Gigabyte Aorus X9, вистински лаптоп за игри

Резултат на слика за aorus x9

Многу корисници сметаат дека зборот е некомпатибилен игри на лаптопСепак, индустријата оди прилично добро во однос на овие типови производи кои сè повеќе нудат повеќе неверојатни спецификации. Се разбира, трошоците за стекнување на овие брутални лаптопи за игри се многу поголеми од оние што на крајот би ги платиле за десктоп компјутер.

Биди така, Сè уште постои значителна низа на корисници кои сакаат лаптоп да играат игри за разни потреби за мобилност, а Gigabyte смета дека е соодветно да го понуди Aorus X9 Како гејмерски лаптоп со спектакуларни карактеристики, ќе ви кажеме од што се состои овој одличен уред.

Резултат на слика за aorus x9

Да започнеме со графичката моќност, бидејќи овој лаптоп е придружен со ништо помалку од две графички картички NVIDIA GTX 1070, напојувањето нема да недостасува, иако можеме да ја замислиме потрошувачката на батерија што е можно такво чудовиште да ја достигне. За да ги преместиме овие графички картички, ќе имаме седма генерација на процесори Intel i7 и комбинации на RAM меморија до 64 GB, ништо повеќе и ништо помалку. Како може да биде поинаку, сето тоа придружено со добра тастатура со позадинско осветлување RGB LED.

Како што се очекуваше, овој лаптоп ќе започне од 1.750 евра во најефтината комбинација, но тоа го правиАко започнете да додавате детали како 4 GB DDR64 RAM меморија, може да влезете во незначителни 3.700 евраДа, сето тоа зависи од тоа колку сте подготвени да инвестирате во неговата битка од 4 инчи со 17,3K. Секако, доколку сеуште сте заинтересирани, ќе имате читач на SD картички, непарен USB 3.1 приклучок, па дури и USB-C, придружуван од HDMI и Mini DisplayPort. Дали имате што е потребно за да купите гејмерски лаптоп со овие карактеристики? Тоа е повеќе од многу пари, бидејќи неговата тежина од 3,6 кг ќе бара да купите добра торба за транспорт.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)