Galaxy S8 од 128 GB ќе има цена од 943 долари

Samsung

El Samsung Галакси S8 Нема да биде претставен на Светскиот мобилен конгрес како што очекувавме сите или скоро сите, но тоа не значеше дека гласините и протекувањето се намалија. И тоа е дека во последните часови продолживме да учиме информации за тоа што сигурно ќе биде еден од најпродаваните паметни телефони за 2017 година и меѓу другото веќе ја знаевме цената со која ќе биде објавен на пазарот, да Азиски.

Како што е најавено, цената на Galaxy S8 би била 943 долари за нејзината верзија со 128 GB внатрешна меморија. Се разбира, оваа цена би била онаа со која би стигнала до азискиот пазар и во однос на нејзината валута (ние самите сме ја извршиле конверзијата во долари), така што може да варира значително.

Што се однесува до верзијата за складирање од 64 GB би чинела околу 885 долари, со многу мала разлика помеѓу двата уреди, што сигурно ќе значи дека повеќето корисници се одлучуваат за верзијата од 128 GB. Разликата во цената е само 58 долари, нешто што барем и во моментот звучи малку чудно.

Да потсетиме, новиот Samsung Galaxy S8, според гласините и протекувањето, ќе стигне до азискиот пазар во специјална варијанта со 6 GB RAM и 64 или 128 GB што во моментов не е потврдено дали ќе ги видиме Европа и другите земји од свет.

Во моментов овие цени на Galaxy S8 ни служат да ги имаме како референца и да добиеме идеја дека нема да се соочуваме со прецизно ефтини терминали и дека тие би можеле да бидат на исто ниво со новиот iPhone. Тоа беше нешто што го очекувавме, но сите секогаш се надеваме дека можеме да ги купиме новите предводници по поволни цени.

Што мислите за протечените цени на новиот Samsung Galaxy S8?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.