Ги прегледавме слушалките за поништување на звукот H501, 233621

Територијата на слушалките станува се повеќе и повеќе населена со огромен број нови брендови што додаваат на интеграција на одликите што досега малку се гледаат кај производи со пониски опсези на цени. Пример е активното откажување на звукот, а тоа е дека сè повеќе корисници се прилично шистистички со квалитетот на аудиото што го добиваат во нивните моменти на максимално акустично уживање.

Иако може да изгледа дека 233621 е печатна грешка во текстот, вистината е дека станува збор за тотално непозната марка до која сме можеле да пристапиме, а како што добро знаете, во „Гаџет Актуалидад“ сакаме да можете да најдете производи од сите опсези за да можат да ја направат вистинската набавка. Одиме таму со длабинска анализа на H501, кинески слушалки кои ветуваат откажување на звукот по многу разумна цена.

Како и секогаш, ќе ги анализираме еден по еден аспектите што го привлекоа нашето внимание, така што ќе можете да ги решите сите негови параметри, а до крајот ќе оставиме лично мислење по најмалку две недели континуирана употреба. Ако претпочитате, можете да го искористите нашиот индекс за да отидете директно во оние делови што ве интересираат и да зачувате содржина на статии.

Дизајн и материјали на H501 од 233621

На прво место, бевме доста заинтересирани за непознатото за брендот, оваа кинеска фирма досега беше целосно незабележана од нас, дури и за некој што е посветен на ова како мене, тоа е нешто барем сомнително. Биди така, првиот впечаток е неверојатно добар, пакувањето е доста успешно, тие знаеја барем во овој дел да влезат директно преку очите на купувачот, таму морам да кажам дека сметаме дека поентата е во прилог.

Втората точка во прилог е дека и покрај тоа што се изградени во основна пластика, без помпа, без поликарбонат или сјајна, тие изгледаат робусни ... што сакам да кажам со ова? На фактот дека Внатре во лентата за на глава имаме метален водич кој ќе обезбеди минимум флексибилност без опасност од кршење, како и горниот дел е изработен од мек силикон. Што се однесува до слушалките, наоѓаме кожен лепак и дебели влошки кои го обезбедуваат потребниот комфор.

Сега одиме на негативните точки. Започнуваме со фактот дека слушните помагала тие не се доволно големи за да можат целосно да се вклопат во увото, ниту премногу мали, тие изгледаат произведени за детска публика. На ист начин, иако нивните слушалки со ротација 180º и материјалите изгледаат робусни, тие се премногу тенки, можеби безвременски, точно е дека можат да фатат добра публика, но тие се далеку од дизајните што сме навикнале да ги гледаме, изгледаат закотвени во минатото. Бојата и остатокот од содржината, како што се квалитетот на каблите и футролата, се едноставно извонредни.

Технички карактеристики на слушалките

Ова се карактер дека потписот 233621 (тешко ми е да го научам името) ветува на пакувањето.

 • Звучник со дијаметар од 40мм, со неодимиумски магнет
 • Импеданса од 100 оми во режим без поништување на бучава и 300 оми со активирана.
 • Одговор на фреквенцијата од 8 до 22 Khz
 • Чувствителност 105 ± 3dB / mW на 1Khz
 • THD <1% на 94dB, 1 khz
 • Максимална моќност 20mW / 30mW
 • Активно откажување на бучавата до 22dB
 • Пасивна изолација до 35dB
 • Траење на батеријата, со активно поништување на бучавата 50 часа

Да започнеме со истакнување дека имаме жични слушалки, без Bluetooth-врска, ќе треба да го користиме миниџекот за да слушаме музика ... Па, за што служи дупката на купот? Активирање на систем за поништување на звук чија автономија е приближно педесет часа. Дека иако батеријата обезбедува одлични перформанси, во овие времиња не вклучува батерија, колку и да е мала, се чини како вистинска заостанатост.

Мислење по употребата на H501 од 233621 година

Слушалки за поништување на звук H501, 233621
 • Оценка на уредникот
 • 2.5 ratingвезден рејтинг
60 a 80
 • 40%

 • Слушалки за поништување на звук H501, 233621
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 75%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 70%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 65%

Дадовме интензивна употреба на H501 од 233621На „Актуелиадад гаџет“ имавме можност да анализираме добар број слушалки од висок и среден опсег, па затоа да разгледаме ваква содржина никогаш не ни штети. Како прво, мора да кажеме дека звукот што го испуштаат слушалките е сосема нормален, што се очекува од слушалките со овие карактеристики, добар број опсези на звук без премногу нагласен бас. Како и да е, реалноста е дека активното откажување на звукот што го ветуваат се чини дека не ја оправдува цената, разликата со активираното или исклучено откажување, покрај фактот дека вклучува систем што мора рачно да го вклучите / исклучите и тоа е со батерија е точка повеќе негативна отколку позитивна.

Квалитетот на материјалите и пакувањето е одличен, но мислам дека не ја оправдуваат цената на слушалките, барем не се безжични. И дали е тоа слушалките имаат цена од околу осумдесет евра ОВОЈ ЛИНК од Амазон .. Ниска цена за откажување на звукот, но не ја најдовме доволно привлечна. Ова е содржината на пакетот:

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • Пакување

Contras

 • цена
 • Користете батерии

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.