова ново лице е ужасно !!! те молам !! Како се прави тоа .. да се стави старата верзија?

 437.   Фелипе dijo

  Ако ја деактивирам сметката, таа брише сè

 438.   Рут dijo

  Не ми се дава можност да се вратам на мојот стар профил

 439.   Alexia dijo

  Таа опција за враќање на другиот не му се чини на никого.
  во Јаху пишува дека веќе не можете да го менувате xQ е новиот стил на Фејсбук

 440.   цеса dijo

  тоа деактивирање работи само 5 минути, тогаш се враќа грдиот нов дизајн

 441.   esеси dijo

  Не ми се допаѓа како се враќам на стариот фа

 442.   валерија dijo

  Каде е ова, ебате копче, јас веќе го искарав новото лице

 443.   сонцето dijo

  Како да го добијам новиот профил .. ?? Не ми се допаѓаат !! ве молам одговорете брзо .. !!!

 444.   АРТУР dijo

  Вистина, новата верзија е ужасна, но не се појавува во мојата да ја вратам како порано, како и јас

 445.   lala dijo

  Не го гледам она што вели дека треба да се врати на старата верзија на Фејсбук. Што правам?

 446.   Елиуг dijo

  Бруто !! новиот профил, во повеќе од тоа копче не можам да го најдам! Повторно го сакам старецот !!. !! : @

 447.   Вера НовиЧ ' dijo

  Лентата не се појавува таму каде што пишува да се вратиме на стариот фејсбук: СС што правам? ВЕ МОЛАМ ПОМОШ !! Новата верзија навистина не ја сакав. iuuuu xD благодарам :))

 448.   Рен dijo

  Сакам да се вратам на старото лице ...

 449.   ДИЕГО dijo

  Дојдов да ти кажам да испратам опција, како не натераа да ги ставаме тие глупости од новиот профил што го сакаме стариот ... НО ЈА ОД ОСТАВУВАМ МОЈАТА СМЕТКА СО СЕКОГАШ ОД ОВА ШАТА ... АЈДЕ ДА ТВИТИРАМЕ ... Е МАСА. !! НИЕ ДАВАМЕ 24 ЧАСА ДА СЕ СОШТАТА И ВРАТАТЕ СЕ НА СТАРИОТ ПРОФИЛ ... АКО НЕ ГО ПРАВААТ, ОБВАСУВААААТ 180.000.000 ЛУ DЕ ОДЛУЧУВААТ ...

 450.   емиите dijo

  Пах Јас сум ХДП, тие го сменија лицето кон мене Ми се допадна стариот човек што веќе го познавав како добар
  Сега е грдо, не разбирам да ги гледам фотографиите, грдо е, не ми се допаѓа.
  Ако оние што те создаваат така, затоа што не создаваат друго лице и го оставаат старото за оние на кои им се допаѓа
  Тоа е ingustoo, се надевам дека ќе го решат наскоро!

 451.   Тома dijo

  Овој wea во профил ми го исполнува трпението ctm ако продолжат да држат вежби со лицето, никој друг нема да го види, како и овој ужасен океј кајампа

 452.   магиите dijo

  Тоа копче не постои школка на вашата сестра!

 453.   Гус dijo

  q bldos вели август 2008 година овој пост хаха xD

 454.   Лили dijo

  Колку е ужасно ова! ¬¬ "
  Зошто го сменија?! Никој претходно не се жалеше на дизајнот, сега е СТРАШНО! -.- »
  Сега не ми се допаѓа Лицето = /
  Не можам да ги најдам моите врски, моите споделени страници, сè не е толку убаво како порано !!
  И освен таа препорака што ми ја дадоа, јас не добивам: /
  Немам што велиш за да го сменам Лицето на претходното!
  Каков бес! : @

 455.   Језит dijo

  керо врати се на старото лице 🙁

 456.   поводот dijo

  Кое гомно е новото лице што го серат со CAPITAL C да го активираат лицето 5 минути активирајте го и навистина работеше уа го направив тоа видиеееееееееее

 457.   Kathy dijo

  Не го сфаќам тоа за да се вратам на старецот

 458.   Бисер Кулен dijo

  пријателе !! нема ммс! Навистина го мразам новото лице !!!! Ако не најдам како да го сменам во стар, ќе го откажам! Porbare ако работи тоа од 5 мин. Гракс за да ме известиш, се надевам дека ќе работи и за пички! Тие ставаат статии од годината на супа! ако не ни треба сега! за светиот бог апра к тие ставаат пораки од 2008 година за свет бог просветли ги ние сме во 2010 година !!!

 459.   Габриел dijo

  Јас не го сфаќам тоа, вистината е дека новиот профил е срање што не сакав да го притиснам случајно и нема опција да го ставам стариот профил, поправете го сега !!!!

