Samsung го претставува Galaxy Tab S5e, најразновидниот и елегантен таблет на пазарот со Android

Galaxy Tab S5e

Пазарот за таблети со Android е практично ограничен на производите што корејската компанија ги лансира на пазарот, бидејќи останатите производители тешко дека ни нудат модели и оние што нудат, тие имаат навистина многу фер придобивки ограничување на употребата што можеме да ја дадеме за прегледување веб-страници, читање пошта и нешто друго.

Ако сакаме да консумираме мултимедијална содржина и да играме некоја друга моќна игра, единствената квалитетна опција на пазарот ја нуди Samsung. Samsung штотуку претстави нов таблет, Galaxy Tab S5e, таблет дизајниран да понуди најдобро искуство за забава и поврзување. Тука ви ги покажуваме сите детали.

Дизајн на Galaxy Tab S5e

Galaxy Tab S5e

Новиот Galaxy Tab S5e не само што се издвојува по своите перформанси, туку и не се одрекува од дизајнот во кое било време. Tab S5e ни нуди а 5,5-милиметарско метално тело дебело и само 400 грама тежина, што го прави еден од најпознатите разноврсни и преносливи на пазарот. Покрај тоа, тој е достапен во сребрена, црна и златна боја, така што корисникот може да избере модел кој најмногу одговара на нивните вкусови.

Galaxy Tab S5e

Автономијата отсекогаш била еден од најважните аспекти на таблетот, а Tab S5e не разочарува во таа смисла, бидејќи достигнува автономија од 14,5 часа, благодарение на оптимизацијата на нејзините перформанси и при прелистување, играње игри, консумирање содржина ...

Вградена интелигенција благодарение на Bixby

Galaxy Tab S5e

Виртуелните асистенти во многу домаќинства станаа едно од семејството. Овој нов таблет вклучува Bixby 2.0, асистентот на Самсунг со кој можеме да комуницираме не само за да ги поставиме типичните прашања за времето или колку е зафатен нашиот распоред, туку и станува центар на активност за контрола на сите поврзани уреди.

Благодарение на Bixby, можеме да извршуваме задачи заедно, како на пр вклучете го телевизорот и светлата нека ја затемнат својата моќ и се менуваат во потопла боја. Но, за да го извлечеме максимумот од тоа, во зависност од употребата што сакаме да ја направиме, благодарение на неговата тастатура (која се продава независно) можеме да го претвориме Tab S5e во компјутер благодарение на Samsung DeX.

Samsung DeX е мобилна / десктоп платформа што Samsung ја става на располагање, нудејќи ни можности за кои многумина од нас сонуваа во минатото и кои исто така Исто така е достапен и во крајните терминали на компанијата како што се Galaxy S9 и Galaxy Note 9.

Кино карактеристики

Galaxy Tab S5e

Ако една од употребите што ќе му ја дадеме на таблетот е да консумираме видео во стриминг или да го преземеме директно на уредот, благодарение на Супер AMOLED дисплеј, ќе можеме да го направиме тоа со стил. Екранот ни нуди а сооднос од 16:10 и 10,5 инчи со намалени рамки што ни нуди извонредно чувство кое тешко дека ќе го најдеме на другите таблети на пазарот.

Ако немаме стриминг видео сервис, кога ќе го купиме Tab S5e, ќе можеме уживајте во YouTube Premium бесплатно и 4 месеци, услугата за пренос на музика и видео на гигантот за пребарување.

Звукот е уште еден важен дел што мора да го земеме предвид при купување на уред од ваков тип и Galaxy Tab S5e не заостанува во овој поглед. Овој модел ни нуди прилично висок квалитет на звукот благодарение на 4 звучници кои вклучуваат стерео технологија за автоматско ротирање Тие нудат моќно аудио кое се прилагодува на начинот на кој го држите таблетот.

Galaxy Tab S5e

Покрај тоа, тој ни нуди интеграција со технологијата на Dolby Atmos и звукот на AKG што ни нуди 3Д опкружувачки звук. За да уживаме во квалитетот на звукот што го нуди Tab S5e, Samsung ни нуди бесплатна премиум претплата на Spotify за 3 месеци, промоција што се додава на понудената од YouTube со својата видео платформа за стриминг

Спецификации на Galaxy Tab S5e

Samsung Galaxy Tab S5e
Екран 10.5 ”WQXGA Super AMOLED што ни овозможува да репродуцираме UHD 4K видео со 60 fps.
Процесор Окта-јадрен 64-битен процесор (2 × 2.0 GHz & 6 × 1.7 GHz)
Меморија и складирање 4 GB + 64 GB или 6 GB + 128 GB - microSD до 512 GB
Аудио 4 звучници AKG со технологија Dolby Atmos
Главна комора 13 mpx резолуција со која можеме да снимаме видеа во UHD 4K (3840 × 2160) @ 30fps
Задна камера Резолуција од 8 mpx
Портови USB-C
Сензори Акцелерометар - Сензор за отпечатоци - yrироскоп - Геомагнетски сензор - Сензор за сала - RGB сензор за светло
Conectividad Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac 2.4G + 5GHz - VHT80 MU-MIMO - Wi-Fi Direct - Bluetooth v5.0
Димензии 245.0 160.0 x x 5.5mm
тежина 400 грамови
Batería 7.040 mAh со поддршка за брзо полнење
Система operativo Андроид пита 9.0
Додатоци Насловна книга за тастатура - подлога за полнење POGO - лесен капак

Цена и достапност на Galaxy Tab S5e

Новиот Samsung Galaxy Tab S5e ќе се појави на пазарот во април, но во моментот, цените на основниот модел со 4 GB RAM и 64 GB простор не се објавени. Веднаш штом ќе бидат објавени, ние ќе ве известиме навремено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.