Samsung Galaxy Note 8 веќе не е тајна: сите негови карактеристики се филтрираат

Филтрирани карактеристики на Samsung Galaxy Note 8

Корејскиот Самсунг ги повика специјализираните медиуми на настан на 23 август. Се очекува официјално да биде претставен следниот предводник на компанијата, што се однесува до мобилните телефони. Тоа е, Samsung Галакси Забелешка 8. Сепак, веќе знаеме како функционира светот на протекување и повеќе во технолошкиот сектор: тајната веќе не е така.

Како што обично се случува, уредникот на порталот Вложување Beat, Еван Блас попознат како @evleaks на Твитер, ги откри предвреме сите карактеристики на phablet од Samsung. Имавте пристап до информации од прва рака и Samsung Galaxy Note 8 е рано излупен. Дали сакате да знаете што да очекувате од него на 23 август? Па, продолжи да читаш.

Целосно истекување на Samsung Galaxy Note 8

Екран поголем од Samsung Galaxy S8 +

Истиот уредник кој ги открива техничките карактеристики на познатиот терминал Самсунг одекна на некои слики на печатот пред неколку часа. Во нив можеше да се види терминал со многу тенки рамки; со дисплеј од работ до работ и тоа, се разбира, се одликуваше со познатото С-Пен или Stylus од семејството Ноут.

Па, со цел подобро да ги опишеме овие слики, ќе ви кажеме дека Samsung Galaxy Note 8 ќе има голем екран; дијагонала поголема од онаа што се наоѓа во Samsung Galaxy S8 +. Станува збор за а 6,3-инчен екран со резолуција од 2.960 x 1.440 пиксели резолуција.

Моќ да одговара на предводник

Во меѓувреме, на власт е исто така добро сервиран: како во опсегот S8, Samsung Galaxy Note 8 ќе ги опреми домашниот процесор Samsung Exynos 8895 и Qualcomm Snapdragon 835 - Последново само во САД. Овие чипови ќе бидат прикачени со 6 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија што можеме да ги зголемиме со употреба на MicroSD картички.

Исто така, ако се прашувавте, да, Samsung Galaxy Note 8 ќе има двојна камера на задната страна. Поконкретно, ќе се работи за два сензори од 12 мегапиксели со оптичка стабилизација. Неговата цел? Па, она што веќе го знаеме кај другите модели на пазарот: пресоздадете го познатиот ефект на боке. Секако, се очекува оваа камера да може да се справи и со најновите видео-стандарди. Во меѓувреме, на предната страна ќе наидеме на 8 мегапикселна камера.

Батерија со безжично полнење и цена не е погодна за сите џебови

Последната од протечените карактеристики е капацитетот на батеријата на терминалот. Ова ќе има 3.300 милиампери и ќе се полни преку USB-C приклучок или преку индукција; односно поддржува безжично полнење.

Сега, ако сте загрижени за цената на Samsung Galaxy Note 8, тоа навистина нема да биде ефтино. И тоа е дека според откривањето на Блас, el phablet ќе има цена близу 1.000 евра. Цената што веќе не е изненадување во овој сектор на мобилна телефонија и на пример, оние што се плаќаат за мобилните телефони на Apple. Конечно, терминалот може да се набави во различни нијанси: црна, сина, сива и златна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.