 460.   Ромина телес dijo

  САКАМ СТАРО ЛИЦЕ ВЕ МОЛАМ !!

 461.   едит dijo

  Не ми се допаѓа затоа што не можете да ја видите државата или што и да сакам да видам

 462.   Флопи dijo

  Не ми се допаѓа овој нов профил, многу е лош, ве молам вратете се на стариот, тоа е ембоЛе, ништо не може да се направи, многу луѓе останаа поради ова НИКОЈ не сака да го вади: /

 463.   џеклин dijo

  ке покерија тој нов фејсбук како можам да китарло

 464.   Виктор Хернандез dijo

  Мојот GENTEEE victorcm87@hotmail.com !! Збогум ПОЗДРАВИ ОД ПУЕРТО РИКО.

 465.   Агустин dijo

  Па, ако ја деактивирам мојата сметка, дали можам повторно да ја активирам? Не ми се допаѓа чето на ова ново лице: В.

 466.   Џесика dijo

  ХЕЈ ПОГЛЕДНЕТЕ ВРВО НА ОВАА СТРАНИЦА КАДЕ Е ТИТУЛОТ „ВРАACKА TOЕ НА СТАРОТО ЛИЦЕ“ ОД ОВОЕ ОБЈАВА ... ЧЕСТ НЕМА ДА СЕ ВРА RАМЕ НА СТАРОТО ЛИЦЕ

 467.   Рут dijo

  влезете во оваа страница и направете што ви кажува ако работи, јас го сторив тоа и ми успеа
  http://www.gratisprogramas.org/descargar/como-quitar-en-nuevo-perfil-del-facebook-y-regresar-al-antiguo/

 468.   Икисол Риц dijo

  Копчето што го кажуваш не ми се појавува ..

 469.   лидија рози dijo

  Не ми го давај тоа копче за да се вратам на мојот стар профил и да ми помогнеш на оваа нова esyta или да ми помогнеш rible. !!

 470.   лидија рози dijo

  зошто се чини дека тоа копче не се враќа на мојот стар профил и ми помага на оваа нова esyta или ужасна помош ...

 471.   Пао dijo

  Јас веќе испробав сè и ништо не ми одговара

 472.   Анги dijo

  Хип
  Како ми успеа?
  ако ги избришам моите групи
  Јас го бришам сето тоа
  hp
  Haveе знаев
  езоп
  не правам
  извести ми следниот пат
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 473.   џуанџо dijo

  Каква ужасна работа направија на Фејсбук!

 474.   Пријателе! dijo

  Страницата што ми ја испрати ми помогна. Рут, пробај, служи многу добро, Бакнежи

 475.   фери dijo

  ужасно еееееее

 476.   елиана dijo

  Благодарам Рут, твојата страница многу ми помогна

 477.   јулија мир dijo

  Го мразам новиот фејсбук версион
  хехехеј

 478.   еми dijo

  Оган ами тоа благословено копче не ми се појавува толку лошо како што тоа го правам така ми се појавува !!! 🙁

 479.   ERICK dijo

  Тоа е благословено обожавање затоа што викиликите го надминаа триумфот на морињата

 480.   академија dijo

  Како да го сменам својот профил во стариот?

 481.   Дани dijo

  ставете го стариот фејсбук затоа што ова не интересира никој ставете го како што беше подобро

 482.   Махој dijo

  Па, страната на Рут! Воопшто не ми помага, мојот профил на Fb останува ист. Некој има друга страница за да добие глупости што ги ставаат на нашиот Фејсбук! u_u

 483.   рама dijo

  Кое е копчето за сметка и каде е некој знае дека повторно ќе влезам !!!!!

 484.   СОЛНАAGEЕ dijo

  AIIIIIIIIII PONGAAN ANTIGUOO FACEBOOK НЕ СЕ РАЗБИРА НИШТО А НЕ СЕ РАЗБИРАТЕ КАКО АСЕР АСЕРА ПАРАА ВРАТИ СЕ НА СТАРИОТ ... НЕКОЈ ПОМОГНЕ ПОМОШ ДА МИ ДАВАМ РАЦЕ ???

 485.   alex dijo

  Што кажа

 486.   Даниел dijo

  Па, им го ставив ова! хахаха

  Одлучив да продолжам со деактивирање на мојата сметка на Фејсбук од причина што воопшто не ми се допаѓа новиот профил на Фејсбук.

