Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition: Ново издание на часовник

Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition

Samsung не напушти оваа недела со вашата втора генерација Galaxy Watch Active. Покрај тоа, вчера беше презентирано и специјалното издание на истиот, кое го презентираа на настанот Галакси Ноут 10. Во овој случај, корејскиот бренд не остава со Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition. Тоа е издание што е развиено во соработка со спортскиот бренд Under Armour.

Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition затоа е претставен како идеален часовник за спорт, со естетска нешто поразлична од она што го видовме во нормалниот модел. Иако во овој случај тие чуваат недопрени многу од нивните спецификации.

Всушност, наоѓаме две верзии според големината, кои се исти што веќе ги видовме во нормалниот модел. Така што секој корисник ќе може да го избере најдобриот за нивниот конкретен случај. Двете опции за овој часовник се со дијаметар од 44 и 40 мм, од неговиот случај. Инаку, тие се разликуваат само во оваа големина.

Спецификации Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition

Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition

Компанијата го претставува овој модел со А. совршен часовник за оние постручни тркачи и страствени, кои сакаат јасно да ја подобрат својата физичка состојба. Важна соработка со релевантна марка како што е Under Armour е нешто што несомнено помогна во создавањето на ова Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition. Затоа, тоа е добра опција за поискусни спортисти. Ова се неговите спецификации:

 • Екран: Супер AMOLED 1,4 инчи или 1,2 инчи со резолуција од 360 x 360 пиксели
 • Процесор: Exynos 910
 • RAM меморија: 1,5 GB (само модели LTE) - 768 MB во остатокот
 • Внатрешно складирање: 4 GB
 • Поврзување: LTE, WiFi 802.11 b / g / n 2,4 GHz, GPS, Galileo, Glonass, Beidou, Bluetooth 5.0. NFC
 • Оперативен систем: Tizen
 • Сензори: електрокардиограм, акцелерометар, барометар, жироскоп, сензор за човечки ресурси, сензор за осветлување
 • Батерија: 340/247 mAh
 • Безжично полнење засновано на WPC
 • Отпорност: Кутија за воен отпор MIL-STD-810G, отпорност на вода од 5 банкомати
 • Компатибилен со Samsung, други уреди со Android: 5.0 или повисока, RAM меморија 1.5 GB или поголема
  iPhone: iPhone 5 и повисок, iOS 9.0 или повисок

Во овој случај, една од клучните карактеристики на ова Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition е дека обучувачот е секогаш активен. За да можат корисниците да видат визуелни повратни информации и слушање аудио сигнали за време на тренинзите, помагајќи ви да го подобрите темпото, да го одржувате темпото и да бидете на вистинскиот пат за да ги постигнете целите за фитнес. Понатаму, овој часовник ги охрабрува корисниците да поставуваат персонализирани цели. Исто така, обезбедува податоци во реално време, со цел да понуди совети за секој корисник.

Корисниците ќе можат да креираат персонализирани планови за обука и добијте совет што ќе им помогне да ги постигнат своите цели. Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition вклучува шест бесплатни месеци MapMyRun Premium, како што потврди фирмата. Ова обезбедува дополнителна поддршка за обука. Покрај тоа, со поврзување на телефонот, се обезбедуваат повеќе информации за секој тренинг или трка што е направена.

Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition, доаѓа во лесно и спортско алуминиумско тело. Постојат две опции со големина, 44мм со црн ремен и 40мм со ремен Мод Греј. Двата ремени се изработени од флуороеластомер материјал (FKM) и се карактеризираат со дишечки дизајн. Значи, тој е совршен часовник кога станува збор за спортот.

Цена и лансирање

Galaxy Watch Active2 Under Armour Edition

Во моментот немаме никакви информации за лансирањето на оваа специјална верзија на часовникот Самсунг. Иако се очекува да има датум на лансирање сличен на оној на нормалниот модел, чие лансирање се проценува на крајот на септември. Но, ќе мора да почекаме компанијата да ни даде повеќе информации во врска со нејзиното лансирање.

Исто така, нема податоци за цената што ќе ги има и двете верзии на тоа. Тие се сигурно поскапи од нормалната верзија на часовникот, гледајќи дека има одредени промени и дополнителни функции. Но, се надеваме дека наскоро ќе имаме некои конкретни информации за тоа. Кога има, ние ќе ја ажурираме статијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)