Што ако Galaxy S8 експлодира точно како Galaxy Note 7?

Samsung

За неколку дена ново издание на Мобилен Светски конгрес, каде што можеме да одиме на презентацијата на LG G6 или новиот предводник на Sony. Сепак, оваа година настанот беше малку осакатен со отсуството во последен момент на Самсунг, кој порано ни ги покажуваше своите најнови вести, меѓу кои беше и новиот дежурен Галакси С.

Оваа година Галакси S8 Тој нема да биде на MWC и официјално ќе биде претставен на приватен настан. Причините за моментот не се појавија, но многумина истакнуваат дека јужнокорејската компанија темелно го прегледува својот нов паметен телефон, за да избегне повторување на проблемите од минатото. Јас, кој веќе чешлам седа коса и што обично размислувам лошо за да ја исправам, мислам дека доцнењето се должи на проблеми што се појавуваат во развојот, што несомнено ме наведува да размислувам; Што ако Galaxy S8 експлодира точно како Galaxy Note 7?.

Доцнењето во презентацијата на Galaxy S8

Samsung Галакси S8

MWC е за неколку дена пресвртница на пазарот на мобилни телефони, и на кои сите гледаме да ги видиме новостите и новите уреди на сите компании. Samsung оваа година нема да го претстави Galaxy S8 на настанот, нешто чудно и многу привлечно за внимание. И тешко е да се најде подобро место и време за да се претстави нов предводник.

Јужнокорејската компанија го одложи лансирањето на новиот S8, од причини што не се официјално објавениИако сите претпоставуваме дека виновни се проблемите што ги претрпе Галакси Ноут 7, кои конечно мораше да ги повлече од пазарот. Пред само неколку дена беше објавено дека пропаднатиот терминал се запали и во некои случаи експлодираше поради малиот внатрешен простор што предизвика проблеми со батеријата.

Никој од Самсунг не отвори уста, ниту потврди апсолутно ништо, но можеби и само можеби доцнењето во презентацијата на Галакси С8 може да се должи на фактот дека истите проблеми на Галакси Ноут 7 се појавија и кај Галакси С8 . И дали дизајнот на двата терминали можеше да биде многу сличен во неговите почетоци, нешто што ќе се коригираше со текот на времето и појавата на проблеми во Galaxy Note, нешто што би ги натерало јужнокорејците да мораат да одложуваат презентацијата на вашиот нов паметен телефон.

Што ако Galaxy S8 експлодира точно како Galaxy Note 7?

Samsung Галакси Забелешка 7

Искрено верувам дека Самсунг мораше да има некој проблем во Галакси С8 за да го одложи неговото лансирање, но исто така искрено се надевам дека проблемот со батеријата што го видовме во Галакси Ноут 7 нема да биде репродуциран. На пазарот на мобилни телефони и на многу корисници им треба заслепувачки Galaxy S8 кој ни нуди огромна моќност и внимателна камера.

Исто така, Замислувам дека Јужнокорејците ја научија својата лекција со проблемите со Galaxy Note 7, и со изгубените милионери што ги претпоставуваше, како да брзаше во уште едно лансирање што може да заврши повторно во фиока осудена на заборав.

Ако Галакси С8 се запали и експлодира, Самсунг ќе има сериозен проблем на своите раце бидејќи повторувањето на проблемите од минатото ќе биде невидена осуда и повеќе од можна на крај ќе ја оштети веќе слабата слика по неодамнешните проблеми со последниот член на Семејство на Галакси Ноут. Брзањето никогаш не било добри советници и самата компанија веќе објави дека ќе го преземат лансирањето на нивните нови терминали многу смирено, за да избегнат проблеми, нешто што се чини дека го направија со новиот член на семејството Галакси С.

Мојот облог; блескав Galaxy S8 без проблем

Samsung Галакси S8

Врз основа на тоа Можно е да видиме како Galaxy S8 се запали и експлодира како што се случи со Galaxy Note 7, мислам дека ќе видиме дека ќе биде нешто многу поразлично. Сите гласини упатуваат на Galaxy S8, да го наречеме нормален, и на друг Galaxy S8 Plus, и изненадувачки по својот дизајн, спецификациите и камерата.

Многу се плашам дека Самсунг проблемите на неговиот претходен предводник служеа за да се избегнат повторувања на грешки, има неодамнешни нови членови на семејството Галакси А 2017, а новиот Галакси С8, пристигнува на пазарот во верзиите што пристигнуваат ќе го одобри повторно

Се разбира, ако новиот предводник не е блескав терминал, кој исто така почнува да дава проблеми и почнува да се запалува или експлодира во неколку случаи, можеме да се подготвиме за неколку многу напорни месеци и евентуално за крајот на Самсунг на пазарот на мобилниот телефон. Ова ќе ми дадеше работа долго време и ќе имав теми за кои треба да пишувам за остатокот од годината, но Јас искрено претпочитам да гледам и да уживам во Galaxy S8 без никаков проблем.

Дали мислите дека Самсунг ќе ги повтори проблемите од минатото и ќе види како Галакси С8 се запали и експлодира?. Кажете ни го вашето мислење за ова прашање во просторот резервиран за коментарите на овој пост или преку една од социјалните мрежи во кои сме присутни и кажете ни, исто така, лошо и перверзно, ако сакате новиот предводник на Samsung да има проблем .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Каролина Ева до рајот dijo

    Ти гледаш