Galaxy Note 9 е претставен на 9 август

Неколку месеци разговаравме за можните спецификации што ќе ни ги понуди фаблетот пар екселанс на корејската фирма Самуснг. Гласината дека Samsung може однапред датумот на презентација на Белешката 9 е потврден официјално. Датумите што се разгледуваа беа 2 или 9 август, а последниот беше оној што го избра компанијата.

На 9 август, Самсунг ќе одржи специјален настан во Newујорк на кој официјално ќе го претстави Galaxy Note 9. Овој настан ќе се одржи во Барклис центарот лоциран во населбата Бруклин и ќе започне во 11:00 часот по локално време, 5 часот попладне по шпанско време. Од Актуалидад гаџет ќе ви ги понудиме сите детали за настанот.

Во моментов, не можеме да потврдиме дали корејската компанија Самсунг ќе го искористи настанот на кој презентирајте кој било дополнителен уредБидејќи може да биде паметен часовник Gear S4, терминал што како што го објавивме пред неколку дена, тој ќе има батерија од 470 mAh, 90 mAh од Gear S3 и Gear Sport. Овој терминал и понатаму ќе го управува Тизен, без Android Wear како што се шпекулираше пред неколку недели.

Во однос на Galaxy Note 9, доколку се потврдат гласините, тој може да се појави на пазарот во 5 различни бои, со кафеава боја како нова боја што ќе им се додаде на постојните. Задната двојна камера ќе остане во иста позиција како и Note 8, поради големината на батеријата ќе се прошири од 3.300 mAh на Note 8 на 4.000 mAh. Секако, сензорот за отпечатоци ќе биде лоциран веднаш под обете камери, за да се избегнат критиките што компанијата ги доби затоа што го поставила токму кај камерите.

Ако сакате да го следите настанот,  Samsung ни нуди можност да видиме во живо презентацијата во општеството на единствениот терминал на пазарот што ни нуди игла прилагодена и на екранот на терминалот и на карактеристиките што може да ни ги понуди при креирање и споделување содржина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.