Извршниот директор на OnePlus ги открива одликите на OnePlus 6 Starвезди

OnePlus е кинеска фирма која заработи одобрување од експерти за технологија ширум светот, и пред се, што е најважно, огромното мнозинство на нејзини корисници. За ова, тие започнаа да работат со намера секогаш да го нудат најдобриот хардвер по најдржавена цена што се однесува до мобилната телефонија.

Неговото следно големо лансирање е OnePlus 6 и според протекувањето и карактеристиките што веќе ги потврди сопствениот извршен директор, се чини дека нема да разочара апсолутно никого. Останете со нас и дознајте што има ново на ниво на хардвер во OnePlus 6.

OnePlus

Пред неколку дена беше потврдено дека барем ќе има „изрез“, овој тренд имплементиран од потребата да се вметнат сензорите Face ID на екранот од страна на Apple, и дека многу потписи на Android се „копирани“, иако не се бројат поддржана од причината за тоа (тие немаат Face ID). Знам како ќе биде Карл Пеи, коосновач на OnePlus веќе објасни дека тоа е потребно во неговиот следен модел и сега ги имаме неговите најрелевантни карактеристики на ниво на хардвер, нејзиното главно богатство секогаш да се позиционира како интересна опција кога станува збор за продажбата.

  • Haveе има до 8 GB РА меморијаМ врз основа на нашиот избор
  • Можноста за достигнување на 256 GB простор

Ова се двата клуча, сепак, вашиот екран 6,28 инчи FullHD + со AMOLED технологија и процесорот Snapdragon 845 на Qualcomm се скоро потврдени со протекување на минатото. Можеме само да почекаме за официјалното лансирање, но сигурни сме дека овој OnePlus нема да разочара апсолутно никого со оглед на добрата работа што обично ја прават на ниво на хардвер и софтвер за да ги задоволат своите корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)