Galaxy Note 7 ќе добие Android Nougat во октомври или ноември, како што потврди Samsung

Samsung

Иако поминаа неколку дена откако Самсунг официјално го претстави нов Galaxy Note 7, ова продолжува да биде еден од главните играчи на пазарот на мобилна телефонија. И, ако утрово знаевме дека помоќната верзија на терминалот наскоро ќе биде во Кина, со 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија, во последните минути имаме нови и добри вести.

И, тоа е дека Samsung официјално потврди дека новиот член на семејството Galaxy Note ќе биде ажуриран во Андроид Нугат за два или три месеци, што е да се каже помеѓу крајот на октомври и почетокот на ноември.

„Градењето стабилна и беспрекорна платформа за корисниците е клучно, и планираме да направиме доволно бета тестирање пред да објавиме какво било ажурирање на ОС.

Овие зборови го носат потписот на Кох Донг-jinин, претседател на Samsung Mobile, кој се чини дека реши да ја преземе командата со работењето на јужнокорејската компанија, а неодамна е задолжен и за официјално објавување на скоро сите новости поврзани со нејзините уреди.

Во моментов треба да почекаме за пристигнувањето на пазарот на Galaxy Note 7, нешто што ќе се одржи на 2 септември и исто така за новата верзија на Android, за која се сеќаваме дека сега Google не е официјално пуштена во употреба и продолжуваме да има само пробни верзии достапни за уредите Nexus.

Дали мислите дека Samsung ќе го задржи својот збор да го ажурира Ggalaxy Note 7 на Android Nougat толку брзо?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Федерико Ламар dijo

  Samsung не се карактеризира точно со неговата ефикасност по продажбата ...
  Следната година можеби тие ќе се ажурираат на најновата верзија на Android на Note 7.