Galaxy Note 9 ќе се појави на пазарот со 512 GB простор

Во последниве години, камерата на уредите стана една од најважните делови на неа, а денес, Повеќето терминали од висока класа ни овозможуваат да снимаме видеа во 4k квалитет и во бавно движење. И двете конфигурации ни нудат доста големи датотеки, така што просторот за складирање е многу важен дел.

Иако е точно дека некои производители ни овозможуваат да го прошириме просторот за складирање преку картичка microSD, многумина со корисници кои не ја сакаат оваа опција, бидејќи тие треба постојано да ја пренесуваат содржината на меморијата на телефонот на картичката. Во овие случаи, најдобро решение е да се здобијат со повеќе од доволно простор за складирање.

Опсегот Note ни овозможува да сториме практично сè и благодарение на разноврсноста што ја нуди, можеби просторот за многу корисници е повеќе од суштински. За овој тип попрофесионални или поинтензивни корисници, Samsung планира да лансира модел со 512 GB Galaxy Note 9 на пазарот, повеќе од доволно простор не само за складирање на сите видеа со квалитет 4k што ги сакаме, туку и за да може да складираме практично секаков вид датотека за секогаш да ги носиме со нас, како да е тоа USB или преносен хард диск.

Како и обично, корејската компанија нема да го лансира овој модел на сите пазариЕ биде достапна само на одредени пазари. Батеријата на Note 9 ќе достигне 4.000 mAh што ќе им овозможи на корисниците кои редовно го користат уредот да снимаат во 4k формат, да го продолжат времето за снимање без да се грижат за траењето на батеријата. Внатре во овој уред, ќе најдеме 6 GB RAM меморија, но не е неразумно да се мисли дека може да го зголеми овој број на 8 GB.

Друга новина што ќе дојде од раката на Galaxy Note 9 се наоѓа во enumber број на бои во кои ќе биде достапен овој терминал, терминал чијшто очекуван датум на презентација е, според гласините, на 2 или 9 август, две или три недели пред датумот што компанијата обично го користела за презентирање на опсегот на белешки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хесус Бареиро Табоада dijo

    Каде овој СОНИ И НОКИЈА ШТО ГИ ЗЕМААТ СИТЕ глупости, зборувајќи јасно? ? ? ? ?