Galaxy A и J од 2015 година ќе добијат Android Nougat

Галакси J5

Се чини дека нови протоци на воздух за Samsung. Корејската компанија отсекогаш се карактеризирала со една од компаниите што подолго време ги ажурира своите уреди, но исто така е и една од оние што при првата промена ги оставаат терминалите оставајќи ги без ажурирања. Очигледно тоа е променето, бидејќи очигледно следните терминали што ќе добијат Android Nougt 7.0 покрај S7, S6 и Note 5 во нивните различни варијанти, исто така ќе го сторат тоа моделите А и Ј лансирани во 2015 година, некои терминали кои претстојат две години на пазарот и на кои никој не се надеваше.

Како што можеме да прочитаме во SamMobile, турскиот оддел на Самсунг објави список со сите терминали што ќе се ажурираат на Android Nougat во текот на оваа година, и каде можеме да видиме како опсегот на Galaxy A и Galaxy J ќе добие ажурирање на најновиот систем на мобилно работење Google достапен на пазарот. Како што можеме да видиме во улогата што ја направи SamMobile затоа што тој дел повеќе не е достапен на турската веб-страница на Samsung, моделите што ќе бидат ажурирани на Android Nougat Тие ќе бидат Galaxy A3, A5, A7, A8, J5, J7, J7 Prime и Galaxy On7.

Ако Samsung конечно го објави ова ажурирање, Не би било прв пат да се објави пристигнување на верзија со Android на некои терминали и потоа да се откаже, Корејската компанија би добила многу поени за идните клиенти, бидејќи би можела да се смета како опција кога станува збор за уживање во терминалите што ги ажурираат нивните уреди најмалку две години, нешто што денес е многу тешко да се најде на пазарот. Ние ќе останеме внимателни на сите новости поврзани со лансирањето на ова ажурирање, без конечно да се случиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.