Друг Galaxy Note 7 експлодира и оштетува хотел вреден 1380 долари

Samsung

Минатата недела Самсунг објави дека поради проблемите што се појавија во батериите на Галакси Забелешка 7, што ги тера да експлодираат, решија да го запрат лансирањето и дистрибуцијата на неговиот нов мобилен уред. Исто така, ќе ги замени сите уреди што веќе биле доставени до нивните сопственици.

За жал, не сите корисници веќе можеа да го вратат својот Galaxy Note 7, а вчера нов скокна на првата страница од вестите експлозија на еден од новите предводници на јужнокорејската компанија. Овој пат се случи во хотел, каде што предизвика штета за вкупно 1.380 американски долари.

Како што можете да видите на сликите во овој напис, Галакси Ноут 7 беше целосно уништен, предизвикувајќи оштетување на перницата, креветот и тепихот, како и предизвика мали повреди на едниот прст на раката на неговиот сопственик.

Во моментот Самсунг веќе го презеде управувањето со овој случај и му потврди на корисникот дека не само што ќе понуди нов Galaxy Note 7, со веќе решен проблем на батеријата, преземање на одговорност покрај сметката од 1.380 долари што хотелот ја издаде за сите предизвикани штети.

Samsung

Проблемите што ги трпи Галакси Ноут 7 се чини дека се далеку од завршени, иако несомнено Самсунг изгледа решено да се соочи со проблемот до последните последици, нешто што е без сомнение многу за да се цени.

Дали мислите дека Samsung ќе може да стави крај на проблемите со својот нов Galaxy Note 7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родо dijo

    Експлодира? Претерани или директно лажговци. Експлодирајте го литиумот Хахахаха колку смело е незнаењето.