Samsung Galaxy S8 е повикан да запише историја и да стане најдобриот паметен телефон на сите времиња

Samsung Галакси S8

El Samsung Галакси S8 Овие денови е голем протагонист на пазарот за мобилна телефонија, иако сè уште не е официјално претставен. И, тоа е дека новиот мобилен уред на јужнокорејската компанија предизвикува големи очекувања, на датумите каде што нема премногу движења и лансирања, што несомнено многу го фаворизира. Настанот за презентација е закажан за 29 март на настан што ќе се одржи во Newујорк.

За среќа нема да го чекаме овој ден тој ден за да ги знаеме карактеристиките на новиот предводник на Samsung, а благодарение на протекувањето веќе ги знаеме практично сите детали за новиот Galaxy S8. Врз основа на сите овие информации, сè поубедени сме во тоа Samsung Galaxy S8 е повикан да запише историја и да стане најдобриот паметен телефон на сите времиња. Причините можете да ги прочитате веднаш подолу.

Пресврт на дизајнот

Samsung отсекогаш бил многу загрижен за дизајнот на своите уреди и Galaxy S8 нема да биде исклучок. Според она што го видовме на безброј протекувани слики, новиот уред ќе има изненадувачки дизајн и тоа е дека јужнокорејската компанија успеа да го задржи најдоброто на светот. Galaxy S7 раб, но подобрување на некои детали, како што се рамките на екранот.

Ако ја погледнеме следната слика, сфаќаме дека предниот дизајн прави секој да се заубиИмајќи предвид дека огромниот екран, практично без рамки, ќе го имаме на располагање во две различни големини; 5.8 и 6.2 инчи.

Samsung

Задниот дел нема да заостанува и е дека со тотално чиста површина и со единствено присуство на двојната камера, многумина од нас ќе сакаат да го свртат новиот смартфон. Покрај тоа, Самсунг сакаше да се извлече од досадните бои што ги користеше и на пример, овој пат Galaxy S8 во прекрасна сина боја.

Samsung

Енергија во изобилство благодарение на Snapdragon 835

Ниту еден од терминалите што Самсунг ги лансираше на пазарот не страда од недостаток на енергија, но никој од нив не успеа, на пример, да се постави на врвот на списоците AnTuTu или да го предизвика iPhone на Apple.

Во моментот и чекаме да го сторам тоа на официјален начин Галакси С8 веќе го помина тестот за изведба на AnTuTu, каде што ефикасноста на мобилните уреди се мери врз основа на нивните процесори и други компоненти. Резултатот беше апсолутно изненадувачки и тоа е што тој успеа да го потпише највисокиот резултат во историјата со 205.284 поени, далеку надминувајќи ги 181.807 поени од iPhone 7 Плус.

Се разбира, не се појави доколку тестот е извршен со Galaxy S8 со a Кученце 835 или Exynos 8895, иако замислуваме дека разликата во моќта помеѓу едното и другото ќе биде прилично мала. Во зависност од пазарот на кој се продава, новиот јужнокорејски уред ќе го монтира процесорот произведен од Snapdragon, кој првично ќе биде ексклузивен за Galaxy S8 или Exynos, од сопствено производство.

Нема сомнение дека новиот предводник на Samsung ќе биде еден од најмоќните на пазарот, иако ќе треба да почекаме до 29 март за да го потврдиме.

Цената нема да биде проблем

Бидејќи првите гласини за Самсунг Галакси С8 започнаа да кружат низ мрежата, повеќето од нив истакнаа дека неговата цена може да биде над 1.000 евра, бариера што досега ја надминуваше само Ајфон 7 Плус во некои од неговите поголеми верзии за складирање

Сепак, со текот на времето оваа информација ја губи валидноста и во последните часови, добро познатиот Еван Блас најави дека Galaxy S8 ќе има цена, во својата најосновна верзија од 799 евра. Galaxy S8 Plus ќе започне од 899 евра, што несомнено е далеку од 1.000 евра со кои скоро сите веќе сметавме како официјална цена за новиот предводник на Samsung. Покрај тоа, мора да се земе предвид дека според гласините овој нов смартфон, во неговите две верзии, ќе се најде во продажба неколку дена откако ќе биде официјално претставен.

Мислење слободно

Не сум за loveубен во мобилни уреди со оперативен систем Андроид, иако еден од нив го користам секој ден, но Галакси С8 ме остави тотално за loveубен уште од првата слика што протече пред извесно време. Сè друго што научивме за новиот предводник на Samsung го подобрува дизајнот. И, тоа е што со овој нов смартфон нема да ни недостасува ниту една трошка моќ, ќе имаме на располагање извонредна двојна камера и сите исто така за помала сума на пари отколку што се очекуваше.

Многу се плашам дека следниот 29 март Самсунг ќе влезе во историјата Не само со претставување на најмоќниот мобилен уред на пазарот според AnTuTu, туку исто така ќе влезе во историјата со презентирање на тоа што ќе биде најдобриот паметен телефон на сите времиња, надминувајќи сè што е видено досега. Покрај тоа, мора да имаме предвид дека во моментот сите детали и карактеристики што ги знаеме, ги знаеме благодарение на протекувањето, па затоа треба да се очекува дека јужнокорејската компанија има подготвено уште некое изненадување за нас што ќе нè остави со устата уште малку поотворена.

Дали мислите дека Samsung Galaxy S8 што ќе го сретнеме на 29 март ќе биде најдобриот мобилен уред во историјата?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни. Исто така, кажете ни дали веќе имате резервирани пари за пари за купување на Galaxy S8 веднаш штом ќе се појави во продажба на пазарот, што според планираното ќе биде наскоро откако ќе биде официјално претставено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роберто Гонзалес dijo

  Да, особено ако заврши и со експлозија

  1.    Виламандос dijo

   Добро утро!

   Се надевам дека не е за добро на сите

 2.   Мануел Караско dijo

  Не се сомневам во тоа, иако тој започнува во прилично лоша позиција. Треба да докаже многу повеќе од кој било друг во критичните проблеми за нив, како што се батеријата, автономијата, непотребните претходно инсталирани програми итн. Покрај тоа, вие се натпреварувате во категорија цени каде што вашите конкуренти не се осакатени.

 3.   Луизмис Бебе dijo

  Не гледам голема револуција .. Веќе има мобилни телефони со оние екрани и цени што се многу пониски .. Сè што стори е да ја купи ексклузивноста на снапдрагонот .. Тоа ќе трае помалку од еден месец кога ќе излезе следната xiaomi

  1.    Виламандос dijo

   Добро утро!

   Мислам дека нема да биде револуција, но сетот на сите новости ќе ни понуди нешто многу интересно.