TIME веќе ги има десетте најдобри гаџети за 2017 година

Списанието TIME е репер во многу области, од технологија до политика. Затоа, многу од нејзините списоци завршуваат со падре ноестро на информациите за крајот на годината. Вчера тие одлучија да го зададат последниот удар на технологијата во 2017 година, претпоставувајќи дека нема да започнат ништо навистина иновативно во остатокот од годината и имаме двајца јасни победници, Nintendo Switch и iPhone X.

Секој во својата област, но се круниса себе си како мора да чave на технологијата во оваа ретка година кога станува збор за гаџети. Toе дознаеме малку повеќе во длабочина кои се најдобрите гаџети за 2017 година за списанието TIME без дискусии.

IPhone X, иако беше доцна во светот на сите екрани во кои доминираа досега Самсунг и ЛГ, успеа да освои многу срца со својот необичен дизајн, своите привлечни материјали и особено со она што секогаш ја опкружува презентацијата на компанијата Купертино. Ниту толку, ниту, телефонот на Apple денес е повеќе од кога било каприц, па затоа тие одлучија да лансираат уште еден спектар на поевтини уреди во согласност со сегашниот пазар. Но, јасен победник е Nintendo Switch, хибридната конзола на Nintendo успеа да го привлече вниманието на сите и да добие одобрување дури и од оние кои не ја купуваат.

Топ 10 на списанието TIME

Она што е многу јасно е дека е скоро невозможно да се согласиме со експерти и пошироката јавност, особено затоа што многу од овие производи се скоро забранети. Според вас, што е ТОП 10?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)