  Чувствувам дека ја нарушува мојата приватност и морав да ги избришам апсолутно сите стари публикации за никој да не може да открие што направив во 2008 година и ми се чинеше многу досадно, поминав 2 часа, размислував да одам да гуглам + и да ги влечам моите пријатели да го сторат тоа бидејќи имам неколкумина кои не го сакаат новиот профил, а исто така естетски е ужасно, се обидувам да се прилагодам на новиот профил околу две недели, но не завршете го тоа, не ми се допаѓа, не можам да најдам ништо и се чини супер не многу интуитивно, без оглед колку и да го погледнам, ми се чини сè помалку привлечно. Јас случајно кликнав на профилот за ажурирање и не сакав, ако размислувате да ги принудите сите да го имаат за некое време, не ми е гајле, но ве молам не ме терајте да го проголтам пред време, ќе се префрлам на новиот профил кога е задолжителен.

  Мајкрософт веќе имаше срања со MSN Messenger 9.0 што никој не ја сакаше, но ја наметнаа да или да и од тогаш започна да го намалува бројот на корисници.

  Се надевам дека можете да направите нешто во врска со тоа.

  Ви благодарам многу.

 487.   едуарод Маршал Брус dijo

  еј, помогни ми да ја инсталирам старата страница на faceboock оваа нова што ја направија оваа пострашна од ударот во гуебос за тоа што обучија техничари
  Не мислам дека ова е некомпетентна компанија, ух, има илјадници корисници кои се жалат на оваа нова верзија дека не прават ништо ...

 488.   paola dijo

  Сакам да се вратам на претходниот Фејсбук, ве молам.

 489.   Santi dijo

  Како можам да го сменам rrrrrrrrrrrrrrrrr на мојот претходен профил ... Одлучив да сменам затворање на мојата сметка. »» »Додека не знам»

 490.   naty dijo

  Те следам Санти, го правам истото, ја деактивирам сметката додека не најдам начин да се вратам на стариот профил ...

 491.   ДИЕГО dijo

  ВЕ МОЛИМЕ НЕКОЈ ИМА ДРУГА СТРАНИЦА ДА СЕ ВРАТИ ВО СТАРИОТ ФЕЈСБЕЈК КОЈОТ ПОМИНА НЕ МО ДОДАЛ РЕЗУЛТАТ. НОВОТО Е ПОРКВЕРИЈА !!!!!

 492.   Исидро Фернандез Антунез dijo

  Овој нов профил го крева газот

  1.    Дејвид Бермудез dijo

   Зајми

 493.   el3men2 dijo

  Таа опција за која велите дека излегува воопшто не излегува. За мене, ова е шега на некое паметно момче кое направи монтажа со Фотошоп за да ни се смее. Синови на p ****.

 494.   nancy dijo

  Не ја сакам оваа нова книга за лица, ве молам, вратете ја онаа од претходно ..

 495.   Марија Соледад Марзонт Вергара dijo

  Здраво, може ли да ме додадеш, сакам да го имам фејсбукот од порано, но ја имам биографијата, не сакам да ја имам, ужасно е, помогни ми да го решим проблемот, те молам, јас сум рамен со биографијата, тоа е грд

 496.   Марија Соледад Марзонт Вергара dijo

  Јас веќе го ставам мојот коментар како можам да ја ставам зелената рака што сакам да ја поставам

 497.   антонела таварес dijo

  Ја сакам старата верзија на фејсбук

 498.   Лилија dijo

  нојода, гласот на народот зборуваше - ... овој КС Фејсбук беше целосно фијаско..Убеден сум дека мојот Фејсбук е приватен и сите го знаат животот дека ебаниот идиот благодатта на лицето беше неговата анонимност, сега е само ебате страница повеќе ... затоа одам звучно

 499.   Марија Соледад Марзонт Вергара dijo

  Здраво, сакам да го имам Фејсбук од порано, смени го, те молам, не се навикнувам. Ужасно е. Стави го оној што го имавме порано. Не ми се допаѓа. Направи нешто, те молам, смени ја страницата.

 500.   волк миријам dijo

  ако треба да испратам фотографии, пораки, документи итн. на е-поштата на моите пријатели, така што
  Ми треба Фејсбук, не ми треба, за тоа ја користам поштата и тоа е тоа.
  Новиот Фејсбук е бескорисен, подобро избришете го и ние ја чуваме поштата и тоа е тоа

 501.   сораја dijo

  Сакам да се вратам на стариот фб дали може да ми помогнете ??? Ви благодарам

 502.   Кармен Веласкез dijo

  Сакам да се вратам на мојот стар профил на Фејсбук

  1.    Iули Гета dijo

   Xfa помогни ми да паресирам КОЈ ФЕЈСБУК Ме мрази !!
   Сакам да се вратам на мојот Фејсбук и не знам што да направам
   друго да се направи друго лице, но проблемот
   K е во моето лице имам многу коса фотографии од косо
   вредни, моите пораки мои известувања и закрепнуваат
   лајкови и многу повеќе коса бидејќи моето касо е петок
   Јас ве осмислувам и ве молам многу часови до
   следниот ден беше сабота кисе конкетар но
   Фејсбук ми рече k avia стави лозинка
   стара, но ден пред да биде петок беше
   многу сигурна во мојата лозинка k nunka kambie
   и исто така ќе бидам моето лице, но ова ми се случи
   недела x, ве молам, би сакал да се вратам на моето сегашно лице
   и ова е чудно за мене. и имам големо сомневање и
   Тоа е од xk, не ме пушта и јас исто така не
   Мислам дека некој ќе ми го хакнеше лицето xk
   Никогаш не сум ја дал лозинката на никого, те молам
   помогни ми сериозно со моето касо, те молам кон
   целиот мој коразон сакам да се вратам на лицето
   моите пријатели ме исмејуваат xk. Јас се случи ова
   но се колнам дека ќе ги хакнам сите лица на моите пријатели
   xk се потсмеваа !!. Се надевам дека ќе го најдам одговорот
   ДО ОВОЈ ПРОБЛЕМ К ИМАВ XFA KONTESTEN

 503.   Клементина dijo

  Новото ажурирање на Фејсбук е измет, ја сакаме старата верзија! Тие не можат да нè принудат со нос да ја имаме оваа верзија!

  Како можам да ја добијам старата верзија?

  Благодарам

 504.   anуан Даниел dijo

  колку е ужасен стариот новиот дизајн на Фејсбук Киеро

 505.   Васкез_јамари dijo

  Навистина е убава слика на страницата ... но не се согласувам, мислам на приватност.

 506.   Guitarr_8 dijo

  Сигурно направете го тоа затоа што не знам 
   или да се придружиме на група во лице 

 507.   јулиијет перезита dijo

  WoOw момци, објавив страница на
  к се враќате на стариот facebOok !!!!! коментира
  ако сакате да знаете за која страница станува збор !!! 🙂

  1.    wuachoon dijo

   кои???

  2.    ехо dijo

   да, кажи ми коментар

 508.   дајана dijo

  Те молам, помогни ми, треба да се вратам на стариот Фејсбук, не знам што да правам

 509.   ехо dijo

  помогне да се врати на старото лице

 510.   SONIA dijo

  НИКОГАШ НЕ ЈА САКАМ НОВИОТ ДИЗАЈН ПРЕДИЗВИКУВАМ ДА ЈА ЗАТВРДАМ СМЕТАТА СМЕТКА ЗА СЕКОГАШ

  1.    Црвен dijo

   Цицај го грдиот клун, кулија, ако не ти се допаѓа, оди заеби се кучка.

 511.   лииди dijo

  ако сакам да се вратам на стариот

 512.   marialeticia reysosa dijo

  Воопшто не ми се допаѓа новата страница, моите девојки се тажни затоа што веќе не можат да играат на мојот фејсбук x не го разбирам

 513.   Вирма Кастиloо dijo

  СО МОЈОТ НАЈГОЛЕМ ПОЧИТ ОВАА НОВА ВЕРЗИЈА НА ФЕЈСБУК НЕ РАБОТИ
  СТАВЕТЕ ГО ПРЕТХОДНИТЕ.

 514.   Вирма Кастиloо dijo

  ВЕРУВАМ ДЕКА КАКО САМО НА СЕБЕ СЕ ПОТРЕБНИ ЈАВНОСТА ЗА ДА ПРАВИШ УСПЕШНА ПРОГРАМА. ТРЕБА И ДА МИСЛИТЕ ДЕКА НИЕ КОИ СМЕ НАПРАВИЛЕ ТАКВА ПОЗНАТА ПРОГРАМА, ТРЕБА ДА СЕ СМЕТАМЕ ВО СМЕТКА ДЕКА НЕ СЕ ОД НАШЕТО ЗАБАВА. ОВАА НОВА ПРОГРАМА НЕ РАБОТИ. И НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМЕ ИСТО ИНТУЗИЈАЗАМ КОГА КОМУНИЦИРАМЕ НА FACEBOOK. WЕ БИДЕЛЕ ПРЕД. ВИ БЛАГОДАРАМ

 515.   Мигел ангел Родригез Буесакило dijo

  Па, од моја страна не велам дека е кул во новиот дизајн на Фејсбук затоа што е кул, но ако сакам да го дадам моето мислење на оваа тема, класичниот дизајн на Фејсбук ми се допадна повеќе од новиот, откако се приклучив на него и со тој дизајн претпочитам да умрам отколку со новиот

 516.   твојата сестра dijo

  el titulo es engañoso y solo con el fin de que la gente haga click y no ofrese ninguna solucion, articulo clikbitero y mentiroso