Ги анализираме Jaybird X3, врвни спортски Bluetooth слушалки

Продолжуваме со прегледите на Гаџет Актуелидад, каде сакаме да тестираме секаков вид гаџети за да знаете што правите со купувањето на вашите производи. Денес ќе ви го донесеме оној кој е позициониран како еден од најдобрите Bluetooth аудио производи за професионални и аматерски спортисти.

Одиме без понатамошно одложување со него длабинска анализа на Jaybird X3, слушалки дизајнирани за да уживаат во звукот и спортот во еднаква мерка. И, сè повеќе брендови се позиционираат во корист на лансирање производи што можат да бидат целосно компатибилни со нашето спортско време.

Jaybird X3 не е ништо друго освен еволуцијата на Jaybird X2, уред кој беше лансиран во 2015 година и кој доби многу добар прием од корисниците, реалноста е дека Jaybird силно се позиционираше како бренд на избор за оние корисници кои изберете слушалки за спорт, како и слободата се луксузни слушалки за во уво парче за овој тип на корисник. Вака X3 ги усовршува сите детали на Jaybird X2, да, ние нема да најдеме цена за целата публика, ова е производ дизајниран за најсложените.

Материјали и дизајн

Започнуваме со вообичаените, материјалите и дизајнот. Jaybird X2 се слушалки направени од пластика, тоа е голема разлика помеѓу слободата и овие, а претходните се познати поскапи. Но, фактот што се изработени од пластика не ги прави помалку отпорни или помалку убави. Всушност, Внатрешниот дел на слушалката е направен од отпорен метал, како што можеме да видиме при ставање и соблекување на влошките што ги вметнуваме во ушите. Како што секогаш велиме, на ayејберд не му е одобрувано ништо повеќе и ништо помалку од Logitech, бидејќи неговите материјали се јасно поставени во прилично висок квалитет на опсег.

Кабелот што го имаат, кој оди од едниот слушал на другиот (тие не се тотално независни како на пример AirPods) има рамен дизајн и гума се обидува повторно да се испоти. Така, ќе избегнеме какви било проблеми со јазли или позиционирање. Како и кај сите слушалки на брендот, Jaybird X3 Тие се изградени за да бидат потпорни, со два хидролошки облога и водонепропусни споеви. Овие слушалки се очигледно дизајнирани да издржат апсолутно на сè.

Beе можеме да ги избереме во бело-златна, црвено-црна и сиво-црна боја, прилично привлечни комбинации на бои и кои не привлекуваат прекумерно внимание. Сјурикулари тежат само 17,9 грама со вградени перки и влошки.

Автономија и перформанси

Соочени сме со слушалки кои тврдат дека нудат осум часа континуирана репродукцијаИ така е, ги ставивме на тест овие слушалки и тие навистина ги оправдуваат очекувањата. Покрај тоа, како што добро знаете, Jaybird има своја апликација за iOS и Android со која можеме да ги спариме слушалките и да избереме секакви профили во зависност од типот на спорт што го практикуваме. Но, тоа не застанува тука и ayејбирд ни ветува само 20 минути полнење до 1 час автономија, тоа е нешто што не успеавме да го потврдиме, бидејќи секогаш сме го полнеле уредот целосно, но тоа воопшто не би не изненадило со оглед на големината на батериите.

Слушалките се дизајнирани со метален слој во одредени области со намера да се подобри антената Bluetooth, што секако нуди верзија 4.1, заштедувајќи најмногу на батеријата. На тестовите не претрпевме никаков вид на мешање или губење на врската, И иако растојанието на кое можеме да работиме соочено со уредот што емитира не надминува девет или десет метри, квалитетот добиен додека спортувате нè остави прилично изненадени. Реалноста е дека тие се слушалки за во уво со прилично импресивен бас, нешто што е во спротивност со, на пример, слободата на ayејберд, каде што басот беше нешто поредок. Освен што моќноста на јачината на звукот е уште една од нејзините предности, слушалките звучат силно и добро, иако ова не е најтехничката дефиниција што можеме да ја понудиме.

Ако сакате детали, можете да знаете дека ние се среќаваме со васИмпеданса од 16 Ом и чувствителност на звучникот од 96 + -3 dB на 1 kHz. Ова ни дава вкупно производство на 5 mW номинално или 10 mW максимум. Хармоничното изобличување останува под 3% и има AAC, SBC и модифицирани SBC кодеци. Точната големина на трансдуцерот е 6 милиметри.

Додатоци и други видови подобрувања

Слушалките имаат контролна кутија / микрофон со кои ќе можеме да го повикаме дежурниот виртуелен асистент и да управуваме со повици и музички контроли. Интегрирани во малиот кабел можеме да ја зголемиме или намалиме јачината на звукот, да одиме од песна и да добиеме телефонски повик.

Друга од неговите предности е прилагодување, кутијата вклучува силиконски влошки во три различни големини, како и други целосно изолирани влошки за усогласување дизајнирани за познавачи, што ќе влезе во вашето уво и ќе се прошири за да ви даде најдобар можен звук, исто така во три големини. Перките се куки кои се наоѓаат во внатрешноста на преклопот на увото со намера да ви дадат дополнителен отпор, а реалноста е дека тие целосно ги спречуваат да се движат или паѓаат, исто така се вклучени во три големини.

Да ги наплаќам Тие имаат свој microUSB адаптер кој се користи како стегач со контролите на слушалките, како и клип за маица и друг за преклопување на кабелот, со што се спречува движењето на кабелот и произведува секаков вид на финтата, удобност пред сè.

Мислење и искуство на употреба

Ние го анализираме Jaybird X3
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
100 a 130
 • 80%

 • Ние го анализираме Jaybird X3
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 85%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Исклучително е тешко да не ги фалите овие слушалки, тие брзо се прилагодуваат на потребите на кој било корисник, како и воопшто не паѓаат. Тие оставаат зад себе предрасуди за квалитетот на Bluetooth-аудио и згора на тоа, тие имаат astверска автономија, тешка за споредување со другите брендови. „Проблем“ е цената, тие не се ефтини слушалки, се разбира, но не се дизајнирани за пошироката јавност, само за оние кои го бараат најдоброто во секое време. Лично, тоа е многу тешка набавка да се разгледа, но воопшто нема да бидете разочарани.

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • Автономија
 • Аудио квалитет

Contras

 • Малку скапо
 • Не може да се вчита без клип

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.