Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/actualidadgadget.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22

Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/actualidadgadget.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22
Новиот Garmin Vivofit 4 ни нуди секогаш на екран и една година батерија | Вести за гаџети

Новиот Garmin Vivofit 4 ни нуди секогаш на екран и една година на батерија

Светот на квантификатори стана еден од секторите каде што во моментов можеме да најдеме поголема конкуренција и каде што можеме да најдеме голем број на реномирани брендови кои постојано ги обновуваат своите модели и презентираат поцелосни модели. Последната компанија што претстави нова палета уреди е Garmin, кој ја обнови опсегот Vivofirt 4 со уред што се истакнува по тоа што нуди екран секогаш со и со траење на батеријата до 1 година. Garmin интегрираше нов, секогаш прикажан во боја слично на она што можевме да го најдеме во непостоечката палета на Pebble, во најновите модели што компанијата ги лансираше пред да стане дел од Fitbit.

Новите етани Garmin Vivofit 4 дизајнирани да се користат 24 часа на ден, овозможувајќи ни да го користиме дури и додека се бањаме во базенот. Интегрираната квантификација ни овозможува во секое време да ги знаеме чекорите што сме ги презеле, ако не сме ги поместувале подолго време, поминато растојание, потрошени калории, тоа ни покажува време, автоматски го открива спортот што го извршуваме има звучни предупредувања, ни овозможува да го најдеме нашиот паметен телефон ... како што можеме да видиме дека Garmin започна една од најкомплетните квадратни нараквици што можеме да ги најдеме на пазарот денес, а исто така и со екран во боја.

Не е потребно да се спари со паметен телефон, но ако го сториме тоа, ќе можеме да пристапиме во секое време на активноста снимена од уредот, вклучително и следење на спиењето во неговите различни фази. Новиот Garmin Vivofit 4 е достапен во мали и средни големини, и тоа ќе се појави на пазарот со нараквици во црно-бели бои, но компанијата ни нуди голем број нараквици во сите можни бои и комбинации со почеток од 19,99 долари плус даноци. Garmin Vivofit 4 има цена од 79,99 долари плус данок. